Obrana teleskopom

Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Obrana teleskopom

Príspevok od používateľa Martin1994 »

Mam 15 rokov a mam kaleny teleskopicky obusok.Potreboval by som poradiť za akych okolnosti by som ho mohol legalne použit.A takisto by som sa chcel opytat ci v pripade že na mna zautoči pes mu možem sposobit tažke zranenia alebo smrt.
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa suigan »

prečítaj si na fóre sekciu nutná obrana a krajná núdza a určite sa dozvieš čo potrebuješ vedieť...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

inspiring_herschel

Príspevok od používateľa inspiring_herschel »

Mas 15 a teleskop? .Urcite ho nevytahuj niekde medzi kamaratmi a podobne macherstva,ale pouzi ho len v nutnej obane.tvoj arzenal by som vsak este doplnil o pepper spray.neviem neviem ci by si psa zvladol s teleskopom.mno skusit by si to mohol :wink:
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

teleskopom sposobis smrtelne zranenie hocikomu
inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

:lol: :lol: :lol: kam to speje 15 rocny s teleskopmi :lol: sorry nic v zlom
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Sorry, ale ako plusmínus skoro 15-ročný som nosil vlastnoručne vyrobený poplašňák, zatvárací nožík s 11cm čepeľou (Sarajevo, Dukla), obušok z elektrického kábla a meter dlhý pletený kožený bič... bol som mierumilovný chlapec a oné veci som občas potreboval na to, aby som zo školy došiel domov zdravý a svieži - v nižších ročníkoch základnej školy sme mali okolo 30% cigánskych spolužiakov, všetci o pár rokov starší ako my bieli a všetci mali ohromný záujem o konfrontáciu cestou zo školy :twisted: (a bolo to skoro pred štyridsať rokmi)
inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

ved ja to uznavam branit sa treba len ma trosku zarazilo ze uz aj v takomto veku :wink: ale tak casy su zle, a opalenich je cim dalej tym viac a je fakt ze su drzi a casto agresivni...tak teleskop sa moze hodit :wink:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

viac ich mozno je, ale za poslednych 15 rokov od mojho malicka v ba pozorujem skor ubytok k 0. kedysi ich byvalo vidiet v parkoch v starom meste, ako deti hravali futbal a tak, dnes v ba sem tam zazriem zopar, ale nemyslim si ze niekde v meste byvaju.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Z BA sa sami vytlacili, popredali byty a isli inam. Teraz som u bracha na vychode a tu je toho dost...az moc si myslim...a na zahori je toho tiez pozehnane...Niektore osady vyzeraju ako utecenecke tabory. Boli sme sa prejst v lese a vysli sme pri R.O. a isli sme rovno cez osadu, nebolo mi vsetko jedno...ale prezili sme, no ale vecer by ma tam nikto nedostal, iba ak v bevepecku alebo minimalne v aligatore.

P.S.Tu spavam s mlokom pod vankusom :D :D :D
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

hlavne sa s nim nauc robit . si este mlady mozno spoliehas na taktiku ze trafim kde pride a problem bude vyrieseny, 15 rokov? tak to si este asi taky sama ruka sama noha co? davaj si majzla aby ti to niekto nevydrapil z ruky a nezoslahal ta tak ze budes mat trvale nasledky... ak mas nahodou znameho a pracuje v bezpecnostnych zboroch popros ho nech ta nauci nieco zo sebaobrany s obrannou tycou. Aby si vedel svoj obušok vyuzivat co najefektivnejsie. si mlady a chyba ti este fyzicka sila a este jedna dolezita vec. Tou je schopnost nespanikarit a ked ti ide o zdravie ist do toho co to da. urcite si na ten obušok sprav putko na ruku aby si zamedzil pri strete aby ti to niekto vydrapil z ruky... a pokial sa s tym ucit nemienis. obušok radsej schovaj doma do šufla a kup si poriadny kaser ... taktika je jasna nastriekaj a zdrhaj co to da.
inspiring_herschel

Príspevok od používateľa inspiring_herschel »

celkom s tebou nesuhlasim SA.vz.58 a to vtom ze niektory 15 rocny su uz celkom "drsne" vyzerajuci :lol: a dat mu este do ruky teleskop tak ani netreba niaky extra vycvyk, pokial samozrejme ho pouzije len proti niakemu poulicnemu opalencovy ci inemu zmetkovy a myslim ze teleskop aj u 15-rocneho moze byt celkom problem pre agresora.mno ja by som si osobne na jeho mieste kupil vycvykove DVD co je dostat napriklad na
www.afg.sk
a doma trenovat a trenovat!!! na to posluzi napriklad vrece slamy :roll:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

SA.vz.58: som sa dobre zasmial, ked si vravel ako 15 rocnemu chyba sila. bez sa mrknut medzi dnesne deti, su radovo o 5 rokov starsie vyzerajuce ako boli deti narodene 10 rokov pred nimi. mame na treningu niekolko 14-17 a vsetko su to dost dospelo vyzerajuci ludia, u ktorych by si nikdy nehadal ze maju 15. hmotnost od 60-100kg, vyska 175-195.
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

[q a kup si poriadny kaser ... taktika je jasna nastriekaj a zdrhaj co to da.[/quote]Tie akože obranne spreje čo predavaju u nas nestoja za nič.Všetky su riedene.Okrem toho treba počitat s tym že utočnik bude ožraty,alebo sfetovany a v takom pripade by ho kaser maximalne vyprovokoval
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Dobre ale sluzi aj na odvedenie pozornosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"