Paralizér vs. Kaser

vigorous_cartwright

Paralizér vs. Kaser

Príspevok od používateľa vigorous_cartwright »

:idea: Mňa by dosť zaujímalo, že čo je účinnejšie. Sprej(kaser) alebo paralizér.
Ako, neviem sa rozhodnúť čo si kúpiť na svoju nutnú obranu voči násiliu.
O tých sprejových paralizéroch som našiel dá sa povedať "mraky"otázok a aj odpovedí, ale o el.paralizátoroch dosť málo a už vôbec nie ich zrovnanie.
Takže ma teraz zaujíma,samozrejme od ľudí čo majú nejaké skúsenosti ,že aké sú,či dokážu to čo ukazujú tie rôzne reklamy na tie paralizéry na baterky, bez prihliadania na ich cenu. Max. tak pomer cena - výkon.
Vopred ďakujem za akékoľvek doporučenia a odpovede. :arrow:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

V prvom rade je tam taký rozdiel, že sprejom môžeš útočníka paralyzovať na diaľku, no paralyzatorom nie.
Zatiaľ, čo sa budeš snažiť priložiť paralyzátor k telu útočníka môže ti ho vyraziť (alebo ti vraziť :wink: )
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

zalezi od vela faktorov ... vzdialenost , prostredie, odev ..... atd


V prvom rade je tam taký rozdiel, že sprejom môžeš útočníka paralyzovať na diaľku, no paralyzatorom nie.
(naopak sprejom v uzavretej miestnosti alebo pri protivetre paralizujes aj seba ...... paralizatorom nie)


Zatiaľ, čo sa budeš snažiť priložiť paralyzátor k telu útočníka môže ti ho vyraziť (alebo ti vraziť alebo vyrazit )
(ano zalezi na tom ako si zrucny )



kazda sranda ma svoje pro a proti ..... tu by som to volil naozaj len podla intuicie .....na druhej strane existuju drahsie srandy zvane tasery isteho casu ho ponukali v AFG .....tu je k tomu pokec :
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Nomed nie tak celkom. Sú aj kasery, ktoré môžeš použiť v miestnosti a aj proti vetru. Nestriekaš aerosol, ale tenký lúč :wink:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

ja som len poukazal na urcite nedostatky týchto hračiek :P
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Predpokladám, že si tým chcel naznačiť, že guľa je odolná voči poveternostným podmienkám :lol: :lol: :lol: :wink:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

.... no v tomto vlakne som zrovna nad tym nepremyslal ale ked sme pri tom ani gula neni dokonala :cry:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rozhodne by som sa tu neuchyľoval k jednoznačným záverom. Každý ten prostriedok je určený na trocha iný spôsob sebaobrany. Príklad ak ťa niekto zozadu chytí pod krk, tak kasér príliš nepoužiješ, vtedy je lepší elektrický paralyzér ktorý útočníkovi prestrčíš povedzme pomedzi svoje nohy na jeho rozkrok alebo podobné miesto kde je paralyzér skutočne účinný. Lebo na väčšinu paralyzérov nájdeš bežne videá ako si ich niekto na sekundu priloží k ruke, zjajkne a potom sa začne rehotať. Na nejaký boj tvárou v tvár zas bude lepší kasér (ruku s paralyzátorom ti niekto môže chytiť) a tu zas rozchádzajú názory či je lepší tenký lúč odolný voči bežnému vetru a účinný na niekoľko metrov alebo hmla. Tenký lúč môžeš použiť aj v miestnosti a tak, hmlu môžeš zas rozprašovať za seba počas behu aby útočník do nej vošiel. Predávajú sa aj paralyzéry kombinované s kasérmi - http://www.hermes.sk/e-shop/elektricke- ... corpy-max/ o tom či ten paralyzér naozaj účinne funguje nemám potuchu. Inak tie údaje ako 1 000 000 voltov, to neber príliš vážne, tie údaje bývajú dosť odtrhnuté od reality - podľa nich nevyberaj.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Ideálne do každého vačku niečo iné :lol:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Zoid: to by som chcel vidieť ako si prestrčíš paralyzér popod svoje gule a priložíš mi ho na pipíka, keď ťa budem odzadu škrtiť? Takýto model situácie môže existovať snáď len v telocvični ak sa na ňom dohodneš s figurantom.
Ak ťa niekto dobre priškrtí napr.cez ohryzok, budú sa ti v hlave premietať súhvezdia Orion a Užsomvpytchi- a na niaky paralyzér ani nepomyslíš.

VASR je vhodný na kratší dištanc na útočníka,aby si ho trošku na chvílu zamestnal. Existujú velmi individuálne reakcie zasiahnutých Vasrom. Súhlasiť môžem s tým, že človek bude plakať, revať, budú ho štípať oči, líca, možno koža na rukách- ale disponovanejší útočník ťa zaklinčuje a v amoku nakúpiš strašné bomby od neho.

Nedá mi nepridať, že starí absolventi "leopoldovskej či ilavskej" akadémie sú zvyknutí na vasre a komerčné či policajné Vasre ich moc neeliminujú. (Mám vyskúšané) :wink:

Skôr by som sa prikláňal k niakemu teleskopu. To adresujem autorovi témy.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Priklanam sa rozhodne k nozu.

V pripade skrtenia, pokial by to bolo mozne, by som sa ho snazil pichnut utocnikovi do stehna.
Naposledy upravil/-a Ja som v 16 Okt 2011, 23:37, upravené celkom 1 krát.
jafo
občasný prispievateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa jafo »

Kombinacia OC sprey a teleskop 8) nosim asi 3-4roky a pomohlo stale...
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Peterson: v prvom rade ďakujem za "peknú" predstavu ako ma škrtiš a ja sa ti snažím priložiť niečo "na pipíka". Dám si nejaké tabletky pre kamionistov aby som nezaspal :lol:

Inak trocha si zmenil čo som napísal, ja som napísal "chytil pod krk", to pre mňa neznamená automaticky škrtenie ale to, že útočník zaujme polohu za mnou, drží mi krk a tým ma kontroluje, vediac že ak sa o niečo pokúsim, tak môže ľahko pritlačiť. Ale stále môže byť od neho povel "podaj peňaženku" a vtedy máš možnosť siahnuť do vrecka a... takýchto situácii je milión. Asi máš pravdu, že nedokážem prestrčiť nič popod svoje nohy, tak možno by bolo lepšie ísť naokolo okolo boku, ale bol to len príklad.

Reakcii na kaséry je samozrejme dosť, niekedy účinkujú dobre, niekedy skoro vôbec, záleží na konkrétnom útočníkovi, na tom či požil nejaké drogy/alkohol na tom či aplikujem kasér vnútri alebo vonku. Inak Peterson ty tu furt spomínaš čo bolo kedysi, ale veď už máte tie nové Vasre s dibenz 1,4 oxazepaninom, ten si asi nemal ešte možnosť vyskúšať čo? Možno ten funguje aj na starých harcovníkov, čo si CSkami a OCčkami prichucujú guláš. :D

Ja Somova pripomienka je dobrá, spolu sme túto teóriu konzultovali, asi by to fungovalo.
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

ja len chcem dodat ze je jedno ci mas pri sebe sprej , teleskop , noz, fotonove delo ....
pokial nenacvicis techniku obrany s nimi zo vsetkych moznych scenarov a uhlov tak su ti na prd...
a aby som nebol moc OT , ja nosim vzdy pri sebe kaser( dosah luca 2-3 metre -odskusane) , najdolezitejsia je pre na vzdy vzdialenost od utocnika , ked nieje pri mne ( a nema firearm) nemoze mi ublizit
a na kontakt z blizka uz mam co to odtrenovane na zinenke
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Zoid: totkaj minule moji kolegovci v Ružinove lomili jedného bujaka na zemi. Dvaja boli s ním na zemi a tretí kolega bibas im išiel pomáhať a pekne im všetkým trom našpricoval tej novinky do ksichtov. No havajské vianoce to boli...(štípalo to vraj famózne)
Výsledok- obaja kolegovci i napriek kaseru, vládali držať a dopútať hladaného borca (195cm/100kg) a odviezť ho k autu, kde potom "srdečne poďakovali" kolegovi pomocníkovi. Chudák jeden kolega si ešte pri páde rozbil 58kou hubu(mal ju prevesenú na prsiach)
:D
(počúvalo sa to s úsmevom, ale zažiť by som to určite nechcel)
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"