Teleskop a príšlušenstvo

Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Teleskop a príšlušenstvo

Príspevok od používateľa Martin1994 »

Mám kalený teleskop a rád by som poznal vaše nazory že či mám investovat do kúpy prislušenstva ako je napríklad svetlo alebo uderovy nadstavec.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

V prvom rade - a to neber osobne - si myslím, že teleskop nepatrí do rúk 14-15 ročným deckám, lebo s ním zväčša narobia viac škody ako úžitku. A potom, tvoja otázka odkazuje buď na to, že sa chceš pochváliť novým teleskopom (potom je zbytočné ti odpovedať), alebo na to, že ani presne netušíš, na čo ho máš. Pretože ak ho máš iba na sebaobranu, podobné cingrlátka sú ti tak akurát na dve veci. Ak ho máš na frajerinu, aby si sa mohol pochváliť kamošom alebo holkám, tak si naňho nakúp všetko, čo ponúkajú e-shopy.
Ale od nikoho na tomto fóre nečakaj rady typu "to si kúp, to je super". Nakúp si presne to, čo ti vyhovuje, čo ti na niečo bude, alebo vlastne si nakúp čokoľvek, čo len chceš (a načo máš cash). Pretože vždy to bude tvoja voľba.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

uderovym nadstavcom snad nemyslis tu skladacku na spicu, co z toho vyrobi palcat na rozbijanie okien.

jack to celkom vysthol.

zamysli sa nad situaciou, v ktorej by si tie doplnky vedel vyuzit, ak vobec.

pri skrytom diskretnom noseni podla mna kazdy doplnok znizuje komfort nosenia, lebo obusok robi sirsim, dlhsim, tazsim, alebo vsetko dokopy.
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

Myslim že by som vedel využit len to svetlo
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak... práve si aj sám dokázal odpovedať na otázku, ktorá ťa zaujímala.
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

asi maš pravdu.No zaujima ma či si príslušensvo možem kupit aj od inej firmy ako je ten teleskop?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Martin, zase otázka, na ktorú si najlepšie nájdeš odpoveď ty sám - nabehneš do obchodu, alebo zavoláš do e-shopu a spýtaš sa na konkrétny typ. Hlavná výhoda kamenného obchodu je, že si to omrkneš, prípadne vyskúšaš a podľa toho sa budeš môcť rozhodnúť.
:wink:
inspiring_herschel

Príspevok od používateľa inspiring_herschel »

myslim ze to priskusenstvo je akesi moc predrazene.
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to Jack
nabehne do obchodu? no tak ja by som 15 riocnemu nepredal teleskop ani za rit. je to presne ten typ zbrane u ktorej je potrebne mat uz rozum a predaj by mal byt vylucne len na obciansky preukaz a predajca by si mal odpisat udaje o kupujucom. v podstate teleskop uz nie je sranda a kazdy kto ho chce nosit zo sebou by mal prejst aspon zakladnym vycvikom. ako este keby mu to kupil jeho otec znaly veci a poucil ho poriadne o pouzivani tak to berem ale aby si detiska chodili sami kupovat tento typ zbrane a ten idiot za pultom mu to este aj preda tak to je uz silna kavicka..... nerozumiem tomu preco by si 15 rocny chalan nemal vystacit s kvalitnym kaserom pripadne aj dvoma pri sebe. naco si pohybuje v takych miestach kde by mohol teleskop potrebovat? aj tajk tp moze dopadnut len tak ze mu ho nejaky manik vydrapi z ruky a zmaruje ho nim na padrt...

martin1994
kup si kaser kvalitny na trhu je dost typov , kup si urcite OC. a teleskop nechaj zatial doma. prihlas sa na nejake bojove umenie a nauc sa branit najprv neozbrojeny, precitaj si nieco o obrane za pouzitia kaseru na nete pripadne v odbornej literatúre a natrenuj si tie postupy ( vystriekas sice zo tri kasery ale stoji to za to) a osebaobranu s pouzitim obuska sa zaujimaj az po absolvovani tohoto . vacsina obrannych situacii prebehne aj tak v rychlosti a ty musis v prvom rade vediet reagovat neozbrojeny jasne? a este jedna vec vzdy sa nauc branit proti zbrani ktoru nosis ty holymi rukami !!! aspon zaklady, zamakaj aj na fyzicke aspon scasti. po tomto vseckom skus nejaky kurz aspon len uplne zakladny na sebaobranu s pomocou teleskopu a budes skutocne pripravený ten obusok aj realne pouzit v ramci toho co ti povoluje zakon a zaroven dostatocne učinne aby si paralyzoval utocnika/ov... k problemom je velmi blizko. vypijes si niekde s kamaratmi. zacvaka ti, niekoho zmarujes a si v pruseri a to poriadnom, pripadne vytiahnes to tam kde nemas a skoncis v 15tich s prestrelenou hrudou a ten kto ta picne z toho vide do pohody pretoze ty sa uz neobhajis (ako mrtvola) a on povie ze nebola ina moznost. pripadne natrafis na fightera ten ti ho vydrapi a zmaruje ta tak ze ta mamka nespozna. tak laskavo prestan blbnut a posluchni moju radu . dospej , absolvuj zatial vycvik a potom nos zbran jasne??
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

SA 58, ty si odkiaľ prikvitol do tejto diskusie? :lol: Veď si stačí pozrieť o nejakých päť príspevkov vyššie a uvidíš, že mladému odporúčam to isté čo ty, teda aby neblbol s teleskopom, lebo vzhľadom na jeho vek je dosť možné, že s ním napácha viac škody ako úžitku. SA 58, keď sa zapájaš do diskusie, nie je od veci prečítať si viac ako len ten jeden príspevok na ktorý reaguješ.
:wink:
A stojím si aj za tým, čo som napísal naposledy, teda že otázky typu "chlapi, čo si myslíte, bude mi vyhovovať na mojom teleskope taký alebo onaký bazmek?" sem nepatria, lebo poukazujú na určitý deficit. Veď predsa ak chcem vedieť, či mi bude bazmek vyhovovať, tak idem a vyskúšam.
:idea:
SA 58 a skúsim ti odpovedať aj na otázku, na čo je 14-15 ročnému hošanovi teleskop a či by preňho nebol vhodnejší kaser. Síce i to som písal už vyššie, ale neva. S kaserom sa nedá machrovať pred kamošmi alebo pred holkami. To je proste fakt. Tiež sme predsa boli v puberte a machrovali sme s nožíkmi, alebo teleskopmi, alebo bejzbalkou a mali sme pocit, akí sme hustí, že sme tak brutálne ozbrojení a boli sme radi, keď naši kamoši a holky s rešpektom kukali na naše "náradíčko". Nevravte mi, že vy ste takí nikdy neboli, uverím to len málokomu. Dôležité je z toho vyrásť a neurobiť žiadny prúser, ktorý by sa s človekom ťahal po zbytok života. Až dnes viem, aké užitočné je občas počúvať ľudí, ktorí majú trochu viac rozumu a nútia vás, aby ste sa už v tom veku seriózne zamýšľali nad možnými následkami vášho konania.
:arrow:
Tfuj, to som sa zas utrhol.
:D
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to jack
aaa ked ja som fakt nist nenosil ani ten kaser heh . pouzitie technik thai boxu mi postacilo . teleskop som zacal nosit az ked som zacal makat v ochranke. cize asi v 19tich. som si povedal ze preco to nenosit aj v civile ked uz to vlacim v sluzbe. a kaser som zacal nosit asi rok potom ako som zacal teleskop. deviatku v civile nenosim prakticky vobec pokladam to za zbytocnost. ... nooo a nože rad nemam . ja som fakt nenosieval ani ziadny noz do ulic ked som mal 15. ja nevim mna to ani nejako nenapadlo ja som sa venoval svojmu sportu, posilovni a tak no
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

SA 58, tak to ti gratulujem, mal si možno viac rozumu ako priemer. Ja ako taekwonďák som síce tiež veril, že vhodnejší jak nôž je jedna kopačka alebo poriadny punch na solár a potom nohy na plecia, ale kudly som mal všelijaké. Ku cti mi slúži, že som zase nebol taký trulo, aby som ich vláčil do školy, do šenku, alebo na disku a mával s nimi kade-tade. Našťastie som veľmi rýchlo pochopil, že narozdiel od filmov skutočná sebaobrana nezávisí ani tak od toho, čo máš v rukách ako od toho, čo máš v hlave a či to tam máš dobre zrovnané. Čo sa teda obávam, že väčšina 15-ročných hošíkov to tam úplne optimálne zrovnané nemá. Ale už končím, začínam byť OT.
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

Sa 58.Mam kaser s latkou OC tento TW 1000 ORIGINAL.Kaser je podla mna teraz v zime absolutne nepužitelny pretože stale fúka vietor,nedá sa použit v uzavretych priestoroch napríklad v miesnosti,mám pochybnosti či by učinkoval ak by ma napadol niekto zhuleny alebo sfetovaný,a ak by zautočili napríklad traja nepomohol by mi.Ale teleskop je niečo iné a v kobinacii s kaserom fakt super vec na obranu.Ten teleskop je dlžky 21od firmy ESP a nosím ho stále schovaný vo vetrovke.Nemam ho na machrovanie ale len pre prípad že by večer na ulici vyskočili na mna nejaky cigany,alebo nackovia či fetaci.Vycvik na obranu nemam ale pravidelne chodím do posilovne.Nedal som 30eur zato aby som ten teleskop nechaval ležat doma.Snažím sa problemom vyhybat ale ak by išlo do tuheho som pripraveny sa tým teleskopom branit
inspiring_herschel

Príspevok od používateľa inspiring_herschel »

martin:
v prvom rade si nemysli ze nasilna konfrontacia je len zobrat teleskop bum-bum a je to. te to hlavne o nervoch a o rozvahe. pokial to nemas natrenovane je velmi nepravdepodobne ze by si takuto situaciu zvladol.ani posilovka ti nepomoze ked nemaz techniku a nie si vo full- kontakte "doma".takze sup-sup na niake bojove umenie ak sa chces vediet branit a ked budes mat tak 20 uz v tom budes ako tak dobry.ako odpurucali chlpci vyssie kup poriadny kaser hoci aj dva.a prosim ta nesnaz sa nam tu hovorit ze kaser OC! je v zime neucinny.urcite som sa kaserov nanosil viac ako sa ti snivalo a viem ze je to fakt nepriemny prostriedok pre utocnika.a ten vietor neries.v nadobke je taky tlak ze tie nase vetriky tomu niak nezaskodia.uj co som sa ja uz kaserov nastriekal cvicne aj naostro.je to naozaj ticha a zakerna zbran.odporucam ti kaser.ver mi!
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to martin1994
kamo ver mi ze kaserov je XY typov kazdy je odbry na nieco ine. kup si gelovy kaser a garantujem ti ze vietor ta absolutne zaujimat nebude a rovnako ani to ze ci sa da pouzit vo vnutri pretoze trafis len to co trafit potrebujes. nos trebars aj dva Gel - najlepsi je POLICE type GSG-9 a nos napriklad este penu ( je velmi neprijemna nevadi jej rovnako vietor a prisaje sa na ksicht a cim viac si to chce utriet tym viac si to vtiera do oci do porov pokozky) , pripadne nos gel a druhy maj tekutu strelu . niektore typy maju dosah az 6-7 metrov napriklad Pfeffer KO jet je to 11% OC coz je likvidacne pre kohokolvek. robim ochrankara uz nejaky ten cas hlavne po diskach a nezazil som ze by OC niekto rozchodil aj ked bol na piku a besniaci.... kaser je typ zbrane ktora ma taky drtivy moment prekvapenia , ze pri dodrzani istych zakladnych taktickych zasad je prakticky pre utocnika nemozne nieco take predvidat az kym toho nema plny ksicht OC a to je uz neskoro pretoze ucinky nasleduju okamzite nie ako u CS (tam az po 5 - 20 sekundach)a myslim si ze v sucinnosti s rychlymi nohami si poradis s beznou "poulicnou zmesou" daleko elegantnejsie ako s teleskopom . nastriekas ich v momente prekvapenie a prchaš = riziko zranenia je ooomnho mensie ako trebars pri ozbrojenej vymene dvaja s nozmi proti tebe s teleskopom pokial nemas dostatocny vycvik. tak posluchni nas a naklam sam seba , lebo to je to najhorsie
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"