Nôž a jeho nosenie

eloquent_benz

Nôž a jeho nosenie

Príspevok od používateľa eloquent_benz »

Ahoj, najprv sa ospravedlnujem ak som zaradil zle tuto tému nuž som tu nový a ešte sa v tom to fore nevyznám ....
Stal som sa majtelom 40cm nožika .. meral som ho od špičky hrotu až po koniec kurovate, mám na vás jednu otásku: čo by sa mohlo stať alebo aké by mali pripomienky napr policajti keby mi ho vydeli že mám taký nožik pri sebe, čo by sa mohlo stať? či by mi ho zobrali alebo by som dostal neaku pokutu za nosenie (zbrane) a pod... nožík nosim vylučne len na ryby, sem tam ked sa idem prejst do potoka, nebo na stanovačku. často chodim na ryby aj na motorke a to ho mám upnutý na opasku...

dakujem za odpoved

Obrázok Obrázok Obrázok
inspiring_sammet

Príspevok od používateľa inspiring_sammet »

No pokial ho nosiš do prirody na ryby tak je to v pohode. Zakon zakazuje nosenie chladnych zbrani na verejnosti z vynimkou ak su sučastou uniformi kroja a tak a na vykon činnosti ako je rybarčenie lov kemping.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

negev, zle
§ 2 ods. 1 Zákona o priestupkoch
...
h) nosí na miestach prístupných verejnosti chladné zbrane, najmä dýky, bodáky a šable, okrem prípadov, keď sú súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených síl, ozbrojených zborov a ozbrojených bezpečnostných zborov, alebo na športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania, ako aj iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností prípadu alebo správania sa osoby usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím,

v zasade, cely ten paragraf je napisany zle... mozes vklude ten noz nosit aj po meste, ak by ta aj zastavila hliadka, len za to ze ho mas pri sebe ti nemozu nic
eloquent_benz

Príspevok od používateľa eloquent_benz »

tak na verejnost honosit nebudem ale ked pojdem s motorkou na kepming nebo na ryby a náhodou ma zastavia či môžu mať pripomienky
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

Lord_Summoner_sk napísal: § 2 ods. 1 Zákona o priestupkoch
...
h) nosí na miestach prístupných verejnosti chladné zbrane, najmä dýky, bodáky a šable, okrem prípadov, keď sú súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených síl, ozbrojených zborov a ozbrojených bezpečnostných zborov, alebo na športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania, ako aj iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností prípadu alebo správania sa osoby usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím


o com sa tu dalej dikutuje? nosi ho podla vlastnych slov vylucne na ryby? ma vtedy so sebou udicu? je nejaky problem hoci bez slov preukazat vykon prava rybarstva?
jasne ze moze mat pripomienky, okrem par vynimiek vedia policajti o zakonoch kulo. je ti schopny tvrdit, ze musis mat pri sebe obciansky.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ak bude mať policajt blbý deň a bude mať pocit, že si moc múdry, ešte ti dá aj fúkať, prekontroluje papiere od motorky, prekontroluje rybársky lístok, overí si tvoju totožnosť, možno ti (protizákonne) zabaví nôž a povie, že si preňho máš prísť na OO PZ... Stať sa môže všeličo ale právo je na tvojej strane, pokiaľ s nožíkom nevystrájaš psie kusy. Ku chlapcom v zelenom sa hlavne treba správať čo možno najslušnejšie a mať s nimi zvýšenú mieru trpezlivosti, lebo popri takých, čo svoj job robia poctivo a dobre, je tam aj fúra tajtrlíkov. Ale to isto vieš aj sám.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

on sa ma uctivo a usluzne spravat k obcanovi, nie opacne. on ma sluzit a chranit, nie ja. ja s nim nemusim mat trpezlivost, ked ma zastavi a nieco chce, tak ma obtazuje.
len nech mi skusi zabavit noz, uvidi ten hurikan, si vyhradim hodinu z kazdeho dna, aby som mu pekne zavaril.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Luke, v konečnom dôsledku si tou zvýšenou mierou trpezlivosti môžeš ušetriť čas, peniaze i svoje zdravie, keď sa nenecháš vytočiť. Samozrejme, tým nechcem tvrdiť, že ak nejaký trpák prekročí mieru únosnosti, treba byť k nemu zvlášť zhovievavý. To rozhodne nie! Ale občas je fakt lepšie sa zbytočne nerozčuľovať, usmievať sa a myslieť si svoje. A zďaleka to neplatí len o chlapcoch v zelenom.
Naposledy upravil/-a Jack v 27 Mar 2010, 17:30, upravené celkom 1 krát.
eloquent_benz

Príspevok od používateľa eloquent_benz »

oks tak dakujem teda
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Pre Havrana 228


Rotačný klip umožňujúci horizontálne aj vertikálne uchytenie na opasok, uzatváranie na suchý zips .
Obrázok

Skús si zaobstarať niečo také , respektíve si daj vyrobiť -prispôsobiť ....podumaj nad riešením . :idea:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Arminius, hovorí sa, že dobrá rada nad zlato, ale nie som si istý, či vieš, o akom noži havran hovorí? Gerber Warrant meria hodne cez 20 cm a má pevnú čepeľ. Tam rotačný klip už moc nepomôže. Určite sa dá spraviť zásah do toho nylonového púzdra, dajú sa tam napr. našiť pútka a nôž bude môcť nosiť horizontálne. Ale pýtam sa, načo?
:?:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Jack

Nevedel som , ale šak mám Google ... :wink:
Ten klip bola taká idea , aby sa Havran vedel aspoň orientačne pohnúť .
respektíve si daj vyrobiť -prispôsobiť
Týmto som myslel práve na to prispôsobenie si toho vlastného púzdra viď
dajú sa tam napr. našiť pútka a nôž bude môcť nosiť horizontálne.
Zvyšok je pre mňa pasé .

P.S.
Veď v podstate by mohol nosiť štýlom a ´la Krokodil Dundee v Los Angeles :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Arminius, že je to pasé? No áno, v podstate aj pre mňa. Ale aj tak tvoja snaha poradiť Havranovi by sa mala začínať páve pri otázke, načo to všetko riešiť. Ty máš svoje skúsenosti a vieš, že nie každý nôž sa hodí na každý účel. To vôbec neriešiš. Nemáš dôvod. V jeho prípade mi však istota, že si to uvedomuje, nejako chýba.
:wink:
OK, alebo inak: prečo sa báť, že ho policajt pokefuje za pár vytŕčajúcich mm (noža)? Ak aspoň trocha pozná zákon a je čistý, príliš sa báť nemusí. Skôr by som na jeho mieste riešil, že ak tých pár mm môžu vidieť policajti, tak aj potenciálni útočníci a tým pádom v prípade konfliktu stráca taktickú výhodu. Iné je to, ak to niekto chce nosiť po meste z iných pohnútok... Ale to už nie je naša starosť, však Arminius?
8)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Jack
Arminius, že je to pasé?No áno, v podstate aj pre mňa.
Tým pasé som myslel to , že nemôžem/e vedieť tie pohnútky ( ako si spomenul ) , ktoré Havrana vedú k tomu noseniu noža .
Ja osobne mám nôž ( konkrétne UTON ) v pohode na opasku aj viditeľne , no každý zároveň vidí okrem noža aj ten košík s hubami . :wink:

Tým pasé som zároveň myslel aj to , že som sa mierne snažil Havrana naviesť na to nejaké riešenie nosenia chladného železa práve úpravou púzdra .
No konečný rezultát je len a len na Havranovi ...jeho nôž , jeho púzdro , jeho zodpovednosť .
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

je mi jasne ze som spravil hlupost ze som kupil Warrant a nie podobny ale sklapaci model ktory vlozim do vrecka a pripnnem klipsom aby nestrngotal a mal by som vybavene.. nenosim ho viditelne, velkost tiez nie je poburujuca a narozdiel od warranta nevyzera ako snaty z vesty clena specialnej jednotky (kedze puzdro warranta je v digi kamuflazi farbenej do pieskova, pre istotu aby to bolo co najviac vidno, a samotny noz je celkov s hlinik rukovatou, tanto cepelou a vrubkovanim (treba kupit plastidip a prestriekat obal)..

ono by dost pomohlo keby sa dal nosi naopak, ze cepelou hore a rukovatou k zemi, ale neni ako pripnut, na to by bolo treba modifikovat otocne puzdro z teleskopu.. inac, ten nosievam na vecer radsej, na konci mam baterku takze ak sa policajt spyta co mi tam visi otocim koniec a svieti to a nemusi mu hned trknut ze je vnutri schovana 21" rozkladacia tyc z kalenej ocele. a lahsie sa brani s teleskopom ako s nozom, hlavne co sa poraneni tyka...

ani nebol umysel nosit noz na obranu, ale v dobe ked som ho kupoval som sa casto dostaval do situacii kedy bolo treba nieco rezat, stanovacky opekacky a pod.. a ked ho potrebujem, vlozim ho na spodok batoha alebo inej tasky... trosku OT: ani pistol si neplanujem kupovat s tym, ze ju pouzijem na obranu, mam strach z nasledneho dokazovania, kedze v nasom justicnom systeme casto byva z obete pachatel, a to napr aj pri autach.. slovo proti slovu.. vsak to vsetci poznate.. som len fanusik zbrani a chcem si parkrat do mesiaca ist zastrielat na strelnicu s ostrymi, a popri tom chodit s chalanmi hravat soft na milsim urovni..

btw, OT2: stryko ma nadhernu zbierku doma, to su desiatky az stovky kuskov od kratkych cez dlhe az po vojenske znefunkcnene, sable, mece proste vsetko, male muzeum, chodime tam ale len velmi velmi obcasne raz za rok, dva, tak ked pojdeme nabuduce skusim sa s nim dohodnut a pofotit to vsetko nech sa pokochate ako ja ked mi prvykrat odomkol sklad :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"