IPSC - Pravidlá

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Este taky postreh zo sutaze.
Ti standardisti co maju nahodene WAR kompenzatory si zmerajte jeho rozmery, lebo je tam velka pravdepodobnost, ze jeho rozmeru su nad maximalnymi dovolenymi rozmerny povolenymi pre diviziu standard co jest 26x90mm!
APPENDIX D: Rifle Divisions
Aby ste neprisli na sutaz so standardom a nenasli sa vo vysledkovej listine OPEN 8)
Tento prispevok som prehodil z ineho vlakna po zanalizovani jeho hodnoty pre strelcov.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Este doplnim dolezitu vec, ktora sa stala pravidlom a vacsina ju odignorovala.

5.2 Carry and Storage and Competitor Equipment
5.2.1 Carry and Storage – Except when within the boundaries of a safety area, or when under the supervision and
direct command of a Range Officer, long guns must be unloaded and held, shouldered or slung (or placed in
a rack), with the muzzle pointed skywards. Long guns placed in a slip or case are not required to be pointed
skywards. The action may be open or closed, but a chamber safety flag must be fitted at all times when the
firearm is not in use. Detachable magazines must be removed. Failure to comply may be subject to the
provisions of Rule 10.5.1.

V skratke, kazdy je povinny mat bezpecnostnu vlajocku! A nie kus papiera v zavere, ale vlajocku indikujucu prazdnu komoru :!:
10.5.1. je diskvalifikacia.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rasto napísal:Este taky postreh zo sutaze.
Ti standardisti co maju nahodene WAR kompenzatory si zmerajte jeho rozmery, lebo je tam velka pravdepodobnost, ze jeho rozmeru su nad maximalnymi dovolenymi rozmerny povolenymi pre diviziu standard co jest 26x90mm!
APPENDIX D: Rifle Divisions
Aby ste neprisli na sutaz so standardom a nenasli sa vo vysledkovej listine OPEN 8)
Tento prispevok som prehodil z ineho vlakna po zanalizovani jeho hodnoty pre strelcov.
Ďakujeme ti Rasťo, že na fore už tretíkrát úplne bez postranných záujmov píšeš túto informáciu :D
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

ludia necitaju pravidla a potom sa cuduju a potom su taki, ktori v tom hladaju postranne umysly.
ved ked si uz napisal, tak zmeraj kompik, ci moje oci videli dobre, ze to je viac nez 26mm.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Je dobre ze to sem Rasto zavesil. Aby ste o mesiac na L3 v Cachticiach neboli prekvapeny, ked Vas niekto preradi do Openu. :wink:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Keď boli písané tie pravidlá, tak sa zrejme ani nepočítalo s tým, že kompenzátor by mohol mať iný tvar ako valec. Tipujem že keby tam bolo pravidlo o maximálnej dĺžke a obvode, tak by sme sa zmestili, ale čo už. O tom že náš kompenzátor je pre IPSC veľký mi už hovoril Palo Brunovský. Tie pravidlá do tejto miery nepoznám, takže mu budem veriť.

Michal1: keby to napísal niekto iný, tak to ani neriešim, ale opakujem, túto informáciu sem napísal Rasťo už tretíkrát a ťažko mi je to teda nespájať si s tým, že on je výrobca konkurenčného kompenzátoru. :)

Myslím, že keby JanoXDM napísal opakovane nejakú negatívnu vlastnosť kovových terčov Patip, tak by si sa asi tiež ohradil :wink:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Joj nevedel som ze si vyrobca. Urcite je to skoda, je to dobry kompik a po malych upravach sa urcite zmesti do pravidiel.

Ja som to bral nie ako konkurencny boj, ale aby neboli chalani a baby potom nemilo prekvapeni a sklamani ze su preradeni do inej kategorie, kde bez optiky a kolimu sancu namaju. :(

Hlavne ak pojdu niekde do Debrecenu 800km a potom takato sprcha.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nie som výrobca, robím pre firmu ktorá tie kompenzátory vyrába. Teraz inak pozerám, tie rozmery máme tu: http://war-ballistics.com/en/products/s ... -for-vz-58
overil som ich a sedia.

Tie pravidlá sú písané buď pre 2D objekt alebo ako hovorím iba pre kompenzátor valcovitého tvaru inak si ťažko vysvetlím iba dva rozmery miesto troch. Aj keby sme WAR kompenzátor zúžili, tak šírka ostane rovnaká v uchytení, pretože tam máme tie dve imbusové skrutky a to by sme museli prejsť na iný spôsob uchytenia. A keďže si náš spôsob uchytenia každý pochvaľuje ako extrémne jednoduchý, účinný a pohodlný na čistenie, tak toto odstraňovať nebudeme.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Zoid: v podstate asi mas pravdu, predpokladam ze v case pisania prvych pravidiel pre IPSC pusku bolo gro kompenzatorov valcovych. Je to skoda, lebo WAR kompenzator vobec nieje zly , len pre Standart prilis siroky.

Kazdopadne na lvl 3 puske (za 2 mesiace) budem musiet bez milosti preradit strelca s tymto kompenzatorom do divizie Open ... a defakto budem musiet odteraz kazdeho strelca na kazdom leveli (aj lvl 1 ) s WAR-kom preradit do Openu, je mi luto ale pravidla su v tomto smere jednoznacne, bez moznosti manevrovat.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

OT: ak ma niekto silno hlavu v smutku, tak vymenim jeho kompenzator WAR za moj kompenzator valcoviteho tvaru GP. Bez srandy.
CLOCK
občasný prispievateľ
Príspevky: 21
Registered for: 9 years 5 months

Príspevok od používateľa CLOCK »

War kompik ma rozmer 41x21 mm. :wink:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

cubitko napísal:Zoid: v podstate asi mas pravdu, predpokladam ze v case pisania prvych pravidiel pre IPSC pusku bolo gro kompenzatorov valcovych. Je to skoda, lebo WAR kompenzator vobec nieje zly , len pre Standart prilis siroky.

Kazdopadne na lvl 3 puske (za 2 mesiace) budem musiet bez milosti preradit strelca s tymto kompenzatorom do divizie Open ... a defakto budem musiet odteraz kazdeho strelca na kazdom leveli (aj lvl 1 ) s WAR-kom preradit do Openu, je mi luto ale pravidla su v tomto smere jednoznacne, bez moznosti manevrovat.
len aby zopar preradenych nestrielalo ten kvazi iron sight open lepsie ako niektori (t)optical open :lol:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Kto sledoval plnoduchu konverzaciu o linku co som sem zavesil chcem pribalit plnu a oficialnu verziu SONRI SR:
Príručka člena SNROI – Handbook
http://www.sads.sk/news/597
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Michal1, toto je aspon kompletne narozdiel od toho co si tu zavesil ty,
človek ako ty si pravdaze nemoze vsimnut rozdiely medzi tymi dvoma dokumentamy, ale ver mi su tam. Vytlac si rakusku "prirucku" a toto + oficialnu verziu IPSC. A hraj zaujimavu hru "najdi 5 rozdielov".
ked to budes mat, daj vediet, ak budes prvý, vyhravaš moj obdiv nad tvojim pozorovacim talentom.

Celkom som sa tesil na Tekov že ťa tam stretnem, dokonaca tam bol aj prezident, mohol si sa priamo prezidenta spytať na to, pripadne sa pobaviť aj so mnov (jaj, zabudam, ty si silny len tu na fore) aby bol raz a navždy pokoj. Ale som ŕad že strelec ktorý má pri mene na SADS poznamku RO, dokáže poučit aj range mastra a organizátora pretekov LIII.
Osobne som si myslel ze tato tema je za nami.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ved je to tu ,aby to bolo uplne a nie iba ciastocne. Nehladaj vtom iny umysel. :wink:
Ja som tu neni na poucovanie, ale poradecek musi byt. :lol: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"