Sa. 58 - montáž odrážača nábojníc

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

majac napísal:Kapula, tvoje prakticke skusenosti sa nemozu rovnat durosovym expertnym znalostiam zalozenym na detailnom vyhodnoteni fotky... :)
prepač neuvedomil som si ze sa tu chceš pochvaliť... ... ale neda mi nereagovať...
keď si oprem líce na pažbu pri miereni cez otvorené mieridlá tak taknejak podobne by som mal byť aj pri kukaní cez puškohľad aby to bolo idealne nie ?
ja som si tiež kúpil túto montáž ale mne osobne ak to prežiješ by puškohľad sedel asi takto osadený čo vzhľadom na vyletujúce nábojnice nie je možné zatiaľ , a pri tom je ešte pomerne vysoko.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

v pohode. vacsina ludi sem dava fotky aby sa pochvalila... No a mozno prave preto, ze optika je vzadu a ja som dlhy, som tam dal priamu pazbu ala M4 ktora je o 10 cm dlhsia a co je dolezite je naozaj priama, takze prilicenie je celkom ok. treba si na tych fotkach vsimnut rozdiel medzi tymi dvomi totoznymi a mojou :) ktora ma optiku posunutu uplne dopredu. viac nejde pretoze je na nizkych kruzkoch kvoli tomu co pises ty. aby nebola vysoko. pripstrielani nepocitujem ziaden diskomfort okrem nabojnic triafajucich spodok tubusu optiky. ale to je v rieseni.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

len pre info ak by si chcel riesit problem narazajucich nabojnic tak tu mas inspiraciu:

http://image045.mylivepage.com/chunk45/ ... 4%8Dka.jpg

http://image045.mylivepage.com/chunk45/ ... 58%202.jpg

je to od p.Zendla, znameho ceskeho ladica a funkcnost je vo hviezdach. ale za pokus by to podla mna stalo. ja to teda chcem vyskusat
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Majac "blatnik" pred nabojnicami :-) je stara znama vec, skor by ma zaujimalo jeho upevnenie bez zbytocneho vrtania do tela zbrane.
Stare zname video.
http://www.video4viet.com/watchvideo.ht ... Accesories
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

Rasto: ja viem, ze je to vymyslene uz davno. Nad upnutim bez vrtania do tela som sa zamyslal aj ja, chcel som vyuzit montaz na optiku a spravit adapter na rail, ale nie som si isty co by optika povedala na nasobene razy od spatneho razu+naraz nabojnice aj ked nepriamy. No a samotne prevedenie tiez nebude len tak na garazovu pracu, takze nakoniec obetujem dva otvory do tela zbrane. akurat nad zasobnikom je stena hrubsia, tak by to nemalo vadit.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Majac tusim potrebujes nakopnut :-)
Mne sa zatial moja garazova praca osvedcila i ked to ani zdaleka nema na profesionalne riesenia, ale predsa mam z toho dobry pocit. Stacila by mi aspon stojanova vrtacka :-(
Ale k veci ja mam kosu vyriesenu takto (pomalicky ju asi upgradnem celu :-( ):
Obrázok

Puskohlad je tento Tasco 2-6x32AO. Jeho jedina nevyhoda je trosku hrubsi kriz, ale vobec to nevadi a min So som postojacky daval na 50m plechovky.
http://hobby-army.slovenskainzercia.sk/ ... ot-ponuka/
Je robustny na to aky to je prcek o com svadci i jeho hmotnost.
Velka vyhoda je nastavitelna paralaxa.
Ako vydis do vyhadzovacieho okienka zasahuje minimalne a nedostal ani jednu ranu. Montaz pod nim ich par dostala a mal som i 2 zadrzky, ale v poho.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

chlapi niečo hovoríte, majac tie fotky od toho pana Zendu sa mi páčia, bolo by to fajn nechať s pôvodnou pažbou a funkčné .. ale aj tie vaše nevyzerajú zle a riešia dosť problemov práve s tou vysokou optikou.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

nema niekto tip na lahko namontovatelny odrazac alebo navod na upravu vzyadzovaca, aby to lietalo sikmo do strany?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

navod na upravu aj s fotodokumentaciou som videl na strelectvi.cz
Napísať odpoveď

Návrat na "Montáže a iné..."