Obrana pred psom

Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

Inak,ked sme uz pritom,tak rizmislam,akeho pda na ochranu,rozmyslam medfzi plemenami Bandog,Pitbullerier,Kaukazsky ovciak,Tosa,ktore z nich by ste mi odporucili?potrebujem to do chalupy,lebo cigani my tam lozia :P
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

no prepacte,jasne ze nominativ od pekni je mi... :D
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

jasne,ze na tej chalupe nebyvam cely rok,inak by som na nich vybehol s teleskopom,alebo s bejzbolkou,takto mi zostava ten pes :P
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Len aby ho nezožrali!
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Vyber si hlavne plemeno nenarocne na vycvik (teda pokial fakt nemas roky skusenosti s vycvikom psov), aby ti nakoniec tvoj psik nepreriedil rodinu, hlavne ked s nim nebudes stale a nezvykne si na teba. Pes nie je ako zamok na dverach, ak ho zanedbas, bude z neho viac problemov ako uzitku.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Jeden pes nemusi stacit, svorka je ucinnejsia :twisted: . Nasu chalupu strazi parik Rotweillerov.
sorry za OT, ale keby mal niekto zaujem, mame stenata bez papierov k odberu od 25.9. Pripadny zaujemca cez PM pls.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

pes/psy chatu neochrania. Pri dlhodobej nepritomnosti majitela su lahka korist a mozu skoncit akurat tak v gulasi.
My sme mali doma troch psov. Niekolko krat sa ich pokusali otravit nikdy to nezozrali, mal som ich vycvicenych, vzdy odolali az raz sa ten najsilnejsi ulakomil a bolo s nim amen.
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa peto543 »

daj tam kaukazaka ,prirodzene si brania uzemie. btw. pitbul neni zrovan strazne plemeno :)
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

sorry pani za predchadzajuci pravopis,inak pitbull nieje sice strazne plemeno ale mne ide skor o ten odstrasujuci ucinok,inak Jack ma pravdu,mozno ho aj zozeru :?
ale stale rozmyslqm,tosa,bandog,ptibull,kaukazak.ak mate nejake ine vhodne plemeno,hodte ho prosim do diskusneho plena,dakujem ...aj ked je to trochu off topic :wink:
Martin1994
občasný prispievateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin1994 »

ja by som ti odporučil dobermana alebo nemeckého ovčiaka.Sú to velmi inteligentne a verné zvierata ktor0 si svoje teritorium vyborne brania.
inspiring_jackson

Príspevok od používateľa inspiring_jackson »

Pri dobermanovi by som bol veľmi opatrný a volil by som ho len ak:
- máš dostatok času na výcvik a prácu so psom. Nedostatočne zamestnanému dobermanovi môže nuda liesť na mozog, je to veľmi temperamentné zviera. Okrem toho aj tá poslušnosť nebude dobrá, ak sa mu nebudeš venovať. Stále sa bude búriť a prejavovať svoju dominanciu.
- ak ho môžeš mať aspoň v zime niekde vnútri (aspoň garáž alebo niečo kde je nad nulou), inak v piatich rokoch odíde na ladviny
- ak bude mať len jedného pána. Ak psovi plánuje rozkazovať celá rodina, zvoľ iné plemeno. Doberman je pes jedného pána, iného rešpektovať nebude.

Ten nemecký ovčiak je univerzálnejší, ale čas na výcvik si tiež treba nájsť. Ak by si nemal čas tak potom je možno vhodnejší stredoázijský alebo kaukazský ovčiak.
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

a čo tak makarov? tie majú tiež zaujímavé strážne vlastnosti :)

ale teraz vážne... možno mnohí nebudú suhlasiť ale pár priateľom sa na stráženie podobných (príležitostne navštevovaných )objektov osvedčili kadejaké pouličné krížence. Jednoducho nejaký najdúch alebo pes z útulku. Jednak že to charakterovo vôbec niesú zlé psy a ak si vyberieš nejakého silnejšej telesnej konštrukcie, bude vzbudzovať aj rešpekt... Podstatné je však to, že pes ti bude vďačný za to že má domov, potravu a pána...a tým pádom dokážu byť veľmi oddané a verné (mimochodom, toho pôvodného ktorí ho vyhodil by som vysadil v strede tajgy a nechal skapať ) nehovoriac o odolnosti... a finančnej nenáročnosti
eager_mccarthy

Príspevok od používateľa eager_mccarthy »

pejo napísal:
peto543 napísal:kukni si karate kid IV mozno pochytis nejake uzitocne pohyby ;)

dá sa zastaviť aj pitbul? Vraj necítia bolesť.
kazdy pes citi bolest ale ked je v afekte nie tak to je problem sam mam dobermana ktory zautocil na okolo udiceho ,mal som fajne problemy ,a pravda je ze na psa je vhodny kaser ale niekaky silny ,alebo tiez paralyzer
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

"okolo udiceho" -to bolo dobréé :)

A neviem, kde všetci prichádzajú na to, že na zvieratá treba extra-supr-čúpr silný kaser. Zvieratá majú aj 100x citlivejší čuch a aj ostatné zmysly, ako človek, takže na nich bohate stačí hoc čo. Aj sáčik s čiernym korením.
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa miro1 »

Podla mna to, že ma 100x citlivejši čuch, neznamena že ho to pali 100x viac....to iste aj zo sluchom....že ma citlivejši sluch neznamena, že pustene radio počuje 100x hlasnejšie.... :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"