Perkusná puška Ardesa Deerhunter

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Perkusná puška Ardesa Deerhunter

Príspevok od používateľa C08R4 »

Sem pls davajte vsetko ohladom perkusnej pusky Ardesa Deerhunter. Chcel by som si ju v najblizsej dobe kupit. Mohli by ste mi poradit? Ake mate s nou skusenosti? Kolko gramov/grainov davate prachu? Co vsetko budem potrebovat? (chapem, ze strely, Vesuvit LC, zapalky a atd. ale okrem toho). Jedine co neviem zohnat, su ucpavky/flastre (Neviete kde by sa dali zohnat? Najlepsie na zapadnom Slovensku. Popripade, cim by som ich nahradil). Bude v cal .45 a hlavne na rekreacnu strelbu. Do kratkych zbrani sa vyznam, ale v perkusnych som novacik . Tak pls poradte. Dakujem za vase odpovede.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 29 Sep 2008, 18:46, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 09:55, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

150 (9gramov prachu) :shock: neni to nejako moc? Sak ti to rozd... lauf. Viem, ze amici aj lovia pri 100grainoch, ale 150, hh? Ardesa udava max laboraciu tusim 55 grainov black powderu. Ja pocitam, ze budem davat tak maximalne 3.2gramu :lol:. A upchavky kupujes, alebo si ich zhotovujes? Uz som videl, ze niekto to robi aj z hajzlakov a potom to pekne vsade lieta tie papieriky :D. A cim to mastis? Vyroba toho loja a vcelieho vosku ma odradzuje trocha.
friendly_nash

Príspevok od používateľa friendly_nash »

Cawes, uz si kupil tu pusku? Mam ju, tych 3,2g prachu staci, max 3,5g, len asi budes musiet zbrusit musku, je tam hodne vysoka. do terca na 50m sa da v pohode strelit do cierneho vsetko. sutazne sa striela na medzinar. pistolovy terc 50/20. Ten hajzlak tam nedavaj, este by si nieco podpalil.... flastre nekupuj, su drahe. vyrabam si ich zo starych monteriek, sekam kruzky asi 25mm priemer. mozes pouzit aj nieco ine, len daj pozor, aby to nebol nejaky polyester, najlepsia je 100% bavlna, alebo vlna, prip. surova koza. Idealna hrubka flastra je nejakych 0,1-0,5mm, treba odskusat. Niektory davaju detsku krupicu, asi na 1-1,5cm vysky do hlavne priamo na prach, nemam odskusane, vtedy treba o cosi vecsiu gulu, aby tam dobre sedela. Mazivo davam bielu litiovu vazelinu, rozrobenu z hydraulickym olejom 2 diely vazeliny, 1 diel oleja, alebo cistu vazelinu, skus co lepsie pasuje tej puske.
Co budes potrebovat? Prach si treba navazit do odmeriek, kôli bezpecnosti, dobre dat si spravit mosadzny, bronzovy nabijak, ten origo nestoji za nic. Drevene, abo gumove kladivko a dobry je starter, asi 5-10cm tycka z gulickou do ruky na sposob nabijaku na prvotne zatlacenie gule trochu hlbsie do hlavne. A maly lievik na sypanie prachu do rury, aby si nerozsypal okolo seba.
Ak by si chcel origo flastre tak pozri www.zbranebrymova.com posiela vsetko co sa da a moze aj na dobierku
Odkial si? ja som od Nr.

A daj pozor, aby si s tym nezastrelil seba, alebo niekoho ineho, ma to uzasny vykon. 320grain strela Minie+ 4g vesuvit lc presla cez zeleznicny prazec na 25m!!! 8,5g gula+3,2g vesuvit sla asi do polovicky
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Este som si ju nekupil, lebo uz mam zbrojak, tak niekedy neskor. Ale perkusku rozhodne chcem :lol:.
friendly_nash

Príspevok od používateľa friendly_nash »

Ok, ale je to alchymia strelby, nie kazdy sa na to da, hlavne to cistenie......krasna a financne nenarocna strelba.
A urcite budes vitany ked sa das na strelbu v lige historikov......
magical_jackson

Príspevok od používateľa magical_jackson »

Zdravim ludia, len by som sa rad opytal ... zaciatkom roka vysiel novy zakon o ozbrojovani a strelive a dost sprisnil vlastnictvo niektorych zbrani. Pozeral som na stranke ktoru ste postli ... myslim tie Zbrane Brymova... a mam zaujem o kupu jednej predovky v sekcii bez ZP len neviem ci je to este u nas legalne... napiste mi niekto odpoved.... dik
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Perkusné a kresadlové, jedno až dvojrané na SK a CZ stále od 18 rokov, teda bez ZP.

A C08R4, už máš konečne tú flintu?
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"