Krav Maga BA

Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Krav Maga BA

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Uz dlhsi cas sa odhodlavam ci skusit kurzy tejto techniky alebo nie.. Nechodi nejaky forista v BA a nepodeli sa o skusenosti?
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

ja chodim, tak trochu sporadicky, teraz nevychadza. Priznam sa ze sa nepokladam za ani zdaleka 100% sposobileho komentovat kvalitu, avsak ja osobne som spokojny, aj ked preferujem ked vedie hodinu Brano ako ten novy (sory , vazne zla pamat na mena), ale vseobecne by som povedal, skus. Jedna lekia za tusim 3E a uvidis, len niekedy su take viacej jednoduche treningy kde sa preberaju zakladne techniky rad radom, co je trochu ... 'nudnejsie' tak dufam ze nanarazis prave na tuto
DDT
prispievateľ
Príspevky: 111
Registered for: 13 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DDT »

Tot nedavno u nas otvorili nove "sport centrum" a cvicia tam ja Krav Magu:

http://www.sportcentrumamelia.sk/index. ... ah=kontakt

Nebol som tam ale budu mat den otvorenych dveri 9.9.2012 tak mozes skusit ist kuknut.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

dirty.harry: na Trnávke s Križákom stojí vstup 4 eurá a je tam ževraj dosť plno (že už tam nie je moc individuálny prístup), v Ružinove v Cultuse kde som sa bol pozrieť ja ma Schaller nechal kľudne pozerať asi hodinu, a že kľudne si môžem dať jednu dve hodiny zdarma a potom sa rozhodnúť. V Ružinove platíš na mesiac (tuším 70 eur - ale je tam tak 12 ľudí) a je to tam tuším dvakrát týždenne, na Trnávke kedy prídeš, vtedy prídeš a platíš tie 4 eurá. Obidvoje sú tak priaznivé podmienky, že je asi zbytočné pýtať sa na fóre, proste sa choď pozrieť a pokecaj.

Sám sa nevyznám, všetci známi čo skúsili si tréningy s Križákom pochvaľovali, jediné čo mi bolo z viacerých strán spomenuté ako nevýhoda, že sa málo venujú klasickým úderom z boxu - direct, hák, zdvihák a že sa tam tolerujú pri sparingu aj takto zle prevedené údery, že tých ľudí ktorí takto zle spárujú na to tréner neupozorní, a že sú to údery pri ktorých by si si v reále potom mohol zlomiť ruku o súpera. To mi hovorili ľudia čo predtým chodili na Box či Thai-box.
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Chodim do K1 uz niekolko rokov. Dovolim si trocha doplnit info. Trener ktory zastupoval Brana je Martin zvany Bobor. Momentalne tam uz 2. tyzden prebieha skolenie na trenerov KM s izraelskymi skolitelmi a Martinovi dal Brano priestor, aby si vedenie treningov vyskusal uz pred tymto kurzom.
Ku kvalite treningov, nuz je tu niekolko specifik. Brano je tvrdy a ludom picuje, robi si z nich srandu a niektori tento sposob nezvladnu. Druhy moment, pri KM je potrebny pomerne dlhy startovaci cas - co znamena kym sa dostanes ku sparingu, musis si osvojit pomerne vela navykov a technik, no a samozrejme kondicku. Problem u mnohych je, ze nevydrzia a prestanu chodit na treningy, lebo maju pocit prilisneho `teoretizovania` a malo boja. Ale ked ich pustis do sparingu a medzi pokrocilych, tak len fasuju vyprask. Dalej mnohym sa zda, ze nepotrebuju chodit na skusky na jednotlive technicke stupne. Potom sa cuduju, ze su stale medzi zaciatocnikmi... Dobre treningy robi aj David Kaiser v Petrzalke a specialne pre chalanov odporucam zenske KM u Brana v K1. Pani to je taky zahul, ze sa vam budu robit mrakoty pred ocami. Ja osobne si tam s babami chodim zlepsovat kondicku. Ked sa kocky vybrali vyskusat vyhlaseny crossfit trening v Petrzalke, zhodnotili, ze fajn, ale u Brana si zacvicime poriadne.
Nuz, kazdy fandi svojim a ja samozrejme preferujem skolu K1 do ktorej chodim a trenerov, ktorym verim. Precitaj, urob si obraz a vyprdni sa na pozeranie. Zober si teplaky, uterak, flasku vody a prid trenovat. Nejake ocumovanie nechaj `voajerom` (nic v zlom Dano ;-))
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Z vlastnej skusenosti mozem vrelo odporucit treningy s Davidom K. v petrzalke.
Ja zatial s KM len zacinam, ale urcite to stoji za to.
Treba prist a skusit!!!
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zoidberg37 napísal: Sám sa nevyznám, všetci známi čo skúsili si tréningy s Križákom pochvaľovali, jediné čo mi bolo z viacerých strán spomenuté ako nevýhoda, že sa málo venujú klasickým úderom z boxu - direct, hák, zdvihák a že sa tam tolerujú pri sparingu aj takto zle prevedené údery, že tých ľudí ktorí takto zle spárujú na to tréner neupozorní, a že sú to údery pri ktorých by si si v reále potom mohol zlomiť ruku o súpera. To mi hovorili ľudia čo predtým chodili na Box či Thai-box.
Jo, čosi také som ti spomínal aj ja. Mne fakt u Križáka vadila jedna jediná vec, a to, že nedbal na to, ak tam pár chlapcov máchalo rukami jak na plaveckom kurze a neboli schopní poslať do mecha ani jeden poriadny direkt! O sparovaní platí to, čo píše Zoid. Presne takto som to formuloval. Nepovažujem sa za experta, ale skúšať a hľadať najefektívnejšie cesty ma kedysi celkom bavilo. Dosť dávno som zažil pri úplne inom BU úplny opak, keď neexistovalo, aby sme nemali poriadny gard, alebo aby sme mršili základné údery. Možno preto som trochu prežíval, keď pár jedincov na mechoch pracovalo asi takým vycibreným štýlom ako keď sa bijú holky na základke a Križák ich nechal bez napomenutia. Ale opakujem, toto bola moja jediná negatívna skúsenosť počas celej koketérie s KM u Križáka v K-1 na Trnávke.
:wink:
Aby som len nekritizoval: bolo super, ako nás drvil jednotlivé techniky. Metodiku výuky má podľa môjho názoru perfektne zvládnutú, jeho chlapácko-ironický prístup mi tiež absolútne sedel. Ja som pred KM koketoval vždy so stand-upovým fightovaním, takže pre mňa boli mnohé techniky KM niečim úplne novým a vďaka Križákovi som sa tešil, lebo ma/nás ich nadrilloval naozaj poriadne. Tým, že v KM sú mnohé techniky intuitívne, resp. inštinktívne, bolo super, ako tieto inštinkty dokázal vo mne/v nás prebúdzať. Hovorím síce o období cca 3-4 roky nazad, všeličo sa mohlo odvtedy pomeniť, ale KM u Križáka si aj dnes dovolím odporúčať každému, kto má aspoň nejaký boxersky základ.
:idea:
A ten, kto žiadny základ nemá, pokojne si môže vygoogliť napríklad takého Martina Straszera. Myslím, že jeho klub sa volá BCS. Aj keď ja som u Straszera nikdy neboxoval a poznám ho len trochu, viem, že veľmi dobre pracuje s chalanmi, ktorí prídu a chcú sa podučiť základy, alebo robiť box kvôli kondičke. Nepozerá pritom na vek, tréning vie prispôsobiť individuálnym potrebám a nie je ani drahý. Podľa mňa pre toho, kto to myslí s BU na účely sebaobrany vážne, je to dobrá voľba.
jalso
prispievateľ
Príspevky: 108
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa jalso »

ja trenujem s Petrom Moravcom a som celkom spokojeny. Nie je nas vela, takze individualny pristup funguje celkom dobre. Kolega, ktory bol trenovat v K1 sa potom stazoval, ze to bolo v porovnani s nasimi treningami dost slabe, bez individualneho pristupu. Osobnu skusenost nemam, ale logika hovori, ze tam kde sa plati 70e mesacne by mal byt trosku iny pristup ako tam, kde platis 4e za trening.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jalso, musím s tebou nesúhlasiť. Cena, ktorú zaplatíš, či už za tréning, seminár, mesiac tréningov, či celú sezónu, nie je v tomto prípade smerodatná. Poznám aj takých, ktorí trénujú zdarma (!) a ich tréningy majú svoju kvalitu. No poznám aj takých, kde zaplatíš veľké sumy a úroveň je na zaplakanie.
:wink:
Dôležité je podľa mňa ujasniť si, čo od BU očakávaš a čo si ochotný obetovať, aby sa tvoje očakávania naplnili. To dosť zúži okruh BU, ktoré prichádzajú do úvahy. Potom, pri výbere trénera, nezaškodí konzultovať s kamošmi, známymi a hoci aj s ľuďmi na nete. No a napokon, nie je hanba hľadať a skúšať, meniť trénerov alebo aj BU, podľa toho, ako sa napĺňajú tvoje očakávania. Takže asi toľko...
8)
Používateľov profilový obrázok
chch
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa chch »

Ahojte,

som tu novy, ale precital som si za posledny tyzden velmi vela tem tohto fora, cakajuc na aktivaciu konta. Musim priznat, ze ma velmi pozitivne prekvapila vysoka uroven diskusii, co na slovenskych forach nebyva zvykom a obsahova kvalita ktora da odpoved na vela otazok.

Niesom zatial drzitelom ZP, a niesom ani rozhodnuty ci ho chcem. Co by som ale chcel je zvysenie kondicie a zaroven sanci na uspesne zvladnutie poulicnych situacii (zatial som nikdy ziadnu nemal, nastastie). Zaujal ma Krav Maga, a chcel by som vyskusat ci by to slo. Zial do BA je mi to troska daleko, preto by som rad vedel, ci nepoznate klub v okoli Senca, Galanty, Sale, Serede a prinajhorsom Trnavy, kde trenuju Krav Maga.

Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

V okolí Senca? Pezinok ti asi nebude vyhovovať, že? Trénuje sa v Judo Hale, vraj sa maká dosť intenzívne, ale nikdy som tam nebol na tréningu, preto nemôžem hodnotiť...
Používateľov profilový obrázok
chch
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa chch »

Pezinok je 35 km od mojho bydliska, a este k tomu opacnym smerom ako pracujem. Ale dakujem za tip, ak sa nic ine nenajde, tak zostane Pezinok.
deliqvent
prispievateľ
Príspevky: 102
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa deliqvent »

Ja som na treningu (v PK) bol a chodim pravidelne, odkedy sa to otvorilo. Vzhľadom k mojmu zamestnaniu je to super, ale aj v civilnom sektore niekde na ulici to určite pomoze. Maká sa tam tvrdo, kto nemá nejaké predchádzajúce skúsenosti s bojovým športom, alebo minimálne na tom nie je kondične dobre, tak to podľa mojich a našich skúsenostní nevydrží dlho ( tým sa nesnažím nikoho zhadzovať) Prikladám aj video, ktoré sme spravili, OSS!

http://www.youtube.com/watch?v=q7Jlu5D3Rck
Používateľov profilový obrázok
chch
občasný prispievateľ
Príspevky: 3
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa chch »

Co v pripade ak tam pridem ako netrenovane ucho, ciastocne bez kondicie ale s chutou si to odslapat od zaciatku ? Je tam niekto kto ma nasmeruje, kto sa venuje zaciatocnikom ? Nemam ziadne skusenosti so ziadnym bojovym/obrannym sportom.
deliqvent
prispievateľ
Príspevky: 102
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa deliqvent »

Kde je vôla, tam je cesta, len tolko asi :) a urcite sa ti tam pozornosti dostane, aj ked si začiatočník.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"