SYSTEMA -ruský obranný systém

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

SYSTEMA -ruský obranný systém

Príspevok od používateľa peterson »

pridávam do pléna velmi zaujímavý a účinný obranný systém, ktorý vychádza z poznania ludského tela a fyzikálnych zákonitostí, ktoré s ním súvisia

pozrite si malú ukážku niekolkých majstrov:

http://www.youtube.com/watch?v=2PKfW2R6x_E
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

existuje niekto, kto to praktikuje na podobne vysokej urovni a je ho mozne vidiet v suboji s inymi trenovanymi ludmi s inymi stylmi? nieco na sposob ufc, pride a podobne?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ak je to video iba trocha blizke realite, tak sa mi to velmo paci, elegantne, ako stvorene pre uradnika :lol:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

v BA trénuje Štefan Kurilla Aikido a ešte tiež Systemu, je držitelom rôznych technických stupňov rôznych boj.umení - viď link

http://www.aiki.sk/index.php?lang=sk&me ... bmenuid=12

On organizuje Večer bojových umení, kde možte také veci vidieť, neviem, či minulý rok nemal pozvaných práve rusov, ktorí predvádzali tieto parádičky

Na jeho webe najdete aj videá (sekcia multimedia), kde predvádza Systemu. Samozrejme, že v nej neni tak daleko ako Ryabko alebo Starov

Ale je to pastva pre oči. Moj švagor vyrastal v Kremli- a už ako deti absolvovali tréningy Systemy vrámci telesnej výchovy.
Naposledy upravil/-a peterson v 23 Mar 2010, 23:34, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

no, ja by som tuzil vidiet ako tie techniky robi na inych spickovych bojovnikoch.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Treba zobrat do úvahy, že ide o obranný systém, kde sa reaguje na vzniknutú situáciu.

Na You Tube nájdeš videa typu Karate vs.Aikido a podobne.

Ale otázka nestojí tak ako si napísal.

Bojové umenie má v prvom rade obohatiť a pomoct jednotlivcovi- jednotlivé bojové štýly sa medzi sebou nemerajú, kto je lepší- či koho techniky sú účinnejšie.

Boj na ulici je aj tak guláš rôznych techník, pričom práve takéto systémy na to veľmi jednoducho reagujú
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

dalsia otazka je ci takto dokazu "carovat" aj cvicenci alebo len tito pani ktori sa tomu venuju uz urcite dlhsiu dobu.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

mna nezaujima, ci je lepsie, mna zaujima, ci je to naozaj take ako je to v tom videu ukazane.
aby to nedopadlo takto: http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

tak vieš, každý smeruje k dokonalosti :D

Kamoš bol na seminári v Moskve a tam im vštepovali hlavne to, aby si vytvorili určité návyky, ktoré sú pre človeka prirodzené. Vtedy vraj, človek lepšie reaguje na útok, stres a podobné faktory.

No a okrem iného- filozofia väčšiny Martial art- je vyhýbať sa útoku, ale byť pripravený
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

pekné video :lol:

ale myslím si , že tá ruská Systema je niečo úplne iné- pozri si You Tube, sú tam aj videa z bežného použitia- nie zo seminárov
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

systema ma tiež zaujala,ruské školy netreba podceňovať su to efektývne umenia, nič zbytočné. Si ako PALACH ten sa tiež upálil :lol: :lol: :lol: .
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

luke napísal:existuje niekto, kto to praktikuje na podobne vysokej urovni a je ho mozne vidiet v suboji s inymi trenovanymi ludmi s inymi stylmi? nieco na sposob ufc, pride a podobne?
Systema je skôr bojový systém podobného charakteru ako Krav-Maga, nie je to bojový šport. Ale z úpolových športov má k Systeme najbližšie asi ruské Sambo. U nás som naživo videl pár chlapcov cvičiacich prevažne Sambo v amatérskych fightoch podľa pravidiel MMA a neviedli si zle. Mimochodom, slávny Fjodor Emelianenko dostal kvalitný základ pre MMA práve zo samba a džuda.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

to je vsetko strasne pekne, ale presne o tom to je, fedor robi combat sambo, bojovy system, gracie robi bjj, bojovy system, oboch sme velakrat videli v ringu a videli sme, ze to nie je opradene ruskou tajomstva, ako na videu, kde si manik necha najprv boxovat do trupu a potom sa ho majster ledva dotkne a on ide do kolien.
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

cely problem je trafit presne solar ,tie jeho udery vlastne vsetky smeruju na vitalne miesta ,hodne vyuziva moment prekvapenia lebo v realnom boji sa take miesta triafaju tazko.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

gewehr napísal:ak je to video iba trocha blizke realite, tak sa mi to velmo paci, elegantne, ako stvorene pre uradnika :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:

To povez ruskym specnaz a tajnej sluzbe co to vyvinuli po niekolko xy-rocnych skusenostiach s combat bojom.
http://www.youtube.com/watch?v=AYq8EueD ... 25&index=3

Pre uradnickov. :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja by som doporucil este SAMBO.
Nemyslym nejaky tanecek v tanecnej sutazi. :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"