Spektiv

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

hlavne kontrast je vyrazne lepsi u zeiss , ono toto je asi starsi model od tvojho takze to nemusi platit
vigorous_rhodes

Príspevok od používateľa vigorous_rhodes »

nejake skusenosti s Olivon T80 20-60x80? (sledovanie zasahov po 22lr na 200m -aj v ciernom, + bezne pozorovanie zveri na vacsie vzdialenosti..)
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Asi by som radsej kupil pouzitu Kowu na nemeckom Ebay , ale v prijatelnej cene ze je dobry Celestron 80 ED aspon co som ja nasiel info ked som hladal spektiv, ale pozeram ze maju celkom dost prislusenstva na digiscoping ti olivonaci
Peco
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Peco »

Nevyznám sa v parametroch a výrobcoch monokulárov. Vedel by niekto povedať, že od akej značky sú už kvalitnejšie produkty? Čo hovoríte na Celestron, Yukon, Fomei, Bushnell atď. a iné u nás cenovo dostupné produkty? Jediný parameter ktorý ma zaujme a viem čo znamená je asi zorné pole. Hľadám niečo na pozorovanie do 500m v cene do 150- max. 200 eur. Z akého eshopu sa oplatí kupovať na SVK resp. kde najlepšie/najvýhodnejšie kúpiť? Ďakujem veľmi pekne.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

Swarowski, Zeiss,ale to se asi nevejdeš do ceny.
Na 500 m je to těžký.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Taliansky Konuspot 80 za cca 230€.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

http://www.alza.sk/celestron-15-45-x-50 ... 178294.htm

Ma niekto tuto hracku? Bude mi to stacit na strelbu max. na 100 metrov, alebo mam ist aspon do 60 nasobneho zvacsenia?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Bohate ti to bude stacit
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

dik
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Zeby novy etalon medzi pozorovakmi ?? Swarovski 30-70x95
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p108120 ... dalekohled
zaujimava variabilita objektivov a okularov + ovela vacsia skladnost oproti klasickym spektivom
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mhm, vdaka tomu obrovskemu objektivu a modularnemu systemu sa nim mozno stane, nechajme sa prekvapit porovnavacimi testami, kazdopadne STXko (= pre nas strelcov = straight, nie angled) vraj dorazi az v 2013, a aj ten angled vychadza cez 3 a pol litra... :shock: (eciek... v dolaroch cez stvorku... :roll:

Oh well, maybe one day... :wink:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa Ambor »

Zaujímajú ma vaše názor na uhlové vs. priame pozorováky. Ktorý a prečo preferujete?
Osobne sa mi zdá uhlový praktickejší pri terčovej streľbe, ak nemám spottera, pretože si ho viem na tripode postaviť po ľavej ruke tak, aby som sa nemusel veľmi hýbať. Priamy mi však príde vhodnejší pre spottera pri hľadaní cieľa alebo prenášaní. Cenou sú rovnaké, je to skutočne iba o to čo komu vyhovuje?
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

já mám rovnej, postavenej vedle flinty a jen malým pohybem hlavy koukám levým okem.
Ten svarovskej je cenově pecka, věděl bych výhledově o spektivu se stejnou kvalitou skla za polovic.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Ambor: Ked som sa Ja minuly rok kupoval spektiv nechal som si poradit od Gunsa a kupil som priamy - jeho hlavna vyhoda je v tom ze sa ovela lahsie hlada pozorovany objekt , ma to premna vyhodu lebo ho uzivam aj na ine ucely ako sportova strelba, pokial chces vyslovene pozorovak IBA na strelnicu asi bude vhodnejsi lomeny, a ako napisal Kall tiez ho mam polozeny vedla pusky a pozeram lavnym okom - neviem preco ale do pozorovaku sa mi vzdy lepsie pozera lavym okom, inak som cisty pravak vo vsetkom :lol:
Inak neviem ktory chces kupit, alebo aky mas cenovy limit ale viem jedno ze lacny pozorovak su peniaze vyhodene do vzduchu ak chces realne vidiet zasahy v terci na 500 m a viac teda jedno co ti mozem poradit ak nemas prachy na Swarovski ATX/STX , Zeiss Diascope alebo nikon EDG odporucam ti kupit tento Vortex : http://teleskopy-optika.com/pozorovacie ... riamy.html mam ho asi rok a maximalna spokojnost , naozaj mu nemam co vytknut co sa tyka ci uz kvality obrazu alebo ovladania - hlavne v zime ocenis ako lahucko chodi zoom a focus aj pri extremnych mrazoch (-20 C ) , osobne som s nim videl zasahy v bielom na 1070 m po 6,5 mm kalibri , jedine co mu vycitaju v testoch je vyzsia hmotnost - co mne absolutne nevadi, este k tomu lomenemu spektivu by som dodal ze vzdy su tam navise nejake hranoly kvoli tomu lomenemu okularu - cize dalsie sklo navise ktore isto neprospieva kvalite obrazu a priepustnosti svetla :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa Ambor »

Turbi dik za odpoved, na strelectvi som videl uz tvoje skusenosti s Razorom, hladal som a porovnaval s nikonom, swarowskim (dokonca na vlastne oci v senici) a uz som objednal Razor HD. Na zaklade skusenosti zo senice som si vzal uhlovy, lebo mi bolo prijemnejsie aj v stoji a v sede dlhsie cumiet do okularu bez toho aby som bol skrceny. To je mozno nastavenie stativu, ale mal som z uhloveho velmi prijemny pocit. Takze najblizsie mozme porovnat opticke rozdiely, co si myslim ze asi volnym okom nezistime. vzal som aj ten RT 30x okular, tak som zvedavy ci to bude pouzitelne, tipujem tak do 300-400m. Predsa len je to iba 30x ale ma sirsie zorne pole.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"