Schmidt&Bender 5-45x56 PM II High Power

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Schmidt&Bender 5-45x56 PM II High Power

Príspevok od používateľa lovec »

Konecne nieco zaujimave aj pre mna od S&B. Tak nejak znovu dufam, ze bude vydarenejsi ako predchodcovia...
http://bulletin.accurateshooter.com/201 ... dt-bender/

Obrázok
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Už aj oficiálna stránka výrobcu :

http://www.schmidtundbender.de/en/new-p ... power.html

Uvidíme aká bude cena ale počítam okolo 5 +- , škoda , že ten nový zeiss V8 5-35x60 tak degradovali polovičným rozsahom elevácie .
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tiez dufam, ze uz vychytali problemy a vratia sa ku kvalite na aku sme boli zvyknuti.

Ak bude mat niekto skusenosti tak sem s nimi :!:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Toto vyzerá veľmi nádejne. Optika fajn, tunel je konečne minulosťou. Musia upraviť odpor klikania, eleváciu človek preklikne, lebo ide príliš ľahko, bočná mala zase odpor ako sviňa, čiže znovu to človek nechcene preklikne. Bol to však len prototyp, produkčná verzia bude snáď lepšia. No a samozrejme inú osnovu ako P4FL, lebo ten obrovský kríž, to je hrôza.
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Pri rozsahu 10x by bolo vhodné použitie zámernej osnovy v druhej rovine SFP .
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tak to si mozes kupit March 5-50x56, ktory je SFP a este aj usetris oproti S&B.
Verim, ze aj S&B da do placu osnovu, ktora bude aj vo verzii FFP dostatocne jemna.
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

To je pravda ale march mal v testoch najhoršiu mechaniku a zdá sa mi že aj malý rozsah elevácie . Pre mňa bola prvá voľba zeiss 4,8-35 a tam degradovali rozsahom na úrovni starých modelov 130 cm pri 36 mm tubuse je zlý sen . Swaro Z5i 5-25 tam je zase osnova MIL a klikanie 1/4 MOA , rozsah na hrane ..nová rada Z8i ešte takt. model nerobí .
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Tak zle to s tym Marchom snad nie je. Ludom, co s nim chodia strielat skor zavidim :-) Starsie modely March vychadzali pri MIL osnove/klikoch z delenia na 6400 dielikov, tie aktualne uz vychadzaju z delenia na standardnych 6283 dielikov, ako je to u inych znaciek.
Model 5-50x56 ma elevaciu 60 MOA, co nie je sice ziaden zazrak, ale s 20-25 MOA listou je to v pohode.
Zeiss to zial domrvil. A riadne. Vnutorny rozsah sice pri 4,8-35x60 deklaruju 130cm, ale na vezicke ASV naklikas len 100 klikov, dalej nejde. A tie kliky maju len 0,5cm... :shock: Maju prist s 1cm klikmi, tak to bude mat na ASV 100cm rozsah. Aj tak mizeria.
Pockam na seriovu podobu S&B 5-45x56, potom uvidim. Problem mam len ten, ze medzitym musim nieco kupit, pretoze gulovnic bez optiky mam teraz nejak viac nez mi je mile :?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

medonos : Napr. Swarovski X5i ma MOA osnovu - 4WX / 4WX-I+ ma dieliky po 1MOA platne pri 25x zvacseni ,cize aspon to zodpoveda 1/4 klikaniu..skoda ze nerobia Mrad verziu , zial X5i bola vyvinuta prednostne pre americky trh a tam je stale viac ziadane MOA klikanie ako Mrad :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"