boxer na obranu

bojsi
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 1 year 8 months

boxer na obranu

Príspevok od používateľa bojsi »

1.Čaute, prosim vás o radu môžem nosiť boxer na obranu keď mám 16?
2.ak nie tak mi poraďte niečo na sebaobranu
ďakujem za odpoved…
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

2.) ..ako 16 rocnemu by som Ti poradil zainvestovat do kvalitnej bezeckej obuvi (a to myslim vazne)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Osobne odporúčam Obranný sprej OC tekutá strela 15ml, dokáže na chvíľu zastaviť útočníka a cena je viac než prijateľná.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Presne ako píše Panzer: obranný sprej, a potom rýchle nohy. :arrow:
Ono vždy najlepšia obrana je rýchly útek - a to myslím bez srandy a bez urážky, teda pokiaľ nie si majster v nejakom účinnom bojovom umení, či úpolovom športe a nemáš príslušné fyzické parametre... :mrgreen:
Ono samotné použitie boxeru (alebo nejakej úderovej zbrane) v reálnom strete s fyzicky vyspelejším jedincom nie je vôbec jednoduché (a často ani dostatočne účinné) a potrebuje to značné skúsenosti aj tréning. :idea:
Len vo filmoch to vždy vyzerá parádne. :?
bojsi
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 1 year 8 months

Príspevok od používateľa bojsi »

ďakujem ale ja by som radšej vedel ako je to so zákonom lebo nechcel by som kvôli tomu mat opletačky so zákonom
dakujem…
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1511
Registered for: 13 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Ak ho reálne použiješ a niekomu s ním ublížiš (i keď v sebaobrane), bude ti sakramensky horúco. Počúvni Panzera :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Treba si naštudovať trestný zákon a pochopiť nutnú obranu do piky kosti a keď máš trochu súdnosti, tak pred použitím sa dáš aj tak radšej na ten útek, pretože tam máš dve rizika väčšie ako pri tekutej strele:
- neodhadneš súpera a tvoja "obrana" sa neskončí pre teba dobre
- nevyhodnotíš dobre situáciu a budeš trestne stíhaný za ublíženie na zdraví, zabitie alebo vraždu.
:!:
Ale v podstate len opakujem čo už bolo povedané. Keď sme už pri boxerovi, tak brániť sa môžeš aj nożom, baseballkou, hocičím, súdený budeš rovnako.
:idea:
Problém ktorý ty ale máš je ten, že kaser je také ženské a ty chceš niečo "mužské", že? Akurát to ženské riešenie je tak, ako sme ti napísali, to lepšie. Akože chápeme, patrí to k tvojmu veku. Všetky dobré rady sme už asi vyčerpali.

Čudoval by si sa, koľko držiteľov nosí zbraň a k tomu ten kaser, pretože si veľmi dobre uvedomujú, čo znamená to použitie zbrane pre ich blízku a možno aj veľmi dlhú budúcnosť. A to nemyslím len tu trestnoprávnu.
augustin
občasný prispievateľ
Príspevky: 78
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa augustin »

bojsi napísal: 14 Júl 2022, 21:35 ďakujem ale ja by dom radšej vedel ako je to so zákonom lebo nechcel by som kvôli tomu mat opletačky so zákonom
dakujem…
Chápem, že si sa pýtal niečo iné. Nosiť ho môžeš.

Ale mal by si sa riadiť tým, čo ti radia vyššie. Mimochodom, keď som mal 18 rokov tiež som si kúpil boxer. Nosil som ho cca 2 dni. Potom som pochopil, že je to v podstate zbytočná vec. Odvtedy mi leží u rodičov doma v šuflíku. :D
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Kup si radsej teleskop a nauc sa s nim robit. Pomoze aj proti psom, utocnikom s nozmi a boxermi :D . Daju sa kupit aj velmi kompaktne verzie, ktore sa dobre nosia. Zavrety ho pouzijes ako kubotan.

Ak uz boxer, vyhni sa tym s hrotmi. Vyzeraju drsne, ale v tom fofre malokedy udries utocnika tak, aby spravne fungoval a ak sa ti to podari, tak to tazko vyhadas pred sudom = skoro ista basa. Okrem toho by ti mal dobre sadnut na ruku - ak je ti velky, na ruke sa ti bude pretacat, maly ti domacka prsty. Ak nevies boxovat a triafat vital zony, bude ti nanic.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Pokiaľ ide o účinnosť, boxer je celkom fajn, pokiaľ máš základy boxu (ako ti píše aj Dantes) a vieš trafiť. Ak ich nemáš, ideš do rizika, že hneď pri prvom údere zraníš sám seba, svoju silnú ruku. To sa potom dosť blbo bráni...
:oops:
Roky som nosil boxer, ešte v časoch, keď si nebol na svete (kruci, čas nezastavím). Ale vždy v bunde ako protiváhu k discmanovi. Kukni wikipediu, nech vieš, čo to bolo ten discman. S boxerom som mlátil akurát tak do vreca, aby som vedel, ako (to) sadne, ale na sebaobranu som vždy nosil kaser. Už od 16. A dodnes nosím. Bez ohľadu na to či mám pri sebe podstatne účinnejšie prostriedky, alebo idem von naľahko.
8)
Kaser možno nie je cool, s ním nebudeš frajer v partii, ale keď sa niečo zomelie, dá ti to šancu ubrániť sa. Navyše, ak chceš machrovať pred babenkami, ver tomu, že ich môžeš aspoň poučiť, že doba je blbá a aj ony by mali nosiť kaser (čo je fakt) a ešte im aj môžeš vysvetliť, kde sa dá kúpiť, ako sa používa a tak…
:wink:
Boxer má dve blbé nevýhody. Prvá, že aj keď ním dobre trafíš, niekedy/často napáchaš horšie následky, než si zamýšľal. Druhá, že hoci nie je zakázané ho nadobudbnúť, nosiť a ani použiť, ak sa už brániš boxerom a čosi sa prihodí (čo pri boxerovi hrozí vždy), OČTK môžu mať tendencie nahliadať na teba nie práve priaznivou optikou. Vo výsledku sa možno ubrániš nejakému nie moc nebezpečnému útoku, ale skomplikuješ si život a ak budeš mať fakt smolu, skončíš v kriminále na pár mesiacov až rokov. Nie náhodou ti aj jeden z predošlých diskutérov, v reálnom živote sudca - trestňák, radí vybodnúť sa na boxer.
:idea:
Ak máš ešte nejaké otázky, pokojne píš aj PM, mne alebo hocikomu inému, kto sa tu zapája do debaty. Aj my sme mali 16. Fakt je, že dnes máme zbrojáky aj vďaka tomu, že sme sa vtedy asi dokázali vyhnúť vážnejším prešľapom a prežiť to s čistým registrom trestov. K tomu nám všetkým (vrátane strelcov - ateistov) aj naďalej dopomáhaj Boh!
:mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Este doplnim par drobnosti:
Ako byvaly dlhorocny karatista som mal s boxerom ten problem ze mi zavadzal. Hanky som mal dostatocne vytlcene aby som ich nepotreboval spevnovat, ale cudzi predmet v dlani mi nedovolil zatat past tak ako som bol zvyknuty. Pri zle spevnenej ruke mozes sebe sposobit vacsiu skodu ako tomu koho tlcies. Tiez bitka neni len udieranie. Potrebujes ruky napriklad aj na blokovanie utoku ci pridrzanie si protovnika. A tam ti tiez boxer brani tieto veci robit tak ako treba, zavadzia. No a posledna vec je ze v pripade utoku si ho musis pripravit, nasadit co ta moze stat cenny cas na obranu ci protiutok. Zaroven si podvedome budes davat pozor aby si ho nestratil, co ta moze rozptylovat.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak, tak… a keď nezavadzia priamo pri blokovaní, tak pri uchopení protivníka áno, ale najhoršie je, že akonáhle znova zavrieš ruku v päsť, musíš si korigovať, či máš dobrý úchop. Zbytočne to rozptyluje a zdržuje, ale ak máš ten úchop na prd, hrozia presne tie následky, o ktorých sme tu písali viacerí. Tie, samozrejme, hrozia aj tak, ak človek blbo trafí a aj profíci v ringu/klietke si občas načnú ruku (chránenú rukavicou aj bandážou), ale je to vec, ktorú nechceš zažiť a hlavne ju nechceš zažiť, keď sa brániš útoku kdesi na ulici…
:wink:
Ale teda znova sa vraciame k tomu, že na sebaobranu jestvuje x vhodnejších prostriedkov. Ono to neraz implikuje - aj v očiach OČTK - že kto má a použije boxera, tomu zrejme tak celkom o obranu nejde. Možné konzekvencie sme rozoberali vyššie.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Chlapci to popísali exaktne a podpisujem to.

Boxer je v zmysle Trestného zákona zbraňou. Inak povedané, ak sa brániš útoku a použiješ zbraň (napr. aj tvoj boxer), a tvoja obrana nebude posúdená OČTK a súdom ako primeraná, tak sa dostaneš na vyššiu trestnú sadzbu, než keď by si sa bránil holými rukami.

Boxer skrátka neodporúčam. Musíš ísť pri jeho použití do blízkeho fyzického kontaktu s útočníkom, pri ktorom riskuješ zásah očí, hlavy alebo len poriadny úder na solar plexus. To už radšej spomínaný teleskop, kde si môžeš od útočníka držať určitý dištanc.

A už sa opakujem, ale kaser do tváre je celkom fajn proti útočníkovi/kom, lebo ti dáva priestor na útek. Hrdinov sú plné cintoríny a útek nie je zbabelosť, ale spôsob obrany. Ja osobne útek odporúčam. Viac sa dozvieš na mojich prednáškach, najbližšia by mala byť o mesiac-dva v Košiciach.
fireballl
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa fireballl »

Kde je napísané, že sa nesmieš útoku brániť zbraňou?
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Nikde, ani to tu nikto netvrdí. Brániť sa môžeš v podstate čím chceš, lenže obrana musí byť primeraná. To, či bola primeraná alebo nie rozhodne súd - Panzer to popísal veľmi presne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"