Kolminator na SP5k (MP5k)

Leoo
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 6 years 9 months

Kolminator na SP5k (MP5k)

Príspevok od používateľa Leoo »

Ahojte, aky kolminator by ste odporucali na SP5k?

Zvazujem kupit Vortex Venom 3 MOA:

http://www.vortexoptics.com/product/ven ... -3-moa-dot

Recenzie a referenciu su velmi pozitivne a rovnako aj cena.

Vdaka
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Uz ked si si kupil taku karabinu, tak si kup aj patricnu montaz od B&T (nestoji vela) a riadny kolimator. Aj Holosun je sice cina, ale veril by som mu viac nez hentomu. Alebo Vortex Sparc.
Leoo
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 6 years 9 months

Príspevok od používateľa Leoo »

Vdaka za info. Montaz uz mam priamo od HK (picatinny rail). Objednal som uz ten Vortex, predsa nestoji to vela a ma to picatinny nastavec, t.j. malo by to sediet. Vyskusam a ak to nebude dobre combo, dam to na kratku zbran.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

Nezabudni, ze na MP5 treba mat kolimator na nizkej montazi. Ale na to dojdes skusanim
fenix
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa fenix »

Ja mám na svojej nahodené toto:
https://www.aliexpress.com/item/Tactica ... 0.0.ODANhT

zatiaľ to vydržalo aj silnejšie ráže a guľka neueká viac ako 10cm na 100m - testoval som to streľbou v ľahu na 100m na medzinárodný pištolový 50/20 s tým, že som menil uhol pod ktorým som sa pozeral do kolimu až do extrémov a potom meral rozdiel v sústreloch (pričom jej veľkosť je približne 15cm na 100m čo +- odpovedá 3MOA)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

1MOA na sto metrov je cca. 3cm. Takže tá bodka má tak 5-6MOA...
Leoo
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 6 years 9 months

Príspevok od používateľa Leoo »

Vdaka za odpovede.

Ten Vortex nakoniec predajca nemal, tak som objednal HOLOSUN HS510C. Vyzera to byt podareny kolminator a je to na nizkej montazi. Navyse je to 2MOA co by malo byt fajn aj na vacsie vzdialenosti. Dam vediet potom skusenosti.

@Fenix, ten link na AliExpres je na airsoft kolminator. To Ti vydrzi na realnej zbrani?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Mohol si sa pred kupou poradit.
Ta 510C bude na MP5 vysoko, cize ergonomia v peecku.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa Machead »

No na ARku moze 510 byt, je to kopia EOTech, lenze ARka ma vysku pazby v jednej rovine s upperom.
Leoo
občasný prispievateľ
Príspevky: 30
Registered for: 6 years 9 months

Príspevok od používateľa Leoo »

@Rasto, vsak prave preto som zalozil tuto temu, aby som sa poradil :)

Pytal som sa par ludi, ktori mi HS510C na SP5k naopak odporucili. Tak fakt neviem, videl som na nete, ze ludia na to davaju este vyssie montovane kolminatory.

Nasiel som aj toto combo:
https://scontent.cdninstagram.com/t51.2 ... Mw%3D%3D.2

Co by si odporucal Ty?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pekny obrazok, kde mozes vidiet v akej vyske su pevne mieridla, tak na tu je robena pazba!
Takto vysoko to maju len profesionaly, lebo to maju prisposobene na strelbu v maskach ,alebo s helmami s balistickym stitom.
Ty tam potrebujes hociaky holosun (tubusovy) na nizkej montazi.
fenix
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa fenix »

JJ je to airsoftova somarina, sam som sa cudoval, ale som si povedal ze az tie prachy skusim, jeden mam na 58-me cca rok aj daco, neslo vela cez hlaven ale cca 1500ran, a este zije , a nepocitil som problem ani na presnosti...tak som si povedal ze za tie prachy ked sa rozsype kupim druhy (jedine co je naprd je znovunastrelovanie)

To Lovec JJ. Moja chyba, dajak som sa zblbol ..je to tak ako pises.

Inac co sa tyka vysky: tak ako pisu chalani, vysoke su pre profesionalov z roznych dovodov, ... moj nazor je ale vzdy mat kolim co najnizsie k osi hlavne, aby nebol problem s balistikou pri nastrelovani:

V konfiguracii co mam ja Vid foto : mi ale celkom pekne sedi balistikas 7,5g FMJ gulami , na 10-25m tje zamerny bod cca 10cm nad, pri 50m to ide cca 3cm pod zamerny bod, a na 75 aj 100m to uz ide na flek .. na 150m som uz na terc nestrielal, ale gong to este zasiahlo. ... s 8g a 9,5g to uz ide uplne inac ale to je offtopick.

Foto:
Obrázok
Obrázok
Ixo
prispievateľ
Príspevky: 123
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Ixo »

Aimpoint T2
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Leoo napísal:@Fenix, ten link na AliExpres je na airsoft kolminator. To Ti vydrzi na realnej zbrani?
Nieje airsoft ako airsoft. Niektoré su stavane odolne pre použitie na GBBR airsoftkách a to potom na ostrích kvéroch ktoré "nekopú" držia v pohode roky. Opačný extrém je kupovať kolim alebo optiku určenú na ostré zbrane, lebo potunená airsoftka všetko slabšie rozbije - preto používam pevné mieridlá na airsoftke, posledný kolim vydržal necelé dva zásobníky :(
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"