Paralizér vs. Kaser

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Doberman: nič v zlom, ale mám otázku:

-si typ človeka, čo na seba priťahuje útočné individuá? Alebo funguješ tak, že je nutné, aby si sa pohyboval po ulici spôsobom ako popisuješ???

Napr. charakter môjho zamestnania mi dáva istotu myslieť si, že mám XY ľudí, ktorí sa mi chcú za kadečo "zavďačiť" a napriek tomu nemám vnútorný pocit, že musím na ulici chodiť "s rukami vo vreckách"
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Doberman:
nepochop ma zle, ale to co popisujes mi trochu pripomina situaciu:

If all you have is a hammer, everything looks like a nail.
-
(Give a small boy a hammer, and he will find that everything he encounters needs pounding.)

..aj ked, v dnesnej dobe sa po uliciach motaju vseliake individua, ale zas ze by to bolo az takee ?
majo8
občasný prispievateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa majo8 »

Ruky vo vrecku su strasne minus a brzda. A to staci aj malo trenovany clovek na to aby ta vybavil holymi rukami rychlejsie nez stlacis ,,spust,, na tych veciach co drzis vo vrecku.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

presne to aj mne napadlo. staci ze stojite proti sebe obaaj pripraveni a mas ruky na prsiach a super ta vystriela skorej ako ich zdvihnes, o rukach vo vreckach uz ani nehovorim.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

no a pridám moj prof.pohľad- som alergický na borcov s rukami vo vačkoch, ked s nimi niečo riešim (kvôli bezpečnosti) -rád totiž na ruky vidím po celú dobu

Takíto chlapci mávajú potom bolestivé zážitky ak sa napr.ocitnú niekde , kde zasahuje mobilná hliadka PPU(v BA)
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Tak v zime a v jeseni s jeho skrytým nosením v ruke vo vreku bud bunde alebo veste nemám najmenší problém a ubezpečujem vás že je to absolútne nenápadne. Samozrejme sa obzerám čo sa deje pred do mnou a za mnou takže podla toho sa správam. 8) . Určite to za paranoju nepovažujem. Aby ste si vedeli predstaviť moju situáciu pracujem ako ochrankár v jednom nočnom klube a veľa krát sa mi stalo že ked som vliekol ku dverám nejakých nadržaných alebo sfetovaných týpkov čo obtažovali dievčatá alebo robili bordel, lúčili sa so mnou s naozaj vyberanými poznámkami a hrozbami. Takže asi tak
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

Inak, neviem, za ako ucinny povazujete paralyzer. X krat sme blbli a skusali 500 000 v paralyzer (nie len tuktunie, ale riadne podrzanie na tele), a nemyslim si, ze by ma niekto s nim dokazal zrazit na zem, alebo dostat do bezvedomia. (respektive som si isty).

Za ovela ucinnejsi povazujem slzak, popripade teleskop, ked uz sa bavime s tychto zbraniach..
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

ondro napísal:nemyslim si, ze by ma niekto s nim dokazal zrazit na zem, alebo dostat do bezvedomia. (respektive som si isty).
No neviem.
Asi by som si najprv skúsil zablbnúť s rôznymi typmi paralyzérov, než by som to takto na istotu uzavrel. Aby ťa potom v reále niekto škaredo neprekvapil...

S el. paralyzérom mám len jednu vlastnú skúsenosť, bol to bezpečnostný kufrík, značku ani typ už neviem, tuším deklarovali 180kV. V momente jeho aktivácie mi kufrík odletel z ruky asi 5 metrov a nespomínam si, že by som jeho 'štart' dokázal nejako ovplyvniť nebodaj zastaviť. Ruku som pár desiatok sekúnd nebol schopný ovládať.
Čo by mi spôsobil podobný impulz niekde v oblasti hrudníka/brucha/stehna, to si môžem len domýšľať. Ale ak by ma dostal na zem, neprekvapilo by ma to...
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

to ondro: ja len k tomu blbnutiu ... ano das to vydrzat na nohe ,ruke alebo bruchu .... len jedna rada pri najblizsom "blbnuti" si ho prilozte na krk ver ci ne ucinok ta nemilo prekapi (ale len na vlastne riziko !!!) .....
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

Aby ste ma zle nepochopili, nemam to ako zalubu, ze sa sebamrzacim :) No, tak berem spat vetu, ze som si isty. A pisal som kontretne o tom 500 000 v, co mam doma, viem, ze je kopu druhov a inak vykonnych paralyzerov. Na krku to moze byt fakt neprijemne, to uznavam (neskusal som).
Používateľov profilový obrázok
Kája
občasný prispievateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 5 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kája »

Vidím že téma je už stará, ale doplním.. určite by som bral kaser. Je to najúcinejsia sebaobrana, hlavne ak ide o to aby ste nemuseli byt v priamom kontakte s utočníkom ale pozor na vietor. Malá šikovná lacná vec, ktorá Vás ochráni.. no ak by k tomu prišlo, určite nastriekať a utekať. moj nazor..
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kája, tu svojim názorom a/alebo podpisom sotva niekoho ohúriš.
:roll:
V každom prípade, vitaj. Len si skús prečítať vlákno, než doňho prispeješ a vždy sa ešte raz zamysli, či máš čo povedať. O duplicitu tu akosi nestojíme.
:wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"