Obušok - kalený alebo nekalený?

Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

luke: Nebola ta 16" verzia moc mala? Velkostou ta 18" je podla mna super, nosieval som 21" ale to bolo moc velke. Ten ASP sa ale v 18" verzii nevyraba.
A aj mne to hrka a vysuva sa :? Inak neviem ci je to len mojimi kusmi, ale u 21 sa dala spicka zasunut dovnutra tak, ze nehrkal a obusok sa vysunul ok, ale ak to urobim u 18 (zbavim sa hrkania) tak sa obusok na pvykrat nevysunie (alebo vysunie ale neda sa na to spolahnut). Asi to bude sposobene dlzkou/vahou samotneho obusku.
ASP obusky maju aj relativne sirsiu skalu prislusenstva, ale nenasiel som, ci sa na ich obusky da zohnat klip na skryte nosenie.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

luke:
Smola, ze si sa nestavil, vyhral by si :wink:
Mam ten odlahceny 16" ASP obusok - nevysuva sa, a to ani pri noseni vo vacku spickou dolu.
Neviem, ako to americki sudruhovia spravili, ale obusok trocha hrka, len ked ho mam (zlozeny) v ruke a hybem s nim. Pri noseni som si ziadny hrkot nevsimol (na rozdiel od 18" napodobeniny od ceskych ESP).
Mozem potvrdit, ze sa otvara a zatvara pohodlnejsie nez ESP.

Blade:
Da sa v pohode pouzit ten klip od ESP, stal tusim okolo 3€.
elegant_hypatia

Príspevok od používateľa elegant_hypatia »

Da sa niekde na Slovensku kupit ASP?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Objednaj cez internet a ušetríš. :wink:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

blade: ja nosim 18 esp, a tiez mi nepride velka. tu 16 asp mi len dal znamy do ruky na vyskusanie a bola skvela. vyhody tohto rozmeru vidim hlavne v diskretnom noseni, napr. v obleku, alebo cez zimu, kde si ho mozes lubovolne prekladat z nohavic napr do vrecka vetrovky a mat ho co najviac po ruke.

kde pouzivate ten klip? ja nosim len tak na volno za nohavicami a tazka pohoda. nehybe sa to, nepada, netlaci, da sa s tym sediet, behat, zohybat.
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Ja som ho nosieval s tym klipom v zadnom vrecku nohavic (5.11 tactical), takze klip bol zahaknuty o vrecko (obusok potom neklesol tak hlboko a lepsie sa vytahoval). Vie niekto nejaku normalnu stranku, kde sa da kupit ASP airweight za neastronomicku cenu?
elegant_hypatia

Príspevok od používateľa elegant_hypatia »

Kupil som kalenu 18ku a vsimol som si ze nieje celkom rovny :? ale neviem zistit ci je kriva niektora tyc alebo je to v spojoch. Je to problem? Vase su celkom rovne?
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to elef
myslim ze celkom rovny asi nebude ziadny. mam tri druhy teleskopickych obuškov a ked sa pozrem pozdlz obuška vzdycky to mierne ide na jednu stranu. ale tak pokial sa da normalne vysuvat a zasuvat nevidim v tom problem.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Keď som obušok otvorený zagúľal po stole, tak nerovnosť uprostred bola asi 1-1,5mm... :P
eloquent_archimedes

Príspevok od používateľa eloquent_archimedes »

Ahojte, chcem sa spýtať, že ESP obušky možem legálne aj nosiť ?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ano. odporucam nosit skryto a vyuzivat vylucne na obranu zivota, zdravia a majetku a nie s nim mavat okolo seba na ulici. to by bol prietupok.
eloquent_archimedes

Príspevok od používateľa eloquent_archimedes »

Takže keď ma napadnú, ta bez problémov môžem používať. V niektorých štátov nosenie je trestný čin.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

na slovensku zatial nie.
eloquent_archimedes

Príspevok od používateľa eloquent_archimedes »

Ďakujem za odpoveď.
blissful_lichterman

Príspevok od používateľa blissful_lichterman »

mozu mi nieco vytknut policajti ked mi spravi konrolu auta a mal by som vo dverach obusok??? dakujem za odpoved... :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"