IPSC - Pravidlá

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

MRBLUE napísal:Moze mi niekto vysvetlit podla coho sa zaraduje zbran do zoznamu pre diviziu IPSC Production? Jedna sa mi o pocet vyrobenych kusov minimalne 5000.
Pravidlo 500 kusov plati pre IPSC Brokovnica v divizii Standard a Standard Manual.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Pri tych 500 ks som tu info nasiel niekde v anglictine, asi mi uslo ze to je pre dlhe.(5000 je preklep). Nejde ani tak o presne cislo, ale o to co znamena "tovarne, seriovo vyrabane zbrane bez uprav"? Podla coho je zaradovana pistol do zoznamu pre diviziu PRD? Otazku vyvolala info o novej pistoli od GP. Na margo toho som sa motal a nasiel info o MS v IPSC v roku 2005 kedy nemohol A. Tyc startovat s CZ 75 SP-01. ..."Tehdy se objevila SP-01 a rozvířila se kolem toho velká diskuze, zda jde či nejde o sportovní speciál a ten prodloužený rám není jen závaží, což bylo v přímém rozporu s filozofií divize PRODUCTION."
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

mykymiki napísal:Kde si nasieel tých 5000? Volakedy to tusim bolo 500, teraz uz nie je stanoveny ziaden minimalny pocet. Hodnoti sa to raz za rok, teda aj zbran sa musi tento rok vyrabat a ponukat a predavat. Musi but dostupna na zhodnotenie...cize bud vyrobca zasle kusy na schvalenie..ale asi aj napriklad ak ju spravny ludia najdu na výstave v nemecku...
Dostal som odpoved od p. Vince Pinta z IPSC, ze neni ziadne pravidlo ako dlho musi byt zbran na trhu alebo ako dlho musi byt vyrabana, ani pocet vyrobenych kusov. Zalezi len na tom ci splna pravidla I.P.S.C. Ak rozhodnu ze ano, v aprili ju zaradia do zoznamu.
Cize GP X-calibur Match bude mozne pouzit v PRD najskor v aprili 2018 ak ju schvalia, aj keby sa na trh dostala skor.
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Ahojte.

Nepodarilo sa mi vygooglit, ci klasicky 20 ranovy zasobnik GP bez dalsich uprav moze byt pouzity v kategorii Production. Na malych klubovych pretekoch s tym mal ktosi problem, podla mna neopravnene.
---
A este otazka k LOS - pravidlách je napísané, že sú zakázané pridavné závažia - Xcalibut match je tým pádom zakázaný alebo povolený? Detto pri IDPA - stranka so zoznamom povolenych pistoli je je nefunkcna. Pri IPSC som ho nasiel v zozname povolenych..

Ďakujem pekne.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

20 ranovy zásobník problém nebude ak nabiješ 15 nábojov. :)
Čo sa týka Los, filozofia je že tam ideš tak ako reálne zbraň nosiš...
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Na LOSke sú podľa pravidiel (1.4.1.) zakázané prídavné závažia. Kovová lišta, ktorá je súčasťou tela zbrane, nie je prídavné závažie.
Takisto je povolené svietidlo, ak teda na to máš puzdro. Nuž a svietidlá sú rôzne, s rôznou montážou, s rôznou váhou...
Používateľov profilový obrázok
vydriduch
častý prispievateľ
Príspevky: 725
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa vydriduch »

Dakujem pekne.
Nosim mikro-kompakt v 380 alebo semi-kompakt kuracinu, s prvym nesplnam kaliber a s druhym sa oproti full size znevyhodnim. Preto zvazujem vlastny Xcal Match - podobne ovladacie prvky. Zatial si poziciavam stary Xcal a vyhovuje.
Chcem vyskusat viacere sutaze.

edit: nasiel som v anglickych pravidlach: pocet nabojov pre Production je 15, ale dlzka zasobniku nie je limitovana.
https://www.ipsc.org/rules/divlistP.php
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

V divizii PRODUCTION je pocet nabitych nabojov v zasobniku max 15
V divizii STANDARD pocet nabojov v zasobniku obmedzeny nieje, ale zbran sa musi zmestit do krabice, rozmer si pozri v pravidlach (CZ Shadow 2 so seriovym zasobnikom na 19 ran sa do krabice v STD nezmesti, cize ho nemozes pouzit)
V divizii OPEN si nabi kolko chces a do coho len chces :-D
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

vydriduch napísal:Ahojte.

Nepodarilo sa mi vygooglit, ci klasicky 20 ranovy zasobnik GP bez dalsich uprav moze byt pouzity v kategorii Production. Na malych klubovych pretekoch s tym mal ktosi problem, podla mna neopravnene.
---
A este otazka k LOS - pravidlách je napísané, že sú zakázané pridavné závažia - Xcalibut match je tým pádom zakázaný alebo povolený? Detto pri IDPA - stranka so zoznamom povolenych pistoli je je nefunkcna. Pri IPSC som ho nasiel v zozname povolenych..

Ďakujem pekne.
Ahoj,
áno asi môže byť, kým ma neopravia znalejší. Si limitovaný 15 nbj v ňom. A ešte nesmie mať ťažké botky/dná na uľahčenie vypadávania.
Onoje to tak, žepokiaľ nenaďabíš na moc v nepohode rozhodcu, ťak ťa nechajú si strielať s čím chceš čo chceš ak z tvojich zásahov a správania sa na stage je zjavné, že si začiatočník. Lebo každý znalý rozhodca nepotrebuje strelca,kt. sa viac zaoberá všetkým iným ako samým sebou a bezpečnosťou. V podstate sa nemusíš zaoberať ani terčani ak to bude bezpečné :lol:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

vydriduch napísal:Nosim mikro-kompakt v 380 alebo semi-kompakt kuracinu, s prvym nesplnam kaliber a s druhym sa oproti full size znevyhodnim.
Semi-kompakt, ktorý aj nosievaš, je na LOS úplne vyhovujúci. Ak ti teda nejde len o výhru za každú cenu.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

vydriduch napísal:Dakujem pekne.
Nosim mikro-kompakt v 380 alebo semi-kompakt kuracinu, s prvym nesplnam kaliber a s druhym sa oproti full size znevyhodnim.
Z hlavy mám taký pocit, že kompakty práve na loske zaberajú prvé miesta. Zrovna na loske ten rozdiel full-size/kompakt nie je taký vyznačný ako na ipsc. Aj tam až od určitej úrovne. S g19 som držal lajnu voči full-size.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

vydriduch napísal:Nosim mikro-kompakt v 380 alebo semi-kompakt kuracinu, s prvym nesplnam kaliber a s druhym sa oproti full size znevyhodnim.
Ako som už písal v PM, aj "mikro-kompakt v 380" spĺňa podmienky divízie LOS Pištoľ - kaliber >9mm + 7,62 Tokarev.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

To áno, ale niekedy je popper "hluchý" a musíš mu s tým dať viac rán, kým padne :lol:
dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

na LOS sa chodi so vsetkym :)

Od Shadowa 1,2 az po g43 som raz videl. Vacsina su G17-19 v roznych puzdrach.
Nezabudni na "pervertcoat" alebo "shootmefirst" vestu, lebo skryte nosenie toho sportoveho dela nemoze byt predsa problem v 32 stupnoch ;)

Realne zbran v pripade tajnych stagov nerozhoduje (pouzivam implicitny predpoklad, ze mas natrenovane s tym co ides, vies to tahat spod oblecenia).

Rozhodne vacsinou noshoot, co je skryty za tercom, ktory riesis zo zleho uhla a nepozrel si si pred vystrelom situaciu, zle krytie, zabudnute/neriesene terce.

V IDPA skoncis v stock service/enhanced service podla mna (ak sa zmesti velkostne)
STOCK SERVICE PISTOL (štandardná služobní pištoľ)
Ručná strelná zbraň povolená pre divíziu STOCK SERVICE PISTOL musí byť Double Action, Double Action ONLY (iba) alebo Safe Action. Musí byť v ráži 9mm (9x19) alebo väčšia, musí byť voľne dostupná v obchodoch, musí z nej byť ročne vyrobených minimálne 2 000 ks (u modelov, ktoré sa už nevyrábájú muselo byť vyrobených celkom aspoň 20 000 ks) a musí splňovať následújíce kritériá:
- pištoľ sa vrátane zásobníka musí vojsť do krabice o rozmeroch 8 3/4" x 6" x 1 5/8" (cca 220 x 150 x 45 mm)

ENHANCED SERVICE PISTOL (upravená služobná pištoľ)
Ručné strelné zbrane povolené v tejto divízii musia byť Single Action alebo voliteľné SA/DA a musia byť v ráži 9mm (9x19, 9x21, 9x23), .38 Super, .357 SIG, .40 S&W alebo .41 AE a musia splňovať následujúce kritéria:
- pištole sa musia aj s prázdnym zásobníkom vojsť do krabice 8 3/4" x 6" x 1 5/8" (220 x 150 x 45 mm)
- vybitá môže vážiť maximálne 43 oz (1221,2 g).
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Vydriduch položil širšie otázky a dostal aj širšie odpovede.
Ďalej sa prosím držme už len témy tohto vlákna - IPSC pravidlá, debatu ohľadne LOS/IDPA presuňme inam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"