Pocit bezpečia-dotazník /prieskum/

eager_newton

Pocit bezpečia-dotazník /prieskum/

Príspevok od používateľa eager_newton »

Ahojte, na tomto fore som nova a predpokladam ze aj jedina zena. Som psychologicka, a prave rozbieham v ramci svojej dizertacnej prace vyskum, v ktorom sa zameriavam na to ako bezpecne sa citia prave drzitelia zbrani.. Preto sa na vas obraciam s prosbou o pomoc. Zaujimaju ma vase nazory, pripadne dovody, preco ste drzitelom zbrane.. do akej miery prave vy pocitujete strach z kriminality, pripadne nakolko sa pre vas drzanie zbrane podiela na tom ako bezpecne sa citite. Skuste tiez porozmyslat, do akej miery by ste sa citili bezpecne keby ste zbrojny preukaz ani zbran nemali.. Za vsetky vase podnety vam velmi pekne dakujem.. Kedze je moj vyskum zatial v pociatocnej faze, potrebujem zistit ci vobec ma zmysel skumat tuto problematiku a teda ci sa VY, drzitelia zbrani vobec vlastnym bezpecim zaoberate alebo nie. dakujem za kazdu reakciu.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Ahoj !

V prvom rade opravím predpoklad ...NIE , nie si sama , je tu viacero zaregistrovaných príslušníčok nežnejšieho pohlavia ... :wink:

Možno si si nevšimla , no je tu viacero tém , ktoré sa zaoberajú práve touto problematikou .
Napríklad :
http://www.webforum.sk/viewforum.php?f=14

Ten zmysel to aj snáď má , nakoľko problematika vlastnej bezpečnosti ( rodina ) je práve tá priorita držania zbrane . Dá sa povedať , že v dnešnej dobe dosť aktuálna a má stúpajúcu tendenciu .
Tá športová streľba je už skôr na druhom mieste .
infallible_lederberg

Príspevok od používateľa infallible_lederberg »

Nedá mi nepripojit sa do Vasej diskusie. Nedávno som sa stala obeťou prepadnutia za bieleho dňa. Dovtedy som si svoj strach neuvedomovala, ale po tomto incidente som začala premýšľať o tom, že by bolo dobre zaobstarat si nejaku zbran, aby som sa citila bezpecnejsie. Čo si o tom myslíte? Dakujem za odpoved.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Snad kazdy kto si zaobstaral zbran na nosenie, to riesil kvoli bezpecnosti. Mozno zopar jedincov ju ma kvoli machrovaniu.
Zbran som chcel uz davno, ale nejak som to nikdy nedotiahol k podaniu ziadosti. Az planovany prichod potomka ma ktomu dotlacil. Totiz ako jednotlivec mam vyssiu sancu vyhnut sa konfliktu (pripadne utiect) ako ked sa tahame cela rodinka s kocikom.
A ci sa citim bezpecnejsie so zbranou? Ano, vo chvili ked sa kumne priblizuje skupina 4xBenga Boys s palicami v ruke a otazkou ci nemam 10 eur na jedlo pre deti, sa urcite citim bezpecnejsie so zbranou za opaskom (tot zazitok zo vcera z Ruzinova).
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

odporucam svoje osobne pocity ventilovat skor formou sukromnej spravy na autorku vlakna.
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa satu »

Pozoruhodne ako rychlo sa nasla obet prepadnutia zenskeho pohlavia sledujuca forum. Registrovana do hodiny po prosbe o pomoc s dizertaciou. Damy, ak ste vobec damy a ste dve. Nemam rad manipulaciu. IMHO vascina drzitelov ZP ma IQ dost vysoke na to aby prehliadla nejake socialne inzinierstvo.
Pripajam sa k Romanovej vyzve. Ak niekto ma chut ventilovat svoje dovody pre vlastnenie zbrani, robte tak cez sukromne spravy.
BTW K serioznemu vedeckemu projektu sa ochotne pridam. Potrebujem ale viac detailov Skola, Fakulta, skolitel, ciele, hypotezy.... Kludne cez PM.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Prečo cez súkromné správy? Ak chce verejne nejaké informácie od nás, tak aj my máme právo na tieto info verejne od nej.
eager_newton

Príspevok od používateľa eager_newton »

tak info o mne: som interna doktorandka v odbore psychologia na Spolocenskovednom ustave SAV v Kosiciach. V ramci dizertacnej prace robim vyskum o vnímanom bezpeci v kontexte osobnosti, iracionalnych presvedceni a copingu u netriedenej populacie, ale aj u specifickej vzorky drzitelov zbrani.. Mojim prvym prispevkom som chcela iba zistit do akej miery sa bezpecnostou zaoberate. Momentalne som v stadiu pripravy dotaznika, ktory by som sem rada co najskor pridala, aby ste sa mohli vyskumu seriozne zucastnit, ak samozrejme budete mat zaujem. vopred dakujem
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

Rád by som pomohol, nakoľko som si niečim podobným prešiel, no nebolo by múdrejšie jasne si určiť výskumné otázky, súdružka kolegyňa ? :) Z takto položených pseudootázok ako v prvom príspevku si to každý vyloží po svojom a odpovede budú mať tým pádom veľmi rôznorodú formu, čo prinajlepšom sťaží vyhodnocovanie výskumných dát. V horšom prípade nebudú mať informácie žiadnu výpovednú hodnotu.
inspiring_chebyshev

Príspevok od používateľa inspiring_chebyshev »

Zlomizub napísal:..-.vo chvili ked sa kumne priblizuje skupina 4xBenga Boys s palicami v ruke a otazkou ci nemam 10 eur na jedlo pre deti...
Len jedna technická poznámka - benga sú policajti a tam to snáď zatiaľ ešte nehrozí :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

JT1 ako zastupcovia Legis Telum o.z. - Zdruzenia vlastnikov strelnych zbrani sme na podobnu temu prednasali na konferencii "Zbrane a prevencia psychocialneho zlyhania" v r 2012.
http://legistelum.sk/akcie-a-podujatia/ ... o-zlyhania
Za LegisTelum mozme tiez prispiet k serióznemu vyskumu, intimne pocity jednotlivých drzitelov vsak podla môjho súkromného nazoru nepatria na verejne publikovane forum.

Moje odporucanie na dalsi priebeh vyskumu:
- skuste sformulovat zopar strukturovanych otázok resp tez , ktore vas zaujimaju
- clenovia komunity vam odpovedia formou sukromnej spravy

az získate dostatocnu vzorku odpovedi na zorientovanie sa v spektre moznych odpovedi, mozte zavesit na web anonymny dotaznik a linku dat sem.

Samozrejme asi nebudem jediny, koho bude zaujimat výsledok Vasho vyskumu.
Naposledy upravil/-a inspiring_liskov v 03 Mar 2014, 15:14, upravené celkom 1 krát.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

No to je dobre .... unas boli benga iny typ ludi a vylozky nemaju urcite :D
Max11, ved sa len pytala ci to vobec ma zmysel, ci drzitelia vobec riesia otazku bezpecnosti a ze chysta dotaznik :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Pri dotazniku by nebolo odveci sa zameriavat aj na tie spravne skupiny a spravne ich nazvat.
JT1 napísal:vzorky drzitelov zbrani..
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

suhlas s Romanom. Troska som sa zamyslal, co by som odpovedal a to sa neda. Na to existuje tolko vetiev pocitov a odpovedi, ze sam by som sa do toho zamotal. Lebo mne staci napr ze sa dozviem o zasadnuti EU parlamentu, a ziskavam velmi silny pocit nebezpecia.
eager_newton

Príspevok od používateľa eager_newton »

Ako som uz napisala, momentalne pracujem na online verzii dotaznika, ktory bude obsahovat standardne otazky, ktore statisticky vyhodnotime.. a samozrejme z mojej prvej otazky na vas, vase odpovede nebudem nijako vyhodnocovat, to by nemalo ziaden zmysel, a ani sa to neda. Len som uvodom chcela zistit, do akej miery je vam tema bezpecia blizka. Dotaznik bude hotovy v priebehu dvoch dni, urcite ho sem zavesim, aby ste sa mohli vyskumu zucastnit. Vopred vam za ochotu dakujem..
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"