Puškohľady Premier Reticles

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Nazor ceskeho predajcu PR ma podobnu vahu,co sa tyka skusenosti a porovnania asi ako tvoj, snad len ze Michal ma asi este menej skusenosti s takymto druhom pouzita a strelby.....odpisal som na ich fore a v podstate to iste co tebe, takisto neuvazoval nad primarnym ucelom, na ktory bola optika vyvinuta a postavena a vsetky z toho dalej plynuce veci. Viac nie je co dodat....snad len to, ze ked pises za seba nepouzivaj mnozne cislo. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Turbi: Odpisem ti sem namiesto cez PM, aby to davalo logicky suvis a postupnost, cize bod po bode:

- treba rozlisovat medzi obrazom a zornym polom, zorne pole je u mna to co vidis, nie osnova. Ty pises o zmenach vo velkosti osnovy/miloch (pri zmene zvacsenia), ja pisem o samotnom zornom poli. Rozsahom zorneho pola ja myslim povedzme pohlad na terce na 1000m, ak clovek vidi na 25x zvacseni v Premierovi 7 tercov a v S&Bcku len 6 a pol, tak je uplne jednoznacne a objektivne dokazane ze Premier ma vacsie zorne pole. Detto na ostatnych zvacseniach az dole po 5x. Ak si to chces overit, na najblizsom kilaku si to vyskusaj a uvidis.

- tak ako pises, pri S&B ta zmena obrazu v puskohlade nie je 5nasobna (ako by clovek pri 5-25x cakal), ale mensia. Dovodom je spravne tak ako pises konstrukcia - bohuzial S&B ma medzi 5x az 7x ten tzv. 'tunel' ked sa sice obraz zvacsuje ale zorne pole sa nemeni. V tom novom 5-25x sa mi ten tunel zdal byt o cosi menej vyrazny, cize snad az s nim konecne oficialne vyjdu a porovname to, bude sa dotahovat na Premiera, i ked stale tam ten tunel budu mat. Na druhej strane Zeiss/Hensoldt sice tiez nemaju presne 4x (pri ich 6-24x), ale ten tunel tam je skoro neviditelny (inak, Premier ma tiez 'tunel', ale len medzi 5 az cca 5,4x cize takmer nebadatelny).

- co sa tyka americkych sniperov, tam sa tiez trochu mylis, Premier nie je jediny kto dostal kontrakt, kontrakty dostali aj S&B, USO, Nightforce, aj Leupold. Americka armada obsahuje strasnu spustu zloziek a specialnych jednotiek, a puskohlady beru od vsetkych hore uvedenych. Mozem vyzistit aj presne ktore jednotky maju ktore, ale nemyslim ze to je dolezite. Podstatne je ze dostat sa do takej skupiny 'vyvolenych' je ozaj fuska, a jednotky ktore povedzme presedlali z Leupyho na S&Bcko teraz presedlavaju na Premiery, pretoze ich povazuju za lepsie, a to hovori same za seba.

Co sa tyka A.I. ciek, pouzivaju ich aj amici, i ked na ich mnozstvo len v uplne minimalnom pomere a na velmi specificke ulohy (pricom ale rolu tam hra dost to ze sa nejedna o americkeho - rozumej 'kontrolovaneho' - vyrobcu, a zaroven i to ze A.I.cko vychadza niekolkokrat drahsie nez Rem700ka). Ale pozor, tie ich Rem700ky myslim vsetky musia prejst upravnou v Quanticu, a vysledok je ten ze ta Rem700ka je na konci podobna seriovej Rem700ke ktoru kupis u nas asi tak, ako je Ford Fiesta v AAA Auto podobna Ford Fiesta RS WRC s ktorou zavodi Hirvonen...

A k tym poznamkam ceskeho predajcu:

- 'click' na osvetleni by sice pre amatera nemusel byt zly, profik ale casto nechce vydavat neziaduce/zbytocne zvuky (jeden z dovodov preco na taktickych veciach malokedy vidis cvocky a pod.). A aj amater az sa s nim trochu nauci robit, zisti ze indexy a cvakanie by boli vlastne uplne zbytocne ci dokonca kontraproduktivne (vid otocne 'cvakacie' prepinace na mnohych puskohladoch, kde casto v noci nemas ani sajnu na akej intenzite osvetlenia si, pripadne to komplet pretocis a musis ist naspat cez vypnutie nez zistis kde je maximalny prisvit. Navyse prisvietenie osnovy je - povedzme si pravdu - urcene profikom ktory niekedy musia strielat v uplnej tme, nie polovnikom (ktory by logicky nemali ani len pomysliet na strielanie v takej tme ktore by vyzadovala prisvit)... Je to sice pekny marketingovy tah ('lepsi kontrast na tmavom terci' a bla bla bla), a spusta polovnikov a amaterskych strelcov sa na to namota, ale v reale v dobrom/kvalitnom puskohlade je osnova robena tak aby si ju aj za slabeho mesacneho svitu videl dostatocne (zato tie lacacke naopak maju aspon 14 urovni prisvitu najlepsie v cervenej, zelenej a modrej farbe... :roll: :lol:

Co sa tyka ceny, tak ak sa v Europe predava Nighforce za 2,400 eciek, logicky by Premier mal stat cez 5,000... A ked to porovname s cenami novych S&Bciek ci Marchov (ktore idu aj hodne cez 3000), tak Premier z toho vychadza aj po tom cenovom zvyseni zaciatkom roku stale cenovo velmi dobre. Skor je podla mna nehoraznost pytat za Leupyho ci Bushnella cez 1000 eciek, alebo za Nighforce cez 2000 eciek, pretoze aj ked to nie su zle puskohlady, predsa len su uz len opticky o triedu ci par tried nizsie.

No a na zaver k MTC, to ze to je obrovska 'takticka' vyhoda je bez debaty, kazdy skusenejsi strelec ktory ho parkrat vyskusa si ho nevie vynachvalit (a to je aj dovod preco uz ho tusim Premier nedava ako optional/'volbu', ale rovno ho dava do vsetkych taktickych puskohladov). Kludne mozeme aj u nas spravit test kde bude Premier a x dalsich puskohladov bez MTC, a budeme naklikavat so zaviazanymi ocami, a uvidis ten priepastny rozdiel. A aj ked na vezicky vidis ci povedzme v benchreste je MTC balisticka vezicka Premieru vyhodou ktora casto rozhoduje o vysledku preteku - vid sobota a Longshot - Jiri (ktory sa na Nightforce pomylil o otocku a uplne minul 300ku) a x dalsich strelcov (vratane benchrestakov co tam nadavali a tocili na ich NF, Marchoch, Sightronoch, Bushnelloch, Leupoldoch atd. ostosest hore/dole) ktorym sa to tiez stalo (tych vynulovanych tercov tam bolo ozaj hodne) by ti vedeli porozpravat...

Cize kolem a kolem, niekedy sa neda dat na prvy dojem a len preto ze mne sa nieco nezda nebudem od toho odradzat ostatnych a tvrdit ze moj nazor je ten jediny spravny. V takom pripade proste napisem ze 'tak si to myslim ja', a nech si proste kazdy spravi ten svoj podla seba.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Nova option SKC - Slip Knurl Clutch Tactical Dials pre Premier Heritage Tactical - sluzi na zaistenie rektifikacnych prvkov proti neziaducemu pootoceniu. Aj ked na sucasnych modeloch sa to vdaka heavy-duty ovladacim prvkom nestava, Premier nezaspal na vavrinoch a zakaznikom ponuka dalsie riesenie, ktore moze pomoct, ci uz v nasadeni v terene, pri preprave a pod. . Je mozny aj retrofit na starsie modely. Moznost spojit s kombinaciami MTC, Double Turn a Zero-Stop je zachovana.

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us
friendly_archimedes

Príspevok od používateľa friendly_archimedes »

A ja sa zas pridavam a na kontrolu tercov na dlhe vzdialenosti ponukam kvalitu teraz za mimoriadnu cenu pod zn. Vortex, konkretne Razor HD 20-60x85 v uhlovom a priamom prevedeni po jednom ks-pozrite http://www.teleskopy-optika.sk/akcie_a_zlavy

Viac info cez SS.
lovec napísal:Ctenemu osadenstvu oznamujem,ze takychto krasavcov:

Premier Heritage
FOTOGALERIA

....oficialne zastupujem a predavam.
PR su spickove takticke puskohlady s kopou volitelnych zalezitosti ako Single Turn a Double Turn vezicky,klikanim clockwise a counterclockwise, osnovami Gen II MilDot, Gen II XR a dalsie.... 8)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

A preco v tejto teme??? :roll:
friendly_archimedes

Príspevok od používateľa friendly_archimedes »

ja neviem-chcel som nadviazat na tu tvoju ponuku a nezacinat s niecim novym koli tomu, tak som to sem napisal-zle som spravil?
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa onevan »

Mám tomu rozumět tak, že někdo při ladění paralaxy okroutil nebo ulomil to kolečko? :-) Nebo to upadlo a ulomilo se to?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

To nevie ani ten,co tam vyvesil tu fotku.... :lol:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Nevidim tam ziadny zavit. tj. vyzera ze je to tam iba zalisovane a zalepene, musel to byt tvrdy dopad ..
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

Lovec este sa to nevie :D ked sa to bude vediet napisem, alebo si to kazdy precita sam
TU:
http://www.snipershide.com/forum/ubbthr ... 101&page=2

Buy Once - Cry TWICE :D
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ale ved ja som to hide cital.....preto znovu opakujem, ze to nevie ani ten co tu fotku vyvesil :roll:
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

jasne ja som myslel, ze si myslel mna, kedze som ju tu vyvesil zase ja :D a na hide zase niekto iny
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

No ved ste na tom rovnako, ani ty nevies, ani on. A ani sa neobtazoval napisat odpoved, kedy ako a co......napriek viacerim otazkam. Mna by to napr. tiez zaujimalo.

"......haha... No shit? I would go out of the way to contact you too if a random picture of my scope with a piece snapped off was posted on the Number one shooting site on the planet with no explanation of what happened while leaving people to draw their own conclusions for a day.

What the hell was the point of posting the picture when you don't even know what happened?"


"....You don't even know what happened and you thought it would be a good idea to post a picture of a busted product with no explanation. That's kinda f**ked....

+1
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

To je jasne, co je americke musi byt predsa dokonale :D konstrukcny nedostatok tam proste je - ako pri kazdej veci na svete
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"