Kolimátor

aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

pojde to na 858-mu.
nechcem ísť do vyšších súm tak zvažujem to či to.
ten zenit je o kus drahší ale verím že aj odolnejší...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Myslel som si ze to chces tam.
Stale to opakujem, s vysokymi kolimatormi neprilicite!
A mat stavitelnu pazbu s licnicou 10cm od osi hlavne to je cele zle.
Puska striela, pazba triafa a bez dobreho kontaktu s nou to nikdy nebude ono.
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

to je argument ktorý som nevzal do úvahy. páči sa mi na ňom zámerný obrazec s neúplným krížom. no nič...
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

yarco napísal:"Due to parallax and size of dot not very accurate at farther than stated distance."

Mne z toho skôr vyplýva, že práve kvôli paralaxe (resp. nemožnosti jej nastavenia) a veľkosti bodky je to vhodné max. do 50 m.
Bez problemov, 58 s nim a male popre na 100m padali. Pri 10-22 Charger na 50m bol rozptyl vacsi, no to suvisi skor s pistolovkou a sposobom drzania zbrane.

Dobre viditelna bodka za jasneho dna na oboch farbach, reostat vsak velmi nereguluje svietivost. Nie je preto velmi vhodny na nocne strielanie na tmave terce (otestovane na sutazi).

Mam taketo kolimy 4. Drzia nastrel na 7.62x39mm, 7.62x51mm, .22 a aj 12ke brokovnici, takze pocitam ze muchy uz vychytali.
vigorous_nobel

Príspevok od používateľa vigorous_nobel »

Zdravim Vas.

Rad by som Vas poprosil o radu aky kolimator mam kupit na zbran HK SP5K s picatinny rail.

U nas som sa zatial stretol s vyrobkami znacky Aimpoint.Existuje vhodna altrenativa k tejto kvalitnej firme?

Hladam kolimator aj na dlhsie vzdialenosti.Budem rad ak mi nejaku znacku a model doporucite,alebo schvalujete moj vyber v podobe kolimatora Aimpoint modelu Micro H1,2 MOA.Dakujem za vase odpovede.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Natrafil som na opticsplanet na lacny kolimator, ktory ma tri rozne "reticle" : Micro Blue Dot, Micro Green Dot a Ruby. Vie niekto, ako vyzera ten Ruby ? Aky tvar, aka farba ?

http://www.opticsplanet.com/ncstar-moun ... -ddab.html
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

neviem, ale predpokladam, kedze je to po anglicky, ze pojde o rubinovu, teda tmavo cervenu.
friendly_villani

Príspevok od používateľa friendly_villani »

Ked som tu nasiel tuto temu zhanam kolimatorť na 45-70gov na LA pusku taky co by mal priatelnu cenu a znesie tento kaliber
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Čaute chlopi,

Už dlhšiu dobu uvažujem nad kúpou kolimátora na svoj Glock 19. Samozrejme rôzne modely od rôznych výrobcov a ceny som si priebežne pozisťoval a rozhodol som sa, že zo začiatku vyskúšam niečo lacnejšie a uvidím ako sa s tým zžijem a či to vôbec má zmysel, tak som sa skoro rozhodol už pre tento :

http://www.meraj.sk/kolimator-minidot

Uvažujem stále aj nad jeho dokonalejším bratom MiniDot 24 HD s 2MOA ale ten je cenovo o dosť vyššie :

http://www.meraj.sk/kolimator-minidot-hd24

Cenový rozdiel medzi nimi okolo 150 Ečiek.

Viem že značky ako Docter sú kvalitka (čo som na rôznych fórach čítal) ale tu ceny už riadne rastú.

Trénujem obrannú streľbu na krátke vzdialenosti a v budúcnosti možno aj nejaké súťaže (viem že s kolimom by som spadal do kategórie OPEN kde je to tak povediac ,,bez obmedzenia " už) tak či by som to pri tých drahších zbytočne cenovo neprestrelil, poprípade vaše skúsenosti s týmito dvoma ,, japončíkmi" alebo usmernenie trošku inam :wink:

Tento typ kolimátora neplánujem v budúcnosti namontovať na dlhú guľovú, zostane len na krátkej.

Dííkes za rady.

PS : pred chvíľkou mi prišiel e-mail, ževraj ten lacnejší kolim MiniDot nepasuje na tento adaptér, vedeli by ste mi to potvrdiť/vyvrátiť ? Díkes.

Marek524
Prílohy
MiniDot.jpg
MiniDot.jpg (20.47 KiB) 9451 zobrazení
HD24.jpg
HD24.jpg (13.01 KiB) 9451 zobrazení
3593-1.jpg
3593-1.jpg (14.02 KiB) 9451 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
GoodLuck
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa GoodLuck »

@Marek524: stretol som na strelnici panka z AT, mal hodne porobeny Glock aj s MOS Kolimatorom - strielal s nim ako maly boh. Pokecali sme a vyliezlo z neho, ze ten kolimator je uz treti v poradi, kdeze sa mu tie dva predchadzajuce (lacnejsie) rozsypali, teraz tam ma Trijicon a ten ze vraj drzi. Prepac, nezapametal som si znacku tych dvoch :(
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Nejaky nazor na tento kolim na AR15? https://www.naboje-prebijanie.sk/kolima ... x-sparc-ii

Na rovinu, vobec neviem co kupit. Maju toto, k tomu edte pribliozvaci modul ale su aj tak co maju uc priblizenie v sebe. Fakt netusim, necham si poradit kludne aj iny...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Kup si hociaky kolim znamej znacky a budes spokojny.
A o to viac ked nevies co chces :-)
Druha vec je platit viac ako je potrebne ;-)
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Lenze ja neviem co su zname znacky vo svete kolimov :D

Ja netrvam na tomto ani za tuto cenu, to bol len priklad.
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

Rad by som poprosil o zakladnu radu... kupil som si svoj prvy kolimator (teda kazdym dnom cakam na jeho dorucenie) z Ciny. Beriem to len na skusku, nakolko nemam vobec ziadnu skusenost s kolimatormi a ked sa mi to zapaci, pojdem urcite do niecoho kvalitneho. Chcem to namontovat na vz58. Ako sa to nastavuje? Upevnovat to budem na predpazie od fab defense. Nejake rady pre uplneho zaciatocnika? Inac vysiel ma na 14€, tak dufam, ze vydrzi aspon 20 vystrelov :D
Prílohy
IMG_1150.JPG
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Neber to v zlom, ale za 14€ ak vydrzi 20 vystrelov, tak to podla mna bude ze fasa :)

Urci si na aku vzdialenost chces strielat, daj pusku do stojana, vystrel skupinu vystrelov a potom dolad kolimator. Mas tam dvojo tocitok, stranovu a vyskovu korekciu - tu posun do nastrelneho bodu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"