18" vs 21" teleskop

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Rukoväť ber takú aká ti lepšie sadne do ruky. Ak musíš nutne kupovať z netu, rozhodni sa sám. Strach, že sa bude nejak zvlášť šmýkať by som nemal, ale neskúšal som, preto to ber s rezervou.
Otázku, či čiernenie alebo farbu chrómu by som riešil vyslovene podľa vkusu. Je to podobné ako pri nožoch. Čiernená čepeľ nehádže prasiatka, nemal by ťa prezradiť odlesk. Keďže ale teleskop budeš tasiť zo skrytého nosenia, je to asi jedno.
Možno niekto príde s úvahou, že rýchlejšie zareaguje a príp. vykryje úder, ak vidí, že proti nemu sviští strieborný kus ocele a na čierny reaguje horšie, lebo ho horšie vidí. Na podobnú "úvahu" by som ale reagoval úsmevom.
inspiring_roentgen

Príspevok od používateľa inspiring_roentgen »

rozdiel medzi ciernou a chromom nie je len kozmeticky
ciernenie je ovela tensia vrstva na tom kove ako chrom, takze to moze mat po case vplyv na uzamykanie
len teoretizujem
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa White Wolf »

ok takze si kupim tento http://www.afg.sk/obchod/teleskopicke-o ... a-rukovat/ + tu snurku aby mi to nejaky street fighter nevykrutil z ruky :) ok tod vse za par dni ked zmobilizujem peniaze to kupujem z afg.sk
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

dobrý výber 8) 8) 8)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

White Wolf:
O tej 'snurke' je tu niekde celkom trefny prispevok od Tanga.
Tiez si myslim, ze radsej nech mi teleskop z ruky uplne vytrhnu nez by mi mala ruka zostat uvaznena v snurke.
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Tu snurku som si kedysi kupil aj ja, teraz ani neviem kde ju mam, ked budes musiet vytahovat teleskop budes rad ked ho vobec otvoris, nie aby si si este upravoval uchop kvoli snurke.
Vyroca uvadza, ze cierna povrchova uprava je vraj odolnejsia voci oderu. Ja by som videl mozno istu psychologicku vyhodu chromovaneho obusku kedze utocnik by za zhorsenych svetelnych podmienok skor rozpoznal co drzi obranca v ruke.
White Wolf
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa White Wolf »

njn cital som tu diskusiu kde sa vravelo ye potom moze na tebe utocnik pouzit tvoju ruku ako paku...ok porozmyslam nad tym. A inak podla vas sa oplati dat na teleskop aj toto http://www.afg.sk/obchod/teleskopicke-o ... amostatne/ ? a bue sa to dat bez problemov namontovat aj na ten teleskop kt link som dal vyssie?
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

S tou koncovkou bude tazsie obusok schovat.
Skor by som pouzil tuto: http://obrana.cz/obrana.cz/index.php?c=detail&id=220
ale zatial som ju nikde v SR nevidel (teraz myslim v netovom obchode)
Ked som sa na nu ale pytal v AFG tak mi povedali, ze bude naskladnena koncom mesiaca a neviem pred kolkymi mesiacmi to bolo a stale nic. Myslim, ze osoba co mi odpovedala sa ani nepozrela na link co som im poslal :roll:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

...
Naposledy upravil/-a 71Jany71 v 17 Mar 2011, 19:36, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
mazzi
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa mazzi »

Dnes som si objednal ESP 18" z afg.sk. Som na neho zvedavý. Mal som ho už v ruke aj spolu s 21", ale nemal som ich na opasku.
blissful_gagarin

Príspevok od používateľa blissful_gagarin »

zdravim Vas, mam dilemu s prevedenim: cierny nikel-zinok sa mi paci viac, akurat mam obavy ci sa ta cierna casom neosucha castym pouzivanim popripade uderom o nieco tvrde (kov, beton...), v prevedeni biely chrom sa to asi suchat nebude... :?: :!:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Ber cierny,je to klasika ,nič s tým nepokazis. Mám ho už nejaký ten rok a známky opotrebovania su minimálne...
ALKAJ
prispievateľ
Príspevky: 410
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa ALKAJ »

gembler napísal:akurat mam obavy ci sa ta cierna casom neosucha castym pouzivanim popripade uderom o nieco tvrde (kov, beton...)
Ak ho nebudeš používať tak sa neošúcha. :D
Ja som si kúpil 21" kalený pred cca 5-6 rokmi a už tam to čiernenie nejako nieje :roll:
Je pravda že ho používam na všetko možné - od páčenia až (takmer) po miešanie guľášu :mrgreen:

Guma na koncovke sa odlepila ako prvá, navyše sa stále tá koncovka povoľovala tak som ju zakrútil "až na krv" (pred tým som ešte nastavil pružinu čo pridŕža teleskop v zatvorenej polohe) a mám s tým už asi 4 roky pokoj (foto č.:2).
Ošúchanie černenia ma vôbec netrápi. Čo ma viacej štve že na tej strane ako sa vysúva teleskop z rúčky sa začína odlepovať gumená rúčka a aj sa trocha natrhla (foto č.:3).
Napriek značnému povrchovému opotrebeniu nie je problém so samovoľným zatváraním teleskopu.
Stále ma udivuje čo všetko už ten teleskop vydržal.
Prikladám pár foto.
Prílohy
IMG_0368_cut_r_600x150_EXP.jpg
IMG_0367_cut_300x300_EXP.jpg
IMG_0367_cut_300x300_EXP.jpg (26.46 KiB) 5440 zobrazení
IMG_0366_cut_300x300_EXP.jpg
IMG_0366_cut_300x300_EXP.jpg (18.81 KiB) 5440 zobrazení
IMG_0365_cut_600x400_EXP.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"