Literatura o perkusnych zbraniach

patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Literatura o perkusnych zbraniach

Príspevok od používateľa patrikv »

Mam velky zaujem o kupu perkusnej zbrane ARDESA - Kentucky.Ohladom perkusnych zbrani som novacik-aku by ste odporucali literaturu,respektive poradte ako s takouto zbranou najlepsie zaobchadzat-nieco uz viem ale urcite to nie je na 100%,popripade nemohol by mi to niekto ukazat z bb?
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

Ak mas cas citat knizku, mas cas citat aj net. Chod na ceske forum (admin dufam prepaci konkurenciu) strelectvi.cz - Black Powder a tam si precitas vsetko potrebne. Su stranky (nepamatam si presne adresy) ktore su urcene priamo na vs info o stelbe z historickych zbrani. Inak pre zaciatocnika Ardesa kentucky je celkom dobra volba. A na co to konkretne chces? len tak zapukat abo nieco viac? Len tak zapukat je to ideal. Ak nieco viac za menej penazi tak skus Ardesa Patriot, abo ist do Pedersoli. Ale to je ina cenova kategoria.
patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa patrikv »

Super,velka vdaka.Chcem si len tak zapukat-na zaciatok staci potom uvidim ci aj nieco silnejsie.Este taka otazocka aky to ma cca dostrel -ucinny aj maximalny?
Používateľov profilový obrázok
Venet
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa Venet »

hmmm, nezabudaj ze to je strelna zbran ktora sa v minulosti pouzivala a velmi uspesne na zabijanie. Takze to vzdy s bezpecnostou radsej prezen. Z pistole sa striela tusim na 20m. Ale to neznamena ze aj po 50m to nemoze zabit. Vsetko zavisi od navazky prachu atd. Skus preluskat http://sk.westerners.cz/predovky/uvod.htm
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1432
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

No, s kalibrom 45/ 70 sharpsky strielajú čiernym prachom aj na 1 míľu na terč 1x1m. Netreba podcenovať.

U perkusu je takmer jedno, čo za značku kúpiš.
Horšie to je u kresadla. Tam už záleží aj na kvalite. Tam je favorit Pedersoli.
patrikv
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa patrikv »

Dik za info,ja len som sa chcel ujistit aby to nebolo velmi slabe.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1432
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Aj tu je niečo na čítanie: http://www.e-zbrane.sk/index.php?option ... 3&Itemid=7


A niečo z histórie sniper:

.....7. októbra 1777 zasiahol strelec Tim Murphy v bitke o Saratogu so svojou puškou Kentucky Long Rifle .40 na vzdialenosť 350 metrov generála britskej armády Simona Frasera. To viedlo k zlyhaniu jeho prieskumnej operácie, v dôsledku čoho Briti nakoniec bitku o Saratogu prehrali.
Pomerne kuriózna udalosť sa udiala 9. mája 1864. Generál John Sedgwick v priebehu bitky pri Spotsylvanii sa nekryte postavil na bojišti a ironicky poznamenal: “ Netrafia ani slona na túto vzdial ...“. Jeho úvahu o streleckom umení nepriateľa prerušil seržant Grace so svojou puškou British Whitworth zo vzdialenosti 700 metrov. Sedgwick padol mŕtvi k zemi a jeho náhla smrť bola príčinou oneskorenia útoku Únie a výrazne prispela k víťazstvu generála Roberta E. Leeho. ..........
friendly_nash

Príspevok od používateľa friendly_nash »

To sa neboj, ze slabe. Vobec nepodcenuj, smrtelny zasah po celej drahe letu, teoreticky dostrel cca1500-2000m, skutocny asi polovic. puskou bez problemov na 100m do velkosti CD vsetko. Mierena strelba sa da na nejakych 300-400m, samozrejme ze uz potrebujes kvalitnejsu zbran, ale na tych 100m sa da s kazdou.

VENET:
ta pistol sa striela na 25m, mal som pistol kentucky a na 25m to prestrelilo 35mm dosku+ 20mm preglejku zo salovacieho dielca +0,8mm zelezny plech a to som tam nasypal 1,25g vesuvit lc+8,5g gula, a to ma povolene az nejake 2g Vesuvitu. takze dostrel odhadom 300-400m a smrtelna prakticky po celej drahe
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:26, upravené celkom 1 krát.
friendly_nash

Príspevok od používateľa friendly_nash »

...hihihi...to mas pravdu...ked ju hodis aj rukov tak to rozbije hlavu a nie este ked to leti nejakych 300m/s
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

bum:
Ono zase az taky "knedlik" to nie je, aj niektore strely 9Luger maju viac (S&B Subsonic - 9.1g).
Taka 15 gramova .45ACP, to uz je ine zavazie ... :wink:


Mimochodom - "gumipusky".
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:25, upravené celkom 1 krát.
friendly_nash

Príspevok od používateľa friendly_nash »

No chlapci, Mam sice iba 2x call. .45 perkus. a gulicka ma iba najakych 8,5g, ale mam do toho aj 320gr (20,8g) ogivalne strely Minie, mal som aj 380grainove, ale to bola ina petelica. Ked som s tym prvy krat strelil, (380gr Minie+65gr FFg) myslel som, ze mi dal spravca strelnice lopatou po hrbe...hihihi... V USA sa da zohnat aj call.72 a urcite su aj vacsie. Tu .69 som mal v rukach, gula ako vlassky orech, a ogivaly su az okolo 700gr .... no hotovy oklasok.... Pod to nejakych 130-150gr cierneho prachu....a prask... ked to dobre neopries, mas velky problem, este aj ta botka je na tom ocelova, alebo mosadzna. taky maly rucny bezzaklzovy kanon...s tym uz mozes ist aj hradby odstrelovat. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pozor! Bezzáklzový kanón nemá spätný náraz - tento je kompenzovaný výšľahom časti spalných plynov prípadne aj iného materiálu proti smeru výstrelu. A to, čo tu ospevuješ, asi bude mať poriadny spätný náraz!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"