Paralyzer od ESP vs UZI

DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Paralyzer od ESP vs UZI

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Moja kočka si chce zakúpiť na obranu elektrický paralyzer a rozmýšla medzi power max 500 od firmy ESP alebo o nejakom americkom značky UZI.Tie americké by mali byť kvalitnejšie ale zas sú riadne drahé a ESP máva tiež seriozne a kvalitné výrobky.Chcel by som poznať vaše názory prípadne skúsenosti ktoré s tymito paralyzermi máte.dakujem
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

ved si nejake modely od oboch vyrobcov vygoogli a porovnaj parametre.
prave si to pozeram,tie produkty od UZI su niektore riadne supy
ked uz investovat do niecoho takeho,tak nech to aspon zato stoji,pozri si UZI 1,5 Milion Volts
edit: ozaj,a este sa mi mari,ze v minulosti boli dostat aj paralyzery od firmy AFG,ale tym som si nie isty
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Inak keď sa už bavíme o paralyzerocih nie su tie paralyzeri ktoré majú aj sprej OC,prípadne tvar iného predmetu považované za zákerné zbrane a takže zakázané?Neviete o tom nieco?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

z akeho zakazu vychadzas? kde to je v zakone?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

luke: predpokladám, že vychádza zo znenia zákona o zbraniach a strelive, kde bola jedna zo zákazaných zbraní aj tá čo má vzhľad iného predmetu. Treba ale podotknúť, že zákon o zbraniach a strelive sa týka strelných zbraní a nie kasérov či paralyzérov :D
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

preto sa pytam na zakon, ja som ho k tomu chcel pedagogicky doviest a ty si to teraz cele pokazil.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

luke: použi pedagogický prístup Igora Hnízda, nabudúce sa nebude pýtať :)
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

nechcem kvoli tomuto zakladat novu temu,ale ma niekto z fora skusenost s tasermi?je nejaky distributor na Slovensku?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Akira - po novom je taser zbraň kategória A, takže na to môžeš zabudnúť pokiaľ to nechceš na výnimku. Aj tu sa o tom niečo popísalo: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

jj,tento topic som nejako prehliadol. :wink:
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ma niekto UZI pen paralyzer ? Su 2 vykonove verzie, 300 000 a 500 000 voltov. Na to, ake je to male, ma to aj realnu silu a deklarovany vykon ? Ved zdroj su len tuzkove baterky.
friendly_mirzakhani

Príspevok od používateľa friendly_mirzakhani »

ja ti poviem presne aky vykon to ma-ziadny. paralyzer je posladna vec, ktoru by som nosil a to nehovorim o tom,ze by to mala nosit a spoliehat sa nan moja frajerka. 500 000 - prve 3 sekundy nic,potom pali na kozi. 1000 000 silne stipanie. cez bundu ani to nie-reflex svalov-stahovanie. na brucho,chrbat,nohy,ruky zabudni. jedine miesto, ktore sme netestovali bol krk. v tomto pripade mozno, tu ti ale nepodam spolahlivu informaciu. co sa tyka inych skusok, tak slo o viacerych ludi. boli aj 60 kilovy aj 120.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Vdaka za odpoved.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

S týmto by som celkom nesúhlasil a to z dôvodu, že ste brali výkon paralyzátora na základe nejakého čísla voltov, ktoré tam dal výrobca a ktoré sú asi tak relevantné ako... viď tento článok: http://danyk.wz.cz/paral.html

Ja som na tému paralyzátor počul zas inú story, ktorú rozprával obľúbený bratislavský predavač niekomu inému, skrátka prišiel tam týpek a vysmieval tam paralyzátory, že to s kamošmi skúšali a že to stojí za prd, tak mu Lukáš povedal, že môže vyskúšať ten najsilnejší UZI priamo tam na sebe, tak chlap ževraj že dobre, tak mu ešte povedal nech si sadne na tie krabice tam, že nech mu pri páde nerozbije výklad (o tom, že dovoliť zákazníkovi použiť paralyzátor samému na sebe, to je kapitola sama o sebe). Chlap to len priložil a zrútil sa a na tom mieste mal spálenú kožu - ten príbeh bol natoľko nebezpečný a nezodpovedný zo stranu obchodu, že neverím tomu, že by si to vymýšľal.
friendly_mirzakhani

Príspevok od používateľa friendly_mirzakhani »

ano, boli tam aj tie madarske super masiny, ale bol tam napr aj tento http://www.hermes.sk/sub/hermes.sk/comp ... b177a6.jpg
ja som paralyzeri nikdy neobluboval z viacerych dovodov a nemam ani jednu dobru skusnost s nimi. na druhej strane som nevyskusal vsetky, tak nejdem vraviet, ze su vsetky zle...
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"