Delta Optical Stryker HD 5-50x56

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

prosím ťa o info. Keď dáš maximálne priblíženie na 500 m by si videl dierku v terči po 308 W? Pri maximálnom priblížení je ostrosť obrazu uspokojivá teda je všetko čitateľné? Nerobí sa ti v ňom taká hmla keď dáš max priblíženie a pozeráš cez puškohľad na 500-600 m? Ja mám s týmto problém u svojho puškohľadu (tá hmla nešťastná po bokoch zorného poľa) a chcem niečo kúpiť a keď píšeš že klikanie je 0,05 tak to by bola paráda a šiel by som do toho. Musím niečo kúpiť, ten TAC Vector čo mám je shit a na 500 m vidím prd makový. Preto sa pýtam že či sa s tým dajú kontrolovať zásahy. S 50x priblížením nebudem strielať ale len prípadne kontrolovať zásahy a nemusím behať k terčom alebo kupovať za X peňazí pozorovací kuker. Dík.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Od novembra 2018 sa robí s klikanim 0.05 MRAD. V osnove DLS1.....dolu v texte. Velmi zaujimave.
https://tavcso.hu/en/product/DO5-50x56DLS1
Duri84
občasný prispievateľ
Príspevky: 1
Registered for: 4 years 11 months

Príspevok od používateľa Duri84 »

Nazdar, mám objednanú Tikku CTR a pozerám sa po nejakej optike zaujala ma táto delta, no puška bude aj do lesa aj na strelnicu. Tak by ma zaujímalo ako sa cez ňu pozerá za šera.
Dik za odpovedi.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Tak uz i ja jsem se stal majitelem Delta Optical Stryker 5-50x56 SFP HD. S osnovou DLS-1 a s klikanim 0,05 mrad. Koupil jsem ho v Lucembursku, protoze v mnou overenych obchodech ho meli v cele Evrope za nejmensi cenu. 1499 €. Je to model 2020, takze je v nove, modre krabici, na kominku paralaxy ma nove logo. Napis Stryker HD na okularu uz neni, misto nej je na obou stranach napis Delta a neni zvyrazneny bilou barvou. Obsah baleni je puskohed, brozurka s navodem k pouziti, sroubek/paka na ovladani zoomu, klicek na nastaveni zerostopu, bikiny krytka okularu a objektivu, baterie na prisvit a slunecni clona. Kominky maji zamykani a nulovani kominku je beznaradove. Kominky musim zvlast pochvalit. Takhle si presne predstavuji, jak maji kominky vypadat. Nadherne prehledne cejchovani, klikani je jemne a pritom tvrde, takze bez houboviteho chodu, tudiz je presne, zamykani jde ztuha, prehledne cejchovani poctu otocek, kominek stranove korekce ma 2 stupnice, takze clovek hned vidi, na kterou stranu klika, cejchovani paralaxy je az do 1500 metru a pak je nekonecno, jestli cejchovani sedi se uvidi, az na strelnici, prisvit jde nastavit opravdu dle potreby kazdeho strelce. Zpracovani opravdu precizni a uz se nemuzu dockat, az ji vyzkousim pri strelbe.
Prílohy
20201114_170240.jpg
20201114_170214.jpg
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Dobrá voľba, nech ti slúži. Cena 1500€ je na SK v podstate "bežná". Asi nie v e-shopoch, ale v rámci komunity.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Diky. Ja jsem nasel na Slovensku nejnizsi cenu 1600 €. A pak vsude jinde od 1750 - 2000 €.
Kdyby v ramci komunity bylo nekde napsane, ze se ta optika da sehnat tam a tam za 1500 € bylo byto fain. Bohuzel neni a clovek se to dozvi az koupi jinde. Skoda, ze takove info neni bezne.
Proto jsem napsal ten prispevek a rekl, kde se da tahle optika koupit za dobrou cenu. Kdyz si vezmu, ze nasi obchodnici chteji 2000 €, tak by to byl hrich neporadit ostanim, jak usetrit 500 €.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ahoj. Tiez mam tento puskohlad.
Budes spokojny. :)
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Ahojte, chcem sa opytat ze ci vidno za idealnych podmienok zasahy 308 Win v terci na 500 m s Deltou Stryker ?
Mam Vortex Viper PST gen 2 5-25x50 ale silne zvazujem kupu Delty, pretoze zasahy na 500 cez Viper nie je velmi vidiet.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Rad bych Ti odpovedel, ale prisel mi ve cvrtek a jeste jsem ho ani nenamontoval na pusku, protoze cekam, az se mi udela zakazkova montaz na rybinu CZ.
Takze snad nekdo, kdo ji tu ma da nejake info. Samotneho me to zajima.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

macho55
Na 500 zvládne aj 6,5 ale musia na to byt svetelne podmienky, uz pri stredne silnej mirazi bude mat aj s 308 problémy. A to nielen delta samozrejme. Pri 500/600m si na hranici výkonu aj prémiových značiek a naozaj veľmi závisí od svetelných podmienok, polohy slnka, ...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

... a typu terča. Keď niekde na súťaži pricapia nezmyselný 50cm čierny kruh, tak je to proste na houby. V takom prípade niekedy v závislosti od vyššie spomenutých podmienok nepomôže ani spektív. Typicky rôzne súťaže v Poľsku, počnúc LongShotom a končiac nejakými lokálnymi podujatiami.
Terč by mal strelcovi pomôcť k čo najlepšiemu výsledku, nie mu to naopak sťažovať.
V dobrých podmienkach na vhodnom type terča nie je problém odčítať zásahy aj menších kalibrov, ako píše kolega Steyr_H5...
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Diky pekne za odpovede.
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

Tak uz som aj ja kupil Deltu.

Dik za rady.
macho55
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa macho55 »

ahojte, bol som prvy krat vyskusat optiku na 500m strelnici a som velmi spokojny so vsetkymi aspektami puskohladu. ( osnova, priepustnost svetla,0,5 mrad klikanie , zero stop atd atd )

Zasahy 308cky vidno detailne na 300 aj 500 metrov.

Konecne mi netreba na 500 m strelnicu aj spektiv ale staci iba puskohlad :)
Raitems
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 5 years 11 months

Príspevok od používateľa Raitems »

Sice uplne presne som netrafil zhodu s vlaknom, ale chcel som sa spytat, kde v komunite na SVK by sa dal zohnat Delta Optical Stryker HD 4.5-30x56 FFP do 1500 eur? Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"