Wing Chun Kung Fu

Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Registered for: 15 years 8 months

Wing Chun Kung Fu

Príspevok od používateľa romanon »

Asi pred mesiacom aj nieco som zacal chodit tu v Piestanoch na Wing Chun pod vedenim panov F.Arvaya a P.Pavlovica (officialna stranka www.rlwingchun.sk) Venujete sa este niekto tomuto BU, pripadne nejake postrehy a nazory? Ja som zatial spokojny.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

no podla stranky to vyzera zaujimavo.dost ma prekvapuje ten vycvik bodyguardov,ja som myslel,ze tieto systemy su skor na civilnu obranu
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

tak mas tam na vyber z roznych programov, ja chodim cisto len na wing chun, lebo v piestanoch je iba ten, ostatne su cisto len v kosiciach..
friendly_lovelace

Príspevok od používateľa friendly_lovelace »

Dobra volba. Podstatne je, ze ti sedi sposob/styl a obsah vyuky. Je to ale beh na dlhe trate. Necakaj ze budes borec o rok alebo dva. Mne osobne dalo wing chun do zivota velmi vela. Vyuku v prvych 2-3 rokoch musis ale chapat ako nutnost hlavne na rozvoj koordinacie a osvojenie si technik. Mnoho ludi v tomto prvom obdobi wing chun zavrhne. Zial pri frekvencii treningov 2 - 3 tyzdenne nemozno cakat zazraky. Ak mozes trenuj aj sam doma kazdy den napr. 30 - 45 min. V zaciatkoch sparinga nepoterbujes.
Ten tzv. bodyguarding su (zjednodusene povedane) principy vyuzivane vo wingchun implementovane do sfery osobnnej ochrany zahrnajuc strelne a chladne zbrane. Trosku to mozno zvadza k predstave o vycviku drsnych chlapikov v tmavych oblekoch motajucich sa okolo VIP. Su tam vsak veci ktore najdu vyuzitie v beznom zivote. Rozdiel je v tom ci osoba ktoru chranis ti za to plati alebo je to tvoj blizky, priatel ci rodina. Aj ked je vyuka tejto kvazi nadstavby pristupna vsetkym, ja osobne odporucam najprv prejst zakladmi. Rozdiel medzi cvicencami ktori maju za sebou roky wingchun a uplnymi zaciatocnikmi je priepastny a prejavuje sa to hlavne v spominanej koordinacii.
blissful_bartik

Príspevok od používateľa blissful_bartik »

cawte lidicky akurat som cez google nasiel tuto temu a tak som sa registroval aby som sa vas nieco spital hlavne zakladatela. ja prave zhanam nejaky wing chun klub v piestanoch a v okoli a tak sa chcem spitat kde v Piestanoch je tento spominany klub ?? za odpoved vam budem strasne vdacny...!!!
friendly_lovelace

Príspevok od používateľa friendly_lovelace »

pre ludi na facebooku odporucam vyhladat skupinu pod nazvom
WING CHUN & SPECTAR ACADEMY
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, ale do Googlu nech to radsej nedava - mna to hodilo sem:

http://www.bojovaumeni.cz/modules.php?n ... sc&start=0

(citam este len druhu stranu komentarov a bavim sa lepsie ako pri Trnkach-Brnkach... :lol:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

gunslinger, ty si nasiel truhlicu zlata, placem smiechom.
friendly_lovelace

Príspevok od používateľa friendly_lovelace »

:) ano tiez som sa najprv smial.
Smial som sa tiez, ked na seminar prisli novy ludia ;) a neodisli sklamany.
Sam som sa divil preco zvolili takuto do oci bijucu, zavanajucu, "mysticku" (a akokolvek to chcete este nazvat) reklamu. Ked si to vsak teraz s odstupom casu citam, zacinam chapat preco tak urobili. V dnesnej dobe uz nie je WingChun ziadna rarita a prave naopak, uci to kde kto. Ludi ktori tomu naozaj rozumeju je asi ako safranu. Teda moj osobny nazor je, ze sposob akym bol urobeny popis naplne seminaru je v podstate vysmech ludom ktori tomu nerozumeju (ale samozrejme myslia si, ze ano).
Ti, co tomu nerozumeju, ich mozog to prelozi ako totalne nerealne. Silne to totizto pripomina "kung fu" z hollywoodskych filmov, co vypoveda aj o zdroji vedomosti.
Ludia, co tomu rozumeju, sa sice trosku pousmeju nad formou prezentacie, ale pri pozornom citani zistia, ze tam v podstate nie je napisane/naslubovana nic nerealne.

Priklad:
Cloveka mozte zabit aj bez toho aby ste ho pri suboji fyzicky (pastou, nozom, palicou,...) atakovali!
Ruku na srdce. V prvom okamihu zacinate premyslat o neviem akych energiach alebo niecim nerealnym, nadprirodzenym (nech zije hollywood)

Podstata je ale uplne inde. V jednoduchych principoch, ktore sa daju aplikovat (ak im clovek porozumie) na 100 sposobov
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

jasne ze nie, proste ho strelim a nemusel som sa ho ani dotknut, jaka mystika.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

jj luke, SuPermystika... SP
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

ok mozno ten letak bol trocha prifarbeny viac nez by sa patrilo, ale ked vam nehovori nic meno majitela skoly Roberta Ludvika tak zopar clankov o nom:

http://korzar.sme.sk/c/4430819/robert-l ... este-.html

http://korzar.sme.sk/c/4534457/majster- ... rmady.html

http://www.cassovia.sk/newsread.php?newsid=13546

takze kto precita vsetky tri clanky a dokaze aspon polovicu z toho co on, tak moze nieco hovorit...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

precital som vsetky tri clanky a z kopa veci viem aspon polovicu ako on (teda okrem bojovych umeni), dovolis mi uz hovorit? :roll:
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa romanon »

hm dostal si ponuku robit ochranku thaiskej kralovskej rodine?
zaucas elitne jednotky celeho slovenska? tak to si dobry teda...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

milujem ludi, ktori hned zo vsetkeho padaju na zadok a potom prestavaju dobre vidiet a su schopni cokolvek nekriticky zozrat a zotret bez rozmyslu kohokolvek co povie nieco proti jeho narozu... skus sa vyrovnat s tym, ze vzdy moze niekto slusne namietat voci nazoru ineho. Ty kralovska rodina. :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"