Revolvery Pietta

Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Revolvery Pietta

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Chcel by som kupit perkusny revolver, ma niekto nejaky od F.LLI PIETTA? Ak ano, tak kde ste kupovali a priblizne v akej cene? Aky kaliber je lepsi 36 alebo 44?
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Samozrejme že 44. Zháňaj s ocelovým rámom.
A dnes už to nik nekupuje, a nik nepredáva.... :lol:
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

......mam skusenost so .44 kou Navy s polovicnym aj celym (mosadznym) ramom, hranata hlaven. Na 25m nebol problem s presnostou porovnatelnou s .22kou, dnes nad tym tak spätne obcas uvazujem.
Vzdy ma lakal model s gulatou hlavnou, kratka .36ka (Pony Express ci Metropolitan Police) - nedostal som sa uz k tomu :? a dnes sa mi uz do toho nechce (vela roboty, malo casu na toto hobby)
Inak vyrobky velmi kvalitne, ak nebudes nieco nasilu stacat, srobovat a pod. tak je to trvala investicia.

A este jedna vec: treba si kupovat 4,7mm zapalky, tie 4,0 na tom nedrzia ani h...o, najcastejsia pricina zlyhania, ci skor poviem pokazenej strelby.
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Pred mesiacom som drzal v ruke jeden kus v BB, nove polovnictvo na Hustaku oproti byvalej banke Slovakia. Funglac, kal .44, ocelovy ram, 200 evri.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Mám .44 s mosadzným rámom a okrúhlou hlavňou, kupovaný od ruky pred veľa rokmi. Pietta to označuje ako Griswold & Gunnison (?) - vymyslený model, reálny G&G bol iba v kalibri .36 :!:
Pohodová streľba, oveľa presnejší ako moje ruky. Čo sa týka zápaliek - závisí to na pistonoch, mne vyhovovali aj S&B 4,0.
Čo sa týka kalibru - čím menší, tým väčšia piplačka pri nabíjaní :wink: (ale nejakú tridsaťšestku si možno ešte kúpim, len škoda tých absolútne nereálnych cien u nás - v Čechách si vyberieš za úplne iné ceny).
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

vdaka za rady, porovnaval niekto z vas ceny CR vs. SKV? je napr. 360 Eur vela?
Používateľov profilový obrázok
Mirec
prispievateľ
Príspevky: 176
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Mirec »

Dymu Zdar!
Ja som perkusom "prepadol" pred 2 rokmi :P a pomalicky z nich uz triezviem :D Zacal som PeRe Remington .44 s ocel. ramom, rok na to Hawken Woodsman od ARDESY - moje vlakna najdes tu:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=1367
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=2356
Je to jedna velka alchymia s kopou srandy ale aj so super vysledkami /obcas/ 8) Jedina vec ktora ma na nich dost nebavi je cistenie po strelbe :? Plati pravidlo: kolko casu stravis pri strelbe - tolko isto trva /malo by/ cistenie. Takze travit vecer 3-4 hodky s mastnym ciernym sajrajtom 2 x tyzdenne ma prestalo bavit, chodievam uz len 1-2x mesiac a aj to s puskou.
360€ sa nepytas asi nahodou vsak :wink: Tiez som po dlllhom case zaregistroval v DEASe PeRe :roll: Cenu porovnavaj s Brymovou, prip. s DAVEom. Ale bezna cena noveho bola pred 2 rokmi okolo 10 tis.SKK. Odporucal by som zacat s jazdenym, neskor uvidis ci ta to "chyti"... V CR su ceny pouzivanych PeRe bezkonkurencne, akurat ten prepis, cesta... :( Tiez mam aktualne takuto dilemu s Makarovom PM - v CR su o 1/2 lacnejsie nez u nas.
Howgh!
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

DH, pozri si napríklad ceny komisných perkusov v BVS v Prahe - od 1900,- do 3000,- Kč :!: http://www.bvs.cz/komise.html
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

v tom bvs by som naplnil snad dva trezory :P

mirec - nie je to nahoda :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Mirec napísal:..... Plati pravidlo: kolko casu stravis pri strelbe - tolko isto trva /malo by/ cistenie. Takze travit vecer 3-4 hodky s mastnym ciernym sajrajtom 2 x tyzdenne ma prestalo bavit,........
To nemyslíš vážne. To ako čistíš? Mne čistenie trvá pár minút.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...kolt som rozhodil "napoly", z hlavne vyšruboval poistnú šrubku a vytiahol klinek, pod horúcou vodou vyčistil hlaveň kefkou, prepláchol a handričkou vytrel, z valca vyšruboval pistony, kefkou vyšuroval pod tečúcou vodou komory, vytrel handričkou, hlaveň a valec vysušil od vody mangelkiným fénom (dá sa aj nad plyňákom). Poriadne prestriekol konkorom hlaveň, valec, pistóny, klin a zľahka poutieral. Rám poriadne utrel mastnou handrou, namazal osku valca vazelínou, poskladal a odložil. Celé trvalo 20-30 minút! Raz za čas rozhodil aj "črevá", vyčistil a vazelínou premazal všetky tri šrubky, spúšť, aretáciu, kohút, perko, páčku posunu valca, nabíjaciu páku...
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

...revolver som rozoberal vzdy komplet, pretoze ten sajrajt sa dostava aj do spustoveho ustrojenstva. Igrlik popisuje postup krasne, vela robi pouzitie horucej az vrelej vody, suciastky (valec, hlaven) sa zahreju a vyschnu same.

Cistenie revolveru mi pride oproti puske paradoxne jednoduchsie - asi kvoli "spratnosti" aj napriek demontazi "criev" u revolvera, lebo to uz vies naspamät a ide to pomerne rychlo. Cele sa to za 30 min da zmaknut -pokial nerobis suciastkam olejove kupele.

U Brymovej som si kupil asi liter nejakeho specialneho zlteho rozpustadla na cistenie perkusnych zbrani, ale este som ho neskusal.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

najlepšia je horúca voda s jadrovým mydlom, to neutralizuje splodiny horenia a perfektne rozpúšťa čierny sajrajt. Nakoniec konkor.
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Kamrat ma reminton od tejto firmi v .44 kalibry len mu chyba piest lysu a to prve kratke tiahlo,neviete niekto kde sa to da kupit po castiach a ci vôbec. Dakujem za pomoc
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Na pe-re som doteraz videl predávať iba sady "črievok" zvlášť na Colt a zvlášť na Remi - http://www.zbrane-ke.sk/popup_image.php?pID=3338
No a samozrejme pistony. Iné veci nie.
Možno keby bol človek v Prahe, tak dačo nájde u Dave-ho. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Perkusné zbrane"