Cestovanie za hranice

sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 4 months

Cestovanie za hranice

Príspevok od používateľa sando »

Zdravím máte niekto prehľad ako je to pri cestovaní do DE IT AT HU CZ ... s teleskopom, nožom, kaserom...
zatiaľ mi to nenapadlo pred cestou za hranice vyhadzovať z auta ale keď po mne chceli policajti v AT ukázať lekárničku vesty ... začal som sa obávať že po trojuholníku neskončia.
Vďaka za info
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Je tu o tom trocha popísaného, pohľadaj.
A kým nevieš, čo kde môžeš voziť, asi bude rozumnejšie tie veci vyhádzať.

Btw. ja som teraz v sobotu konečne z auta vyhodil zabudnutý zásobník do 58-my, čo som dostal ako vianočný darček (Zdravím Šaňa :lol: ). Predstava, že by ho zbadal napr. rakúsky policajt pri ceste na rodinnú dovolenku, ma mierne zamrazila.
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sando »

Ako hľadám tak hľadám ale okrem UK som nič nenašiel
Preventívne asi preriedim "povinnú výbavu"
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

v Chorvatsku vraj zakazane teleskopy aj vacsie pevne noze.

Kamosovi to prislo mailom od nejakeho uradu, ja si teraz nespominam, ci od Chorvatov alebo od Slovakov.

Tak uz mam aj kopiu odpovede, bolo to od slov. velvysl. v Chorvatsku.

"1. v osobnom motorom vozidle nie ste povinný mať hasiaci prístroj. Táto povinnosť je len v prípade väčších vozidiel (dodávka, karaván, kamión a pod.)
2. a 3. turistický nôž ani teleskopický obušok Vám v žiadnom prípade neodporúčam mať pri sebe. Nie je to dovolené a budete mať problémy. Na ochranu osoby je povolený len slzný spray."
Naposledy upravil/-a momentalne anonymny v 11 Mar 2011, 20:19, upravené celkom 2 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

v Rakusku robili policajti v 90.tych rokoch strašný poprask za CS spreje, netuším ako je to dnes
Používateľov profilový obrázok
Phill22
občasný prispievateľ
Príspevky: 53
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa Phill22 »

V Nemecku sú zakázané vyskakovacie a gravitačné nože s čepeľou dlhšou ako 8,5 cm alebo s obojstranným ostrím, tlačné dýky, motýliky, vrhacie hviezdice, teleskopy, boxery a nunčaky. Kaser je dovolený len ak je oficiálne schválený (amtliches Prüfzeichen).
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

tak vo vseobecnosti by som tam vozil len "sportove" nacinie t.j. Baseballku (v kamuflazi z capicou .. fanusik klubu ) ta je viacmenej zakazana len v polsku ale v inych statoch by som to vydaval ako doplnok auta : )...
no a potom "príslušenstvo auta" teleskopicky kluc na kolesa , retaz a podobne vychytávky....
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Mňa by zaujímalo, ako je to v PL ak by ste vedeli
Naposledy upravil/-a 71Jany71 v 17 Mar 2011, 19:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Vo väčšine štátov môžu robiť problémy, ak nájdu velký nôž, tonfu, teleskop, kaser a iné, zjavé zbrane.
Preto je lepšie sa vybaviť tak, ako písal Nomed. Viac účelové zariadenie ktoré je po ruke.
A ešte lepšie nevymýšlať, a keď bijú utekať..... lebo zákon bude vždy v prvom rade chrániť domorodca. :wink:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

...
Naposledy upravil/-a 71Jany71 v 17 Mar 2011, 19:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Phill22
občasný prispievateľ
Príspevky: 53
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa Phill22 »

Napríklad v UK bude musieť stačiť vreckové svietidlo alebo pero z tvrdenej hliníkovej zliatiny (niektoré sú vyslovene prispôsobené na sebaobranu). So všetkým ostatným je problém.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Myslím, že slušivý dáždnik pri sebe či v aute môže byť niekedy na nezaplatenie - obzvlášť takýto: http://www.youtube.com/watch?v=bO8G5zsQohg :twisted:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

heh super dazdnik ! budem muset popozerat kde sa da kupit :)
a do UK jak stvoreny pre ich podnebie 8) ... inak v tom videu mi uz len chybalo ako prebodne ten dazdnik :twisted:

no a ked si daleko mozes mat nieco taketo :
http://www.youtube.com/watch?v=EJvLNkFzblQ
voci tomu nemozu namietat ani poliaci ani anglani a este ti to moze sprijemnit dlhu chodzu (len nedoporucujem model z cepelou sice zujimave ale neviem ako je istene puzdro a ako pravil stryco murphy ked to budes najmenej potrevat vyleze cepel von a problem je na svete) :P
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

V blízkej budúcnosti plánujem isť do Rakúska a chcel by som vedieť aké obranné prostriedky sú tam legálne Mám na mysli veci ako sú spreje teleskopy atd
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

studujem pravo v rakusku, moj pohlad (relativne kvalifikovany - trestne pravo a priestupkove pravo mam za sebou): vsetko okrem strelnych zbrani pre nas legalne (ak mate rakusky zbrojak samozrejme mozte aj to): ja osobne nosim do rakuska paralyzer s kaserom a bojovy noz. ked som ich ukazal policajtovi povedal mi ze som v medziach zakona. teleskop tiez legalny, plynovky od 18 kazdy moze mat.

zbrane ktore maju vzhlad inych predmetov su zakazane.

definicia zbrane: vsetko co svojou funkciou a podstatou je urcene na to aby cloveka zranila alebo zneskodnila jeho akcieschopnost
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"