Puškohľady Premier Reticles

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

USMC boys si vybrali novy denny puskohlad:

http://www.youtube.com/watch?v=J_SQd3Mm ... re=related
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Nj...teda preto dvihol ceny PR :)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Tak tak, na jednej strane ma to potesilo (kedze to len potvrdzuje kvalitu, durabilitu a spolahlivost PR), na druhej strane to ale trochu zkomplikuje veci, kedze 3-15x tym padom dostane NSNko, zaradi sa medzi vojensku optiku (namiesto sucasneho dual-use), a export zo statov sa znacne zkomplikuje a pre vela krajin znemozni uplne. Na SVK a par dalsich krajin v EU by to sice nateraz vplyv mat nemalo (licencia by k nam zatial stale nemala byt potrebna), ale Obama uz vyhlasil ze na jar bude 'prehodnocovat' americke export-policies&procedures, a to bude asi riadny klacek pod nohy (naposledy mu BIS vyslo maximalne v ustrety a do jesennej novelizacie zakomponovali kazdy jeden detail co spomenul...).

Ten novy PR V8 (1,1-8x) vyzera velmo dobre, je vidiet ze na nom nerobili inzinieri-teoretici, ale ludia co sa vyznaju (napr. system uzamykania veziciek, alebo ich celkova poloha vpredu aby neobmedzovali zorne pole, atd.), lovec - nevies nahodou aku 'suggested-retail' cenu nan mrsknu pre Europu ?


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Urcite dam vediet, budem to s nimi konzultovat.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

lovec: Hezky :-) Ale najviac ma zaujal ten terc na konci s digitalnym vyhodnotenim... mmmmm... take nieco by sa 'uzivilo' aj u nas... :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Viva Las Vegas.....nadchadzajuca novinka z dielne PR, ten spodny je novy Hunter 3-15x50 s krytymi vezickami:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Majitelia Premierov, co takto trocha kritiky ??? popisem sem moju skusenost pre pripadnych zaujemcov o tuto optiku, takze ako obrovske minus povazujem na tejto optike velmi tazke ovladanie ( otacanie ) Paralaxy a Zoomovacieho kruzku, strielal som s tym sklom zatial dva dni pri teplote +15+ 27 stupnov a islo to hodne tazko , nedokazem si predstavit ako sa to bude chovat pri -15 C , lahsie to urcite nepojde :) Dalej co mi vadi je MTC , vraj to ma zrychlit naklikavanie, no neviem ale mna to spomalovalo a to tym ze je takmer nemozne naklikat 11 , 21, 31 ,41 a viac klikov a to z dovodu ze kvoli MTC systemu vam preskoci tocitko o minimalne 2 kliky , proste chcete naklikat 11 klikov a stale vam to preskoci na 12 -13 klikov, podotykam ze 11 klikov ( 1,1 Mrad) je najcastejsie pouzivana elevacia na 300 metrov pre bezne kalibre, je to velmi neprijemne ked chcete naklikat 11 klikov a ono vam to preskoci na 12 a musite sa vraciat spat ak ma toto urychlit klikanie tak neviem... MTC je povodne patent od US Optics ale nemal som moznost posudit..
, proste MTC vas zasekne po kazdom desiatom kliku a ak chcete potom pridat 1 klik tak je to obrovsky problem.. .. takze u mna dalsie obrovske minus , MTC je skor nevyhoda ako vyhoda a Tvrdenie ze to ma ulahcit klikanie a ze netreba sledovat stupnicu je klamstvo... skuste si majitelia Premieru naklikat bez pozerania na optiku 1,1 Mil 1,2 Mil 2,1 Mil 2,2 Mil 3,1 Mil 3,2 Mil atd, ja to nedokazem ani v priaznivych podmienkach na strelnici a myslim ze ruky mam v poriadku 8) rovnako mi vadia aj neoznacene vzdialenosti na paralaxe , Osvetlenie medzi jednotlivymi polohami sa vypina a jednotlive polohy nemaju ziadnu aretaciu ... tolko k 2 dnom praxe z Premier Reticles
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Turbi: Mno, dve navstevy strelnice s novou optikou o nej cloveku moc nepovedia, to je len o malo viac ako si nieco ohmatat na vystave alebo ako ked zoberies nove auto na skusobnu jazdu - sice ziskas nejake prvotne dojmy, ale ozajstny nazor si utvoris az po nejakom tom case. Navyse to co spominas su vsetko take dost subjektivne veci - napr. lahko porovnat a rozoznat ze Premier ma voci Schmidt&Benderu vacsie zorne pole, pretoze proste spocitas kolko vidis tercov na 5x a na 25x a clovek to jasne vidi, ale ci MTC (ktore mimochodom uz ponuka aj S&B) urychli klikanie zavisi len a len na individualnom strelcovi a jeho navykoch.

Kazdopadne k tym bodom co spominas:

- otacanie veziciek sa mne zda uplne v pohode, samozrejme chvilu trva nez ich rozchodis z tovarenskeho 'namazania', a aj dnes mi tie moje idu napr. tazsie nez na vacsine inych optik co mam, ale nejdu zasa az tak tazko a hlavne urcite by som nechcel aby isli lahsie (napr. na Big Nikku idu az moc lahko a staci o ne zavadit rukou aby sa im pretocili panenky). Len pre porovnanie - ako tazko ide napr. kruzok zvacsenia na Falcone vies sam - ved tusim ty sam si prisiel s napadom a realizaciou tej vytrcajucej packy aby sa s nim vobec dalo tocit...

Naklikat 11, 21, 31 alebo 71 klikov - zrovna som to skusil potme, a len raz sa mi stalo ze som preklikol o dva (dal som 72 lebo som bol uz 'rozbehnuty', ale bleskovo som jeden ubral a hotovo). Podotykam ze to bolo v uplnej tme a povodne som mal pravdepodobne naklikanych 600m z poslednej sutaze, a trvalo mi to cele len par sekund. Na beznom puskohlade by take nieco bolo nemyslitelne (nulu potme proste nenajdes), a aj na nejakom taktickom so zero-stopom by som normalne musel zist na nulu a potom tych 71 klikov klikat po jednom cize by mi to trvalo hooodne dlho (a pri nejakom vyruseni ist odznovu). Kolem a kolem, akonahle si na MTC zvyknes, nebudes si ho vediet vynachvalit, ale samozrejme cit pre vezicky a jemne klikanie ziska niekto skor a niekto neskor.

Neoznacene vzdialenosti na paralaxe mi nevadia vobec, ked som zacinal so strielanim sice som na to znacenie tiez pozeral, ale casom clovek zisti ze to je naozaj zbytocnost (hlavne ak casom prejde na kvalitnejsie optiky kde korekcia paralaxy nie je az taka nevyhnutna), oznacenie vzdialenosti na paralaxe je v podstate ozaj dolezite len pre vzduchovkarov (tych ktori zistuju vzdialenosti medzi 10 a 50m paralaxou). Na gulovnici s ktorou clovek striela 100-1000m by take nieco bolo postavene na hlavu. Navyse taku detailnu korekciu paralaxy zvycajne potrebuju len lacacke/nekvalitne optiky (kde casto byva ten rozsah/otocenie paralaxy znacne, a aj vtedy sa clovek casto paralaxy nezbavi) a napr. Premier je v tomto ozaj dobry kedze napr. na mojom mensie zvacsenia nenastavujem (rozumej nemusim korigovat) skoro nikdy, a aj 25x zvycajne len minimalne medzi 100 a 300m a cokolvek viac uz netreba.

No a co sa tyka osvetlenia/podsvietenia osnovy, podla mna to je vyriesene logicky - ked ho chcem zapnut tak ho povytiahnem a pootocim pokial ide (=zapne sa na maximalny jas). Slabsie by som ho musel dat len pokial by bola nejaka extremne tmava noc (neviem kto by ale vtedy strielal...), a vtedy by mi tie medzipolohy umoznili 'odpocitat' stupne jasu. Kolem a kolem, je to logicky system na ktory sa da lahko zvyknut, az si nan clovek zvykne funguje ozaj dobre, a co je dost dolezite - je ozaj tazke pri nom nahodne vymlatit bateriu. Naopak so vsetkymi ostatnymi systemami co som doteraz vyskusal to je az prilis lahke (na Swarovi menim bateriu kazdych par mesiacov lebo mi ho casto zapne aj kryt/obal na zbrani/puskohlade, a zasa take tie samostatne vezicky jednako casto zavadzaju v perifernom vyhlade a jednako su tiez dost nachylne na nahodne zapnutie (=vybitie baterii). A nehovorim ze ten Premierovsky system je idealny, podla mna to tiez mohli aspon minimalne zaindexovat pre kazdu z urovni, ale zasa pokial je to len cena za to ze je to tak efektne zaintegrovane v bocnej vezicke tak budiz.

Kolem a kolem, ak/az sa raz stanes majitelom Premieru a odstrielas s nim sezonu ci dve (alebo aspon par taktickych sutazi), myslim ze dost zmenis nazor. Ono, v podstate staci akakolvek sutaz kde po par prazdnych tercoch zistis ze si o otocku hore ci dolu aby si ocenil ze s Premierom sa ti take nieco nemoze stat. A nechcem na adresu Premieru davat len same superlativy, ale faktom je ze ja osobne momentalne lepsi puskohlad nepoznam (a to som na IWE obehol vsetkych hlavnych vyrobcov, a s novymi Marchami a Schmidtami som zabil ozaj dost casu) :roll: :twisted:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

To si ma Turbi (nielen mna) zase raz pobavil...... :lol:
Za par chvil na strelnici si "objavil" toho tolko, ze nepochopim ako si to ludia vobec mozu kupovat - ale problem bude asi inde, ci nie? Nie je to nahodou tak, ze majitel si "mal" kupit S&B, ktoreho jedinou vyhodou je zelena farba a uz dva roky takmer uplna nedostupnost?!...... :twisted: .....a nakoniec sa rozhodol pre modernejsi a lepsi Premier Reticles? :lol:
Ale k veci - zabudol si si uvedomit jednu podstatnu vec, toto nie je puskohlad na hrajkanie sa na benchrest - na to su ine puskohlady. Toto je SKUTOCNY TAKTICKY puskohlad a tomu aj plne zodpovedaju ovladacie prvky, celkova vybava a spracovanie. Premier vyvinul radu Heritage s jedinym cielom - presadit sa v armadnych zlozkach. Co sa podarilo dokonale, Heritage 3-15x50 je dennym puskohlad US Scout/Sniper Marines.....kde vystriedal a poslal do historie S&B, Leupold a Unertl. Vies co je este usmevne? Puskohlady Premier Reticles vyvetrali v "trosku" inych testoch, nez je tvoja parhodinova skusenost zo strelnice - zaujimave, ze NIKTO tieto veci akosi nespomina - bud su tak neschopni testeri,.....alebo je to asi aj mozno inak, vsakze.

1. Ovladanie korekcie paralaxy a zvacsenia ma odpory umerne urceniu puskohladu. A malo by to tak vydrzat, co najdlhsie, totiz optika je koncipovana ako marine-proof, odolnost na prvom mieste. Lahky chod nie je ziaduci ani u jedneho ovladacieho prvku, znovu zopakujem, nie je to puskohlad na benchrest, ale do VOJNY.
2. MTC - Premier Reticles spociatku ponukal MTC ako opciu za priplatok, teraz uz maju MTC vsetky modely Heritage vo vybave bez priplatku. Asi preto, aby to otravovalo operatorov, ze ano. :lol: Ale aby som ta vratil spat na zem, do reality - co myslis - kto skor v noci naklika 41 alebo 61klikov - ked ich budes po jednom odratavat, alebo niekto druhy, kto klikne 6 MTC klikov a potom jeden-dva male kliky prida alebo uberie? Navyse v situacii, ked na osnovu nevidis, alebo nemas moznost si ju nasvietit......Pokracovat nemusim, najma nie o tom, ze MTC postupne zaviedli aj ostatne znacky, ktore maju ambicie ponuknut takticke puskohlady. :wink: (pri nocnom nasadeni treba aj praktickost zero-stopu spomenut.....u Premieru standard)
3. Neoznacena paralaxa ti vadi, ale inde jednym dychom pises, ze oznacenie (vo vztahu k inym puskohladom) aj tak nesedi, lebo korekcia paralaxy sa meni v zavislosti od konkretnych atmosferickych podmienok dost vyrazne. Cize ako to je? Ucelovo nieco napisat, podla momentalnej potreby? Mal som Zeiss s oznacenou paralaxou do 1000m a casto som tam mal natocenu hodnotu,ktora nie vzdy korespondovala s popisom na tocitku. Spociatku som ocislovanu korekciu paralaxy vnimal ako vyhodu, ale casom som uz na tocitko prestal pozerat a riadim sa obrazom v optike...A teraz co s tym? Klame Zeiss? Zamerne dava nespravny popis na tocitko korekcie paralaxy? A co ostatne firmy, ktore nemaju ocislovanu korekciu - Leupold, Nightforce a dalsi? Robia si vari tiez podla teba prdel zo svojich zakaznikov? Trosku usmevne. Keby to boli nemenne hodnoty, tak ziadna firma nema problem preprogramovat lasery tak, aby na tie kolieska napalili cisla namiesto orientacnej sipky. Ze sa toho drzia nemecke firmy ako Zeiss/Hensoldt a S&B je tak viac-menej zotrvacnost. Dalsie firmy nepouzivaju striktne oznacenie (nakolko by bolo nepresne) a ocisluju to sposobom napr. 50-100-200-300-500-nekonecno.
4. Osvetlenie zamernej osnovy-absolutne jedno z najlepsich rieseni vobec. Ci uz konstrukcne, alebo ovladanim. VSETKY moderne puskohlady maju PLYNULU regulaciu intenzity podsvietenia, v praxi je to podstatne sikovnejsie ci pre vojaka alebo polovnika - lenze to zial nemas odkial vediet, lebo s tym nemas skusenost. Zeiss/Hensoldt, Swarovski, Leica .....a dalsie, dokonca aj lovecke puskohlady strednej cenovej triedy maju jednotlive polohy iba ocislovane, ale bez aretacie a s plynulou regulaciou intenzity. Vypnutie medzi jednotlivymi polohami je velmi prakticke - setri bateriu, odpada nutnost znovu zapinat/vypinat a prejst potrebny rozsah nastavenia v pripade cakania na ciel/zver. Kahles a Leupold to maju riesene polohovymi senzormi (po kratkej dobe, alebo vo zvislej polohe sa podsvietenie vypne a automaticky sa zapne pri zmene polohy) - Premier to ma vzhladom na zamyslane urcenie riesene jednoduchsie. Tiez to,ze cela jednotka osvetlenia osnovy je vo vypnutej polohe uplne schovana je len a len vyhoda - a uzivatel moze vyuzit celu dlzku tubusu, ci uz na umiestnenie montazneho kruzku v najvhodnejsej polohe, alebo osadenie prislusenstva (vodovaha, naklonomer, samonavijacia bal. tabulka......). Nezabudnime pripomenut,ze osvetlovacia jednotka ma funkciu automatickeho vypnutia po siestich hodinach prevadzky(v pripade, ze pocas tych siestich hodin nedojde k zmene nastavenia intenzity).

Mam taky pocit, ze chces silou-mocou pisat o veciach, ktorym asi celkom nerozumies a nevies ako by mali/maju fungovat - asi preto, ze nepoznas potreby koncoveho uzivatela (a to nie je dierkovac papiera na strelnici). Tvoj nazor ti neberiem, ale skutocnosti nezodpoveda - prave vdaka nepoznaniu ucelu, na ktory su puskohlady Premier Reticles Heritage skonstruovane.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Chlapy kazdopadne dakujem za vase nazory... nepisem ze je to zle sklo, iba som napisal svoje dojmy.. nepisem o ostatnych optikach ze su lepsie alebo horsie... iba som napisal skutocnosti, proste pre niekoho je tazsie ovladanie + a pre niekoho - to je cele , tvrdit ze nieco je dokonale a bez chyby je nezmysel
Guns. ano, co sa tyka zorneho podla je pravda ze SB a rovnako aj US Optics maju iba 3,5 nasobne, zatial co PR ma 5 x nasobne...mozno sa budes cudovat ale 5x nasobne Zorne pole ma aj Weaver za 600- 800 USD a to model 4-20x50
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Turbi: Mhm, i ked ty teraz myslis rozsah zvacsenia a ja som myslel zorne pole - to co v puskohlade vidis - priklad: ked sa na rovnakom zvacseni pozries cez Premiera a cez S&B, tak cez Premiera uvidis viac (6 tercov namiesto 5tich, atd.). Uvidime ci ten novy S&B 5-25x sa na Premiera dotiahne, ale myslim ze skor nie (to by museli prekopat aj vnutornosti a skla).


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

myslim rozsah zorneho pola....Premier, Weaver maju 5x nasobny zoom a 5x nasobne zvacsujuce (zmensujuce ) sa zorne pole

zatial co Schmidt Bender alebo aj USO maju sice 5 nasobny Zoom ale zorne pole sa im 5x nasobne nezvacsuje...ale iba cca 3,5- 3,6x proste je to dane konstrukciou , napr. taky Falcon ma 4,5 nasobny Zoom a rovnako aj 4,5 x nasobne meniace sa zorne pole. tj, v tejto konstrukcnej stranke previsuje SB , USO a urcite aj ine optiky

Ani ten novy SB nebude mat take zorne pole ako PR. papierovo je to to iste ako stary SB , PR aj SB maju cca rovnake zorne pole 1,6 metra na 100merov, na 25x zoom ma PR ovela vacsie zorne pole. proste je to dane konstrukciou,,, rovnako ,,zle,, ako SB, USO je na tom aj Zeiss, tiez nema plne nasobne zvacsujuce sa zorne pole ako Zoom, tiez som bol z toho debil nechapal som ako mozu vyrobcovia udavat 4-5x nasobny zoom, napriek tomu ze sa im 4-5x nasobne nemeni zorne pole, ale proste konstrukcne to tak je, zoom sa moze menit 5x ale zorne pole iba 3,5-4x
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Lovec : Heritage 3-15x50 je dennym puskohlad US Scout/Sniper Marines.....kde vystriedal a poslal do historie S&B, Leupold a Unertl

a ? Vsetci dobre vieme o com su vyberove konania ,a americania predsa nebudu pouzivat vyzbroj, vystroj od ineho statu...preco nepouzivaju Accuracy International ? vsetci sa zhodneme ze co sa tyka odolnosti a bojashopnosti za kazdych podmienok je to to naj..ale oni maju blby remington 700 :)

Slovenska pistol K 100 je pistol ,, Marinakov,, v 65 000 000novom Thajsku

:lol:

Nazor ceskeho predajcu Premierov :

Dobrý den, taky s dovolením přidám osobní zkušenosti s puškohledy Premier Reticle,
jsem majitelem obou modelů Herritage: 3-15x50 i 5-25x56 a zkušenosti mám vesměs naprosto shodné jako Turbi. Ano otáčení zoomem i paralaxou je tužší a co se týče nasvícení, tak je pravda, že tam mohli nahodit aspoň malý "click" nebo zarážku v pozici. No holt ji tam nedali. To je nepříjemné zvláště zezačátku, ale vzhledem k tomu, že nasvícení je používáno minimálně, tak to tolik nebolí. Zase tam ale mají velmi slušně udělanou kontrolu kdy nezapomenete při zapnutý přísvit.

Co však bolí je ten MTC (More Tactile Click) tak ten je slušně řečeno opravdu nahov.... a to musím přiznat i jako fanda Premiera. Jestli se jim něco nepovedlo, tak toto. Naštěstí je to doplňková výbava tudíž lze objednat bez něj a bez MTC je to o něčem naprosto jiném a naštěstí lepším.

Co já zase oceňuju na Premiéru je jeho obrazové podání. Zajímavé je, že než jsem na svou výbavu zakoupil, tak mi poslali předváděcí model (asi 5 let starý) a tam to sklo bylo dobré... ale ne tak jako na těch nových které jsem koupil. Tam je o třídu (ne li o dvě) lepší.

A další věcí kterou já osobně mám na Premiéru hodně rád je Gen 2 XR extra tenký kříž. Kdo ho viděl, vesměs obdivoval.

Ale vesměs jsem naprosto spokojený a nadšený majitel (ale ta cena je fakt ujetá, přiznávám ... přiznávám to i jako prodejce těchto optik, ale holt dodavatelskou cenu nejsem schopen ovlivnit)
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"