Kolimátor

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

A teraz sa opytam ja. Na 58micku. Mam cmore s bodkou a za par tyzdnov weaver v3. Myslim, že tá v3ka by tam podľa toho čo píšeš sadla lepšie. Problém je ale nešikovnejšia montáž, ktorá puškohlad posunie vyšie ako bude kolimator. Na akčnejsiu streľbu bude asi kolimator že?
Naposledy upravil/-a duros v 13 Dec 2008, 21:54, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Gunslinger

po dlhom hladani som dnes konecne objavil nieco, co ma zaujalo a to hlavne velkym vyberom.Tie kolimatory vyzeraju celkom dobre-uz som si aj dva z nich vybral pod. ako Kapula a to DDAB-2596 Sk, druhy D4B -3894 Sk. Uz som Ti chcel pisat, aky mas na ten vyber nazor, ale mal som take tusenie, ze nieco nie je v poriadku-este dobre, ze Ta tu mame. A som znovu tam, kde som bol.
Co povies na HB-RDS-1 a potom Cmore?

:roll: dik
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

bum: Dakujem, potesil si ma :)


duros: Ak das nizku montaz (low, alebo ultra-low montazne kruzky), ten Weaver v3 by mal sediet rovnako nizko alebo dokonca este nizsie nez C-more, a je to vyborna volba (ma dobry nizky profil, velmi dobre spravenu 1x, atd. atd.) A na tej 1x bude skoro rovnako dobry ako c-more, takze c-mora mozes hodit na pistol... ;-)


kapula: Origos zvacsovace na eotechy su dost drahe, a zasa tie cinske zvacsovace (3x, 4x, a uz som videl aj 5x) nestoja za moc (zla optika, slabe zorne pole, prilis maly eye relief, atd.). Ja mam ako zvacsovac 2,5x Hensoldta (ak Ti nevadia delostrelecke zamerne kruhy, ten ma spickovu optiku a da sa zohnat za smiesnu cenu z prebytkov Bundeswehru :-), moj ich ma odstranene, ale bol o cosi drahsi. Hlavny problem ale je v ergonomii, tym ze ho musis preklapat, pri tom si lavou rukou prechadzas pred ocami, potiahnutim dozadu stracas zameranie, atd. zatial co prestavenie zvacsenia na okulari je daleko jednoduchsie a rychlejsie. Navyse ten zvacsovac naboku dost zavadzia a moze sa zavadit o x veci (hlavne ak robis aj presuny, strielas spoza rohov, z otvorov, okien, atd.) Cize ak Ti mozem poradit, skor by som siel cestou variabla 1-4x alebo 1,5-6x a pod. Takym celkom dobrym kompromisom na 58/858 je napr. Burris XTR 1-4x24, ktory ma zamerny bod a zaroven aj dobru balisticku osnovu.


strelec122: HB-RDS-1 je podla vsetkeho tiez len cinska kopia, rovnako ako ten NcStar, pozri napr. (klikni na obrazok pre link, napriklad tu je cena $17+postovne na SK $12, clo a DPH sa nevztahuju cize celkovo nasinca vychadza 700 Sk...):

Obrázok

NcStar vychadza len o cosi viac (cca 950Sk)
Obrázok

NcStar kruhovy (cca 990Sk)
Obrázok

Kopia Doctera (cca liter)
Obrázok

Kopia Aimpointu (cca liter)
Obrázok

Kopia eotech holosightu (samozrejme neholograficka, cca 3 litre)
Obrázok

atd. atd. atd.

Inak, tie kopie uz su casto vyzorovo tak premakane, ze laik a niekedy aj skusenejsi clovek ma casto problem rozoznat original od kopie dokonca aj ked ich polozi vedla seba... A ked sa nahodou vydari na tej ktorej kopii aj aspon ako tak prijatelne sklo, ako lacna alternativa na plinkanie (alebo vyskusanie ergonomie toho ktoreho typu) sa to pouzit da.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

kapula: Takto to mam momentalne na GSGcku - ten vyklopny Larue co drzi Hensoldta bol o cosi vyssie nez stred Eotechu, takze som tam musel dat medzikus (cinsky 'Larue' s vyvysenou prednou castou :-) a teraz mi to cele sedi dost vysoko. Inak, ten cinsky Larue sice vyzera na nerozoznanie od originalu, ale ked som original Larue upevnoval na kopiu Larue, ta kopia je z tak makkeho hliniku ze sa do nej ten rychloupinac zaryl ako do masla, a teraz je ten zvacsovac malicko off-center... (ale kedze kopia toho medzikusu stala 10x menej nez origos, da sa s tym zit :-) A onedlho to aj tak asi opat pomenim, takze... :roll: :lol:

Obrázok

Gunslinger
Naposledy upravil/-a Gunslinger v 13 Dec 2008, 19:07, upravené celkom 1 krát.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Gunslinger dobrá rada nad zlato!

Prosím poraď mi akú montáž na SA58 z čoho by mohla pozostávať, aku montáž zvoliť aké ultra low, alebo low krúžky použiť nejaky link alebo niečo .. MOC ĎAKUJEM !
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

dakujem, túto registrujem ale pochybujem, že by bola nejaka montáž ešte nižšie, takže bude fajn .. to všetko už záleží od krúžkov .. dik za potvrdenie
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Gunslinger
pozri si tento link, celkom dobry vyber. Som velmi zvedavy na Tvoj komentar


http://www.opticsplanet.com/s/red+dot/pqr~rings

:D
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

strelec122: Ano, OpticsPlanet ma celkom dobry vyber (akurat sa im da len velmi tazko dovolat, vcera ked som im volal - rusil som z objednavky ten DocterPoint - cakalo predo mnou na linke 12 ludi... :roll:

Ma to len jeden hacik - napriek tomu ze podla U.S. BIS / Export Administration Regulations Slovensko nie je na CCL zozname pod FC1, CC1, CC2, alebo CC3 (cize nie je potrebna ziadna exportna licencia na optiku a ostatne veci z ECCN 0A987), OpticsPlanet uz odmieta predavat mimo kontinentalne U.S. A aj ak by si ich presvedcil, ak pripocitas dopravu a navrch cca 6%ne clo na optiku a 19%DPH, tak uz tie ceny od cien v Europe daleko nemaju. Ja som zrovna objednaval jednu optiku radsej z UK (anglicka libra je skoro na urovni eura) a vyslo ma to cca 50% lacnejsie nez zo statov... ;-) :-)


Gunslinger
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Dobry napad pozriet si ostrovne zdroje. Libra padla...
elegant_elion

Príspevok od používateľa elegant_elion »

čo poviete na toto

http://posp.ru/rs34.html

cena149,- usd
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Gunslinger

na cs. fore je inzerat, niekto predava kolimator aj s bocnou montazou- je to typ PK- 23 , zamerny bod 1,5 Moa. Bol namontovany na 858-ke, nemozem najst vyrobcu, chcel by som viac informaci a Ty urcite vies poradit (ako vzdy)

Dik :D
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

strelec122: To asi bude PK23 od Bel-Omo (vyrobca POSPov), neviem kolko za nu predajca pyta, ale ak je aj s bocnou montazou a je v dobrom stave za rozumnu cenu, tak by to mohla byt docela dobra kupa.

Optika samotna nie je nejaka spickova, ale je dobra, ta 1,5moa bodka je podla mna pre 58/858 uplne idealna (a tento kolimator ju ma 'blikajucu' - lepsie viditelnu aj za slnecneho dna, atd.), ma dobre/velke/lahko nastavitelne vezicky, a co je podstatne, je to 'bojovy' kolimator - vodotesny, urceny do nepohody, je kovovy/o cosi tazsi ale vydrzi aj hrubsie zaobchadzanie, atd. atd.

Pozri foto napr. na:

http://posp.ru/pk23.html

Nazivo som ho videl len raz, nemal som moc casu sa s nim 'zoznamit blizsie', ale pozdaval sa mi. Jedina vytka majitela bola ze tie vezicky sa vraj niekedy trochu pretocia (pri transporte/atd.), ale je lahke skontrolovat ci su 'na mieste'/nastavene.

Kolem a kolem, je to taka 'nepriestrelna' optika - pokial nenatrafis na ozaj zly kus, znesie vsetko a bude Ti dobre sluzit hodne dlho.


Gunslinger
elegant_jones

Príspevok od používateľa elegant_jones »

Caute,vie niekto aky ide drziak na kolimator pre taurus pt99 a kde sa da kupit. Dakujem
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mam cinsky kolimator za 20 USD. Pri strelbe na vonkajsej strelnici je nepouzitelny, vobec nevidim bodku. V krytej strelnici ju vidim. V optike sa nevyznam, takze otazka : aky kolimator mam kupit ( na GSG 5 ), aby som tu bodku videl aj pri strelbe vonku ? Nemyslim tym presnu znacku kolimatora, ale nejaku technicku specifikaciu, na co mam davat pozor pri kupe.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"