Aká látka je v obranných sprejoch účinejšia OC alebo CP

Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Registered for: 14 years 10 months

Aká látka je v obranných sprejoch účinejšia OC alebo CP

Príspevok od používateľa Martin1994 »

Rád by som poznal vaše názory na túto tému
Naposledy upravil/-a Martin1994 v 07 Sep 2010, 18:12, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Od kamarata (prislusnika) som zapocul, ze policia u nas pouziva CP (synonymum CR) spreje, je to pravda? (Na rozhananie davu pouzivaju asi kanistre s CS, nie?) Vedeli by ste niekto popisat ucinnost tohto slzotvorneho CR plynu, ak ste ho uz pouzili?
Vola sa to presnejsie Dibenzoxazepine a vyzera, ze to je riadne "svinstvo", mal by byt dokonca podla niektorych pramenov az 10x ucinnejsi ako CN, CS, OC. Zatial som otestoval (v davnej minulosti som na vlastnej kozi chcel vediet co najucinnejsie pouzit na sebaobranu, okrem strelnej zbrane) a to iba CS, OC, NV (120 mg nabojka do plynovky). Najhorsi bol asi ten OC sprej 10% tekuta strela a priamo do oci :lol:, dobre dve hodiny ma stipali a palili tak, ze som ani nevedel otvorit viecka :lol:.
Latku CR sa priznam aj bojim vyskusat, kvôly ucinnosti a dokonca v 80tych rokoch bola pouzita v cernosskych stvrtiach v Juznej Afrike a nasledok boli aj viacere umrtia!!!
Uz nejaku dobu sa u nas predavaju CP (CR) spreje, priznam sa tiez som si jeden taky kupil a chcel by som vediet aku to ma real ucinnost.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Policajti najnovšie používajú CP spreje to je pravda, dosť veľa som o celom tom popísal tu: http://webforum.sk/viewtopic.php?t=1520&start=0 aj o tom policajnom Vasr. Pecky ako 10x účinnejšie tomu by som neveril, dá sa také niečo vôbec zmerať? :) Látka CP/CR (dibenzo-1,4-oxazepin) bola skutočne v minulosti používaná ale bolo tam viac účinnej látky tak preto tie výsledky, vo vyšších koncentráciach je to smrteľné. Ale u zvlásť citlivých jedincov (napr. alergikov) môže nastať smrť aj pri tej čo sa predáva u nás, to nemôžeš nikdy vylúčiť.

Mňa by zaujímalo aký sprej s touto látkou si si kúpil? Tento: http://www.pyra.eu/sk/shop/ochranne-pom ... ej-5m.html
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Presne ten sprej mám ja ale nenašiel som zatial nikoho kto by to bol ochotný dobrovolne na sebe otestovať a vidím to tak že sa asi žiadny dobrovolník nenajde :? .
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Zoidberg37: Ano presne ten mam aj ja, ale mam na to este nastavec na baterku (Co je vyborna vypomoc, ked potrebujes niekde posvietit, napr: na kluce). Od ineho vyrobcu som CP sprej este ani nevidel, zrejme to bude kvôli obmädzeniam v niektorych krajinach. Urcite CP uz nejaky policajt pouzil aj na SVK, len zial reportu sa asi nedockame :lol:.

Zaujimavy je aj napis CP Extrem Power, Police type :lol:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Máš ho z afg.sk ? Pretože ten bez baterky sa predáva aj v Hermese aj v Pyre, ale ten s baterkou som ešte naživo nevidel. Tiež ho chcem, ale zatiaľ mám Sabre Red Jet ten väčší. Tamten objednám keď budú peniaze spolu s teleskopom a ďalšími vecami. :)
friendly_hoover

Príspevok od používateľa friendly_hoover »

moj kamos si dal od brata nastriekat do oci kaser 3% a hodinu nemohol opustit kupelnu pretoze si to tam vymival ale nepomohlo mu to pomohlo mu az mlieko preslo ho to asi po troch hodinach ale stacilo male podrazdenie a zas mu to vraj slzilo a keby to bol 10% oc tak si to nechcem ani predstavit jednalo sa o kaser ktory mal v nadpise nato a stal 3 e
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Ja som si kúpil aj ten zo svetlom.Objednal som si ho cez net.Som s nim spokojný hoci s ním ešte nemám prakticke skusenosti ale na obrazku vyzerá vačší ako je skutočnosti.Skoda že ešte nie su takéto spreje s vačším objemom
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Childe89 »

Ja ho mam tiez :D

Wikipedia vravi " Its effects are approximately 6 to 10 times more powerful than those of CS gas. CR causes intense skin irritation, particularly around moist areas, blepharospasm causing temporary blindness, coughing and gasping for breath, and panic. It is capable of causing immediate incapacitation...... it can be lethal in large quantities. In a poorly ventilated space, an individual may inhale a lethal dose within minutes........The effect of CR is long-term and persistent. CR can persist on surfaces, especially porous ones, for up to 60 days...........While CS can be decontaminated with a large amount of water, use of water may exacerbate the effects of CR. Skin contaminated with CR gas may become extremely painful in contact with water for up to 48 hours after contamination."

The U.S. military classification for this chemical agent is combat class chemical weapon causing serious side effects for humans.

Nosim ho stale, lebo je zrejme silnejsi jak cely zasobnik z plynovky, spolahlivejsi a ovela lahsi a skladnejsi :wink:
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

:( Obávam že jeho účinky sú nadsadené.Prečítal som si toto CP power extrem
Editorka Biba: Ja osobne som už kaser vyskúšala. Bola to náhoda, ale išlo o veľmi účinný obranný mechanizmus. Viac ako päť ľudí malo problémy ustáť jeho účinok. Rýchlo však pominul. Išlo o intenzívny, no krátkodobý efekt. Výhodou je opaskové puzdro. Ak má byť kaser efektívny, musíte ho vedieť hneď vybrať a použiť, nehľadať pri prepade v kabelke, kde je. Sprej má bezpečnostnú poistku, nespustí sa hocikedy, keď do neho udriete. koniec.Mne to osobne dosť pokazilo radosť z tohto spreja.Co si o tom myslíte vy?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Naozaj sa chceš riadiť tým, čo je písané v tomto článku: http://zena.atlas.sk/test-osobny-strazc ... 54629.html ? :lol:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

skvostny clanocek. velmi chic pouzitie vyrazov kn a no. a na zaver ceresna, aj utocnik moze byt kludny, pretoze sa mu nic nestane. dokonala zbran an sebaobranu.
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Jasne že ten článok treba brať s rezervou ale su to jedniné známe použitia tých sprejov.a bol by som rád keby kritika toho článku bola konkretna a nie všeobecna
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

zname pouzitia? za 5 minut ti o 3 lubovolnych kaseroch, ktore som v zivote ani nevidel vyprodukujem uplne rovnaky report. v tom clanku nie je vobec nic, z coho by sa dalo cokolvek posudit.

prvy sprej nezacala nosit kym ju nedohryzol pes, tvrdi ze je vyborny aj na dive zvierata, to vie odkial ked ho nikdy nepouzila? co znamena paralyzovat? ako sa to prejavuje? ako dlho? dosah rozprasovaca je 6m, je to isto rozprasovac a nie tekuta strela?

druhy sprej, ktoremu vycitaju kratku dobu trvania, ktora nie je uvedena ma v hodnoteni bezpecnost a intenzita.

treti sprej recenzentka vlastne ani nevie kedy pouziva, lebo nie hocikedy, asi kym jej da iba jednu, tak to este nie je take vazne, aby sa ocitla v krajnej nudzi a pouzila ho v nutnej obrane. (skvely recnicky obrat)
da sa pouzit aj na psy, napriek tomu ze samotny nazov antidog by napovedal, ze priotitne je urceny proti psom a otazne je pouzitie proti osobe. ze je vyrobeny z prirodnych produktov, ma dokonale drazdivu latku a je to vazne silna zbran som vediet nepotreboval.

neviem co tebe dali tamtie 3 50 slovne recenzie na urovni ziaka prveho stupna zakladnej skoly, mne vobec nic, preto neverim ziadnemu zo zaverov a faktov tam prezentovanych.
keby si dali tolko namahy, aby to strekli do oci 5 ludom, tak velmi pochybujem, ze ta recenzia by mala 5 riadkov.
Používateľov profilový obrázok
pištoľníčka
prispievateľ
Príspevky: 477
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa pištoľníčka »

"keby si dali tolko namahy, aby to strekli do oci 5 ludom, tak velmi pochybujem, ze ta recenzia by mala 5 riadkov"
ja som raz vytesena z kamoskinej pistolky na nejake paralyticke naboje celu pistol poprehmatavala, popozerala zasobnik, naboje, vsetko okukala....ked odisla, dotkla som sa este neumytou rukou nosa pri sliznici.....len moje hresenie bolo na 50 riadkov, opuchla mi tvar na tom mieste, trpli usta, mala som pocit ze sa nemozem nadychnut, ze to nejde automaticky, ze sa musim sakra snazit aby som vobec dychala, ze mi zastavuje srdce, oci mi slzili...no des. Zistim co to mala presne a editnem
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"