Puskohlady

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

zavolaj na colnicu a vysvetli im o co sa jedna, vyzera to byt nedorozumenie.
potom sa tu s nami podel ako si dopadol.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Ešte by tu bola alternatíva že si to objednal ako právnicka osoba, v tom prípade by vyžadovanie licencie bolo oprávnené. Výsvetli im že je to súkromný dovoz a objednávaš to ako fyzická osoba.
Buntaro
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa Buntaro »

Bohužial neprišlo k omylu zo strany colných orgánov, treba pozrieť zákon č. 144/2013 o obchodovaní s určenými výrobkami, ktorých držba sa obmedzuje z bezpečnostných dôvodov
Kde je ako určený výrobok uvedený optický prístroj - teda puškohľad....
Ministerstvo vydá licenciu len fyzickej osobe - podnikateľovi alebo právnickej osobe. teda dovoz z tretích krajín môže uskutočniť len podnikateľ. Dovoz na osobnú potrebu fyzickou osobou neobstojí.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

(2) Licencia sa nevyžaduje na
c) transfer, dovoz alebo vývoz určených výrobkov, ktoré majú neobchodný charakter,18)
To neplati? (aj ked uz poslal vypis ...)
Buntaro
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa Buntaro »

Jasné, len v zákone je odvolávka na starý Colný kódex únie, v súčasnosti platí nový UCC (Nariadenie EP a RADY (EÚ) č. 952/2013 z 9. októbra 2013)
Starý kódex poznal neobchodný tovar, nový kódex však takýto tovar v podobe ako bol v starom nepozná...
Definícia tovaru neobchodnej povahy:
„tovar neobchodnej povahy“ je
a) tovar v zásielkach posielaných jednou súkromnou osobou druhej súkromnej osobe, ak takéto zásielky:
i) sú príležitostnej povahy;
ii) obsahujú tovar určený výlučne na osobné použitie príjemcu alebo jeho rodiny a ktorý svojou povahou alebo množstvom nenaznačuje žiadny obchodný záujem a
iii) odosielateľ posiela príjemcovi bezodplatne;
b) tovar v osobnej batožine cestujúcich, ak takýto tovar:
i) je príležitostnej povahy a
ii) pozostáva výlučne z tovaru na osobné použitie cestujúcich alebo ich rodín alebo z tovaru určeného na darovanie; povaha a množstvo tohto tovaru nesmú byť také, aby mohli naznačovať, že tovar je dovážaný alebo vyvážaný z obchodných dôvodov;
(pozri čl. 1 Delegovaného nariadenia Komisie (EÚ) 2015/2446 z 28. júla 2015, ktorým sa dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 952/2013, pokiaľ ide o podrobné pravidlá, ktorými sa bližšie určujú niektoré ustanovenia Colného kódexu Únie)
Naposledy upravil/-a Buntaro v 19 Nov 2016, 16:09, upravené celkom 1 krát.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ktomu potom len :roll:
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Čo na tom nerozumieš, v zákone podľa ktorého žiadajú predložiť licenciu máš všetko napísané. Smola je ak si iba fyzická osoba, v tom prípade si sa dopustil priestupku a podľa odseku 1) § 18 zákona č. 144/2013 Z.z. o obchodovaní s určenými výrobkami, ktorých držba sa obmedzuje z bezpečnostných dôvodov z 21. mája 2013 a Ministerstvo hospodárstva SR podľa toho istého zákona môže udeliť podľa odseku 1 pokutu do 100 000 eur, a ešte by som počítal z nejakými colnými sankciami, ale v tom nemám prehľad.
Sorry, že straším, ale predávajúci do colného prehlásenia určite napísal nomenklatúru z colného sadzobníka č. 9013 10 čo znamená, že sa jedná o zameriavacie ďalekohľady na zbrane na čo treba licenciu od MH SR. Inak by colníci nemali dôvod po tebe žiadať licenciu. To vieš po tých prúseroch v Beneluxu to teraz vypĺňajú podľa zákonov a dávajú si veľký pozor aby všetko, čo sa točí okolo zbraní bolo podľa predpisov.
Treba zaisť na colnicu a ak je v colnom prehlásení to čo som uviedol, nič iné nezostáva iba tovar odmietnuť a dúfať, že sa colníkom nebude chcieť nič vypisovať a nebudú to kvalifikovať ako pokus o obídenie colného konania. Následne si to kúpiť u nás alebo vycestovať do zahraničia ak je to tam lacnejšie a kúpiť to tam. Bohužiaľ tak je nastavená legislatíva.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa regnak »

presne tak, tovar som musel odmietnuť...
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Chlapi, aky je Vas nazor na puskohlad Meopta ZD 6-24x56 RD ?
Pouzitie pre presnu strelbu 100-500 metrov.

Dakujem za nazory a skusenosti.
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ambor »

SFP puškohľad s MOA vežami. Nechcel by som, lebo som lenivý prepočítavať MOA-MRAD, najmä ak vezmeš ten s MILDOT osnovou. SFP - tiež by som nechcel, keď si môžem vybrať, tak vyberám FFP. To je z mínusov asi všetko.
Neviem posúdiť sklo, ale zatiaľ čo som pozeral cez Meopty, tak mali veľmi slušné sklá. Plus je aj váha. Rozsah 83MOA je ten z lepších, ale v tých vzdialenostiach (100-500m) to ani nemusíš riešiť. Dobré zorné pole. Odpovedajúca cena.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 2 months

Príspevok od používateľa Kall »

Mám střílím na více zbraních, je OK
Zatím problém nebyl, do 1100 m.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Odozvy uzivatelov na internete boli dobre, tak som ho dnes objednal.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

To Adrian.
Loni v lete jsem koupil flintu s timhle puskohledem a co jsem byl strilet, tak zadny problem nebyl. Na zaklade nekterych rypaku, kteri kdyz videli, ze mam Meoptu, tak automaticky, aniz by se zamysleli, mi okamzite rekli, ze tyhle optiky neklikaji, jsem udelal boxtest. Optika klika uplne bez chyby. Kdyz jsem jim to rekl, tak jen utrousili, ze je to asi nejaka vyjimka a takove ty "chytre" kecy.
Az naskarabu nejake prasule navic, tak poridim tu samou na druhou pusku, at nemusim menit navyky u optiky. Ja jsem s Meoptou spokojeny.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Vdaka za nazor. Box test som videl v recenzii na nete a vysiel bez problemov. Verim ze budem spokojny a pre moje potreby to bude vyhovujuca optika. Ma to aj kamos na puske a je taktiez spokojny.
alen
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Registered for: 9 years 5 months

Príspevok od používateľa alen »

Meoptu ZD 8-24 mám asi 4 roky, sklo je OK, raz sa mi uvolnila zadná časť tubusu. Ešte bol v záruke, oprava trvala cca 3 týždne. Inak som spokojný.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"