Trenciansky pohar 2 - LVL 1 + Cachticka puska 11.10.2014

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Podmienkou je faktor 150+ a musi to byt oprete do ramena.
Na druhej strane kazdy si to moze kupit, len zgrlosi strielaju samopalmi 8)
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Kosa dosahuje faktor takmer major takze zgrlosi by mali mat vlastnu kategoriu, problem je ze je ich na sutaziach u nas asi 95%. Potom su tu namyslene arka cca 3%, a par chytrakov s lugrami co faktor dosahuju len stezi ak vobec ale kedze sme na L1 tak staci prehlasit ze faktor mam a je to mozeme sutazit. Obvzlast u nas na vzdialenosti max. 50 metrov je luger bez konkurencie.

Ale ako vravis kupit si to moze kazdy.

Co by bolo ked budem tvrdit ze moja malorazka splna faktor.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Pretorian: musim ta vyviest z omylu... Oni tie lugrove.pusky doslova pytaju openacke navazky aby fungovali spolahlivo, a strela.nemala taky velky prepad. Takze lahsie strely hnane.daleko nad zvuk... A ver ze.ten luger kope.daleko viac ako tvoje ar...preto je 9mm ar puska a podobna dobry trening na ar..v 223, ale z mojej 9mm AR15 si este.nemal tu cest.strielat.takze. je ti odpustene. Hlavna vyhoda pusky v lugry je cena streliva a jeho ovela jednoduchsia priprava... Pri prebijani co iste sam potvrdis ked sa mordujes s tymi 223jkami. Ja som 223 prebijal davno pred tym nez sa k nam niekto s AR 15tkami pridal.. viem tiez.o com hovorim.

Inak ak by to bolo tak ze AR 15 v 223 je.zaruka na medailu tak by tonevyzeralo vo vysledkoch ako to vyzera... Stale.to ti drzgrosi poniektori vedia s tymi samopalami pekne natret vytunenym AR frajerom :)
A len tak mimochodom to bola fajnova strilacka a mozes lutovat ze si nebol :)
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ako pise Marek, nieje problem dat si spravit lugrovu karabinu ktora zere vsetko, ale za cenu lahsieho zaveru = horsie spravanie zbrane. Aby sa to chovalo kultivovane, potrebujes mat tazsi zaver a pre spolahlivost funkcie ist na faktor 160+, nehovoriac o nutnosti ist na velke rychlosti kvoli balistike na 100 metrov. .223 ale stale kope o kusok menej nez 9x19.
Tiez som premyslal nad AR 15 v .223 ale kedze mam s puskou hounou natrenovane, siel som do BARK 9. Je rozdiel prebit si rocne 5000ks Major 9x19 a kupit 5000ks .223 napr. od S&B

V pravidlach IPSC 2015 bude MAJOR pre pusky posunuty dole a 7,62x39 z dlhej 58-cky by sa tam mal zmestit. Kompakty Vz. 58 sa budu musiet na sutaziach premeravat, lebo to bude na hrane.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Cubitko...nechce sa mi to hladat...na kolko pojde ten faktor?
Je to inak super sprava, pretoze sa s tym samopalom bude dat pretekat...a nebude trerba vyrabat dalsiu musketu s 22 palcovou hlavnou ako mam ja a este k tomu aj podsypavat naboje aby to malo major.

MM
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Este to nieje oficialne, ale malo sa to dohodnut na General asembly pred WS.

Kedze sa tam ma zmestit 7,62x39 tak predpokladam ze to bude 280 az 300. Nikto im totiz doteraz az na male vynimky (ze ano nacelnik dlhy lauf Vz 58) nestrielal IPSC pusku v majori.

... podla mna je to spravodlive, naboj vz. 43 bol doteraz uplne k hovnu. Na minor silny, na major slaby.
Pre teba super sprava,teraz po novom ti bude stacit si u Jana Balka nechat spravit presnu 16-18 palcovu hlaven a mozes ist so sapikom na Europu v Madarsku buduci rok.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

pretorian napísal:No jo to sa preteka s lugrom medzi samopalakmi.
ani moc nie, vyhral to clovek s plnotucnou 58ckou, a nie je to preto ze by nemal na lepsiu zbran, len to proste vie :D
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Ja som nikdy netvrdil ze luger alebo 223 je patent na uspech, len ze je to neporovnatelne jemnejsie mensi spetny raz. Preto neni fer pretekat ak ma nieco faktor 150 a druha raz 280 tak by som to moc neporovnaval.
Klobuk dole pred frajerom co vyhral s kosou.
Pri pistoli taketo disproporcie nie su skoro vsetci maju luger a je skoro jedno ci je to cz, glock alebo sig.

Gewehr: Nemate tam u vas nahodou strelnicu kde by sa dal spravit pretek na viac ako 100 metrov?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

maju a didiho som pocul sa o tom bavit uz s chalanmi. len problem by bola kyvadlova doprava medzi malou strelnicou a dlhym drapliakom(horna strelnica)
@cubitko: na spravanie saszbrane ma znacny vplyv okrem hmotnosti zaveru aj celkova dlzka zaklzu.
cim dlhsi tym kludnejsia zbran a spolahlivejsia.
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Preto som sa pytal za tu strelnicu bo aj ja som uz pocul nejake sumy ze na rok by daco mohlo podarit usporiadat. Nechajme sa prekvapit.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

cubitko napísal:Este to nieje oficialne, ale malo sa to dohodnut na General asembly pred WS.

Kedze sa tam ma zmestit 7,62x39 tak predpokladam ze to bude 280 az 300. Nikto im totiz doteraz az na male vynimky (ze ano nacelnik dlhy lauf Vz 58) nestrielal IPSC pusku v majori.

... podla mna je to spravodlive, naboj vz. 43 bol doteraz uplne k hovnu. Na minor silny, na major slaby.
Pre teba super sprava,teraz po novom ti bude stacit si u Jana Balka nechat spravit presnu 16-18 palcovu hlaven a mozes ist so sapikom na Europu v Madarsku buduci rok.
No pozeral som navrh, tak to konecne znie zaujimavo. Navrh bol ze na MAJOR hodnotenie bude stacit faktor 280 a minimalny priemer strely bude 6mm. Super. Konecne to zacne davat trosku zmysel to MAJOR hodnotenie aj pri puske.
Takze lugristi: 5, 3. a 1 bod
samopalisti s normalnou hlavnou 5, 4 a 2 body za zasah do papiera.

Vsetci ziju majstrovstvami sveta, takze zaznam o tom ci to bolo schvalene este nie je na nete. Kazdopadne system hlasovania je taky, ze dvakrat co som sa mal moznost zucastnit sa General assembly nepresiel len jeden navrh. Takze predpokladam, ze to preslo.

M
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ak ma moja anglictina nesklama tak mam potesujucu spravu.
Major pre pusku je znizeny na 280PF.
Za zmeny pravidiel hlasovalo 55, proti 0, zdrzalo sa 5 z celkoveho poctu 59 pritomnych hlasujucich.
Za zmienku stoji, ze valne zhromazdenie sa zaoberalo aj moznostou zavedenia pistolovej divizie 22LR. Nemecko a Holandsko dostalo moznost pokusne na jeden rok tuto diviziu zaviest. Ostatne regiony tiez prejavili zaujem participovat.
Zapisnica online na
https://www.ipsc.org/pdf/genasm38.pdf

Berte tuto info tak, ze sa mozem aj mylit.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Tak pekne zmerame faktor s roznymi dlzkami hlavni a nabojov :-)
Pricom to mate o chlp a v zime budete i tak v minore :-)
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

No sklamem vas, ta anglictina ta trochu sklamala - to co tam je napisane hovori, ze najskor hlasovali o tom, ze z planovanej "novelizacie" vyhodia prave zmenu faktoru a potom tu planovanu novelizaciu schvalili ako celok.

Takze ostavame na 320... :? :evil:

K tej 0.22 - osobne keby sme zili v idealnom svete paradna vec. Bohuzial zijeme vo svete politikov, takze moc sa do tej 22 nikto nehrabe prave z dovodu aby sme podobne ako ine strelecke discipliny neskoncili len na 22 a aby nasi milovani mocepani nahodou nezrusili moznost sportovat aj s plnotucnymi zbranami...
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"