Obrana pred psom

Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Chrisz to s tou loptou bolo myslené nie ako obrana pred psom ale tréning streľby na pohybujúci sa malý prízemný cieľ.

Ale pri tej predstave, obrany s tenisovou leptičkou som sa veru naozaj pobavil. Akože beží na mňa zúrivý vlčiak, cerí zuby, hodím mu loptičku, a on sa otočí a beží odo mňa mi ju aportovať, to je fakt vrchol obrany a lásky k zvieratám.
Používateľov profilový obrázok
Chrisz
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 11 years 2 months

Príspevok od používateľa Chrisz »

ale ja mam aj čiarky :D

loptu hodiť zurivemu psovi funguje, lebo ho prekvapi,ked mu to hodiš, ale iba tekeho psa zauja, kto už videl loptu, priznavam naozaj som to prehliadol s tou loptou pred chvilou

s tými pittbulom sa nemylim, kto chce otestovať ake su nebezpečni, v nedelu v Šturove može otestovať, odporučam pittbulov hladkať radšej ako vlčiaka :D
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Chrisz, ver mi, zbytočne tu derieš klávesnicu. Ľudia rozhľadení v mnohých smeroch sú niekedy slepí tam, kde iracionálne emócie potláčajú všetko racio.
Používateľov profilový obrázok
Chrisz
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 11 years 2 months

Príspevok od používateľa Chrisz »

agger: ok
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

limo222 napísal:Suhlas s Jackom, lopta je vyborny priklad (prip. ak sa hybe este aj strelec, je to naozaj velky nicitel iluzii ;-)
Strieľať za pochodu mi neprišlo nijako ťažké, z postupu ani ústupu. Inštruktor ukázal, opička zopakovala. Rovnako tak z ľahu na bruchu, či na chrbte. Opička videla, opička zopakovala. A potom opička drillovala. A také kyvadlo? Stačí, ak úplne priemerný a v podstate netalentovaný strelec (väčšiu mienku o mojich kvalitách nemám) chytí správny rytmus a dá sa prísť k solídnym výsledkom. Podobné je to pri bežiacom terči, kde celý kumšt spočíva v odhalení vzdialenosti, o ktorú treba predsadiť.
8)
Ale lopta kotúľajúca sa od mojich nôh alebo k mojim nohám? Bol som nemilo prekvapený. Ak som si ju ešte aj sám šúlol, boli výsledky úplne na draka. Keď mi ju šúlol niekto iný, bolo to o čosi lepšie, ale aj tak nijako oslnivé. Pritom neviem, čo iné má bližšie k simulácii bežiaceho hafana. Výhodou je, že dnes sa dajú zohnať lopty, ktoré stoja pár drobných. Taká reklamná futbalka alebo najshitnejšia futbalka napr. zo sportsdirectu dobre poslúži, aj keď je už prešpikovaná pár strelami. Akurát, že už sa neodrazí od prekážky a nejde naspäť k nohám strelca. Ale kotúľa sa aj tak.
:twisted:
Hlavnou nevýhodou je ale ten blbý pocit. Pri väčšine drillov mi stačilo naučiť telo, ako reagovať - teda vybudovať si nejaký návyk a uložiť ho do svalovej pamäte. Pri kotúlajúcej sa lopte je návyk (okrem rýchleho tasenia) v podstate na draka, lebo od momentu, keď človek tasí, musí začať mieriť, aby dosiahol uspokojivý výsledok. Žiadne nadrillované zapichnutie, ale streľba viac menej na náhodu (slovo inštinktívne sa mi v tejto súvislosti zdá trošku prehnané) niekam pred seba, kde predpokladám, že bude lopta v momente, keď zmáčknem spúšť a vyletí včela. A potom už snáď aj nejaké lepšie mierené ďalšie výstrely.
:P
Viem, že sú tu podstatne lepší a kvalifikovanejší strelci ako ja a takúto situáciu by riešili rutinovanejšie. Niektorí čarostelci by možno poslali do lopty 5 z 5 rovno od pása. Ja však hovorím o skúsenosti priemerného strelca, ktorý má gun hlavne na nosenie a relax na strelnici. Pre mňa teda išlo o pomerne nepríjemné zistenie, že čím bližšie k mojej osobe tá lopta bola v momente prvého výstrelu, tým nižšia úspešnosť zásahov hrozila. Pri takmer všetkých ostatných terčoch je to predsa naopak! Bez toho, že by som chcel nejako mudrovať, alebo ma pocit, že som objavil Ameriku, vo všeobecnosti platí, že sa musím spoliehať, že v prípade útoku rozzúreného psa by som mal dostatok času tasiť a aspoň letmo dostať psa do mieridiel, než to zmáčknem. Inak mi to vychádza tak, že by som zo vzdialenosti point-blank musel "dorábať" zviera zahryznuté do mojej pracky.
:roll:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

No dúfam, že s tými loptami chodíte aspoň dosť blízko valu. Už som viac razy počul o strelnici, ktorá bola predelená (múrom) na osobitné stanovišťa, ale strelci vo vedľajšom stave napriek zákazu strieľali rovno zo stavu z krátkej zbrane na terč ktorí si postavili 10 metrov od stavu (medzi terčom a zadným valom mali tak 40 metrov). Tým pádom ich strely nedopadali často na zadný val ale do zeme (kamene sprostosti) a krásne preskakovali bočný val a padali na hlavy strelcov ktorí pravidlá dodržali a boli s krátkymi zbraňami 15 metrov od zadného valu a terče mali až pri ňom. Čo presne sa bude diať ak do tej zeme človek strieľa zámerne (najmä taká lopta tri metre od nôh) nechcem vedieť. Ako tréning to znie zaujímavo to nepopieram a časom aj prichádzam na to, že od istého levelu (nie že by som na ňom ja bol) ak sa chce človek niekam posúvať v obrannej streľbe, tak niekedy musí aj niektoré bezpečnostné pravidlo zámerne porušiť, len v takom prípade si treba dať fakt pozor a zvážiť mieru prínosu pre tréning a rizika. Pred časom tu bolo video kde strelec strieľal na otvorenej strelnici z polohy na chrbte na báloniky vo vzduchu. Ako nápad super, ale kde dopadnú tie strely to nevie nik.
inspiring_jepsen

Príspevok od používateľa inspiring_jepsen »

Dobre ľudia. Možno som to trošku prehnal lebo zatiaľ sa mi stal len ten prvý prípad o ktorom som písal že som dupol a pes utiekol. A tých 16 ks tiež trochu blbosť. Samozrejme, že by som nestrieľal v strede mesta proti asfaltovej ploche. Maximálne niekde v okrajovej štvrti aj tam je potencionálne nebezpečenstvo zranenia nezainteresovaných osôb, ale určite menšie ako niekde v centre mesta. A strieľal by som len vtedy, ak by to bolo naozaj nutné. A ako písal Bauer v žiadnom prípade nepomýšľam na ľahkovážne použitie palebnej sily. Asi som ten prvý príspevok napísal dosť polopatisticky a nepochopili ste, čo som chcel povedať.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

Niektorí to pochopili.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Takéto príspevky do 2,5 roka "spiacej/mŕtvej" témy sú fakt super, najmä ak sa niekto prezentuje takto :D

Ale aby som nebol OT, keby som sa ocitol zoči voči psovi ja, asi by som sa mu postavil bokom, ľavú ruku by som si zabalil aspoň do bundy a v prípade útoku psa by som mu ju nastavil (samozrejme v pravej ruke by som mal zbraň). Nepredpokladám ale, že by pes na mňa zaútočil - za predpokladu, že by som pred ním nezačal utekať. No keby to bol dement pes, tak na čas nevyhnutný na elimináciu psa by som takto "obetoval" ľavú ruku.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Miro285 : co takto stat priamo k nemu, a pri utoku/skoku dobru kopa kopacku ,, na prsa,, :lol: myslim ze tiez jedna z alternativ... nehovorim ze tvoja je zla, len na nu nemusi byt cas a k tomu sa nechat kusnut... neviem...ked som mal nejakych 19 tak na mna a na kamosa jeden osmahnuty vypustil pittbula z asi 100 metrovej dialky, z poza rohu. Najprv sa vyrutil hafan a potom panko s latou vacsiou nez on sam. Nastastie bolo dost casu na nasadnutie do auta a nasledny ,, utek,,
psik za nami utekal este hodnu chvilu...
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Nikdy som sa síce nemusel brániť hafanovy, ale ste si istý že je dobré mu nastaviť ruku? Skúšal už niekto nabaliť na ruku vetrovku? Koľko to zaberie času, zhodiť ju zo seba a nabaliť na ruku, stabilne sa postaviť a nejakým spôsobom brániť - streľba, kopanec, úder teleskopom, bodnutie nožom? Ja osobne mám svoje predlaktia príliš rád nato aby som si ho nechal dochrúmať pitbullom. Videl som jak kamošov stafford porcuje klacky čo sme mu hadzali na aport a nie, nedám si odstrihnúť ruku. Ja osobne mám v pláne strieľať, kopať, mlátiť zbraňou a všemožne si držať psa od tela a nie si ho púšťať na ruku.

Ten nápad z loptou je fajn, len ma napadlo, či pri futbalovej alebo nejakej pevnejšej gumenej lopte nehrozí blbý odraz strely?
inspiring_shirley

Príspevok od používateľa inspiring_shirley »

taku futbalovu loptu od ktorej sa odrazi gulka by som chcel vidiet.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Nabalenie vetrovky na ruku síce trvá, ale pes sa neskrýva niekde za rohom a nepoľuje na chodcov, ktorých by rád zakúsol. Na ten útok sa to zbiera postupne. Nie som kynológ, k tomu by sa mali asi vyjadriť šikovnejší odo mna, ale pes asi najprv odhaduje osobu na ktorú zaútočí, šteká, vrčí a podobne a až keď vycíti, že má navrch tak zaútočí.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Bauer pri postvani od majitela sa pes na utok asi moc nepripravuje...nemyslis? Je to pripad od pripadu...
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Môj syn je naučený chodiť po miestach kde je málo ludí alebo viac psov s rukou vo vačku so sprejom. Ja mám na bicykli na riadidlach veľký oceľový U zámok položený tak aby som ho ľahko odvesil ale je to iba zúfalá predstava že ju trafím vhodne.
odkedy ma do členku uhrýzol malý mix, dávam bacha aj pred takým malým zmrdom a zarevem naň ak sa tvári agresívne hoci aj pred majiteľom/majiteľkom.
Ako by ste riešili uhrýznutie ak pes ujde a nemáte majiteľa? ako zistím či nemal nejakú chorobu?
(ten mix keď ma kušol, tak ranu som tam mal vyše 6 týždňov a skoro mesiac ma bolela...)... ktovie či predtým nežul nejakého potkana :-/
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"