Je nosenie boxera legálne?

Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

boxera zozenies skoro na kazdom trhovisku.kvalitnejsie najdes v army shopoch,tak sa do najakeho skus ist pozriet
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Nedávno som bol svedkom ako sa 16 chalan na ulici predvádzal kamošom s útočným nožom tak by som sa chcel spýtať či je nosenie nožov s pevnou čepelou u neplnoletých legálne alebo nie?díky
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

pokial viem u nas legalita spociva v konani, bez ohladu na vek. teda, priestupku sa dopusta ten, kto vzbudzuje dovodnu obavu, ze chce nozom niekomu ublizit. nikde som nevidel obmedzenie nosenia noza pre neplnolete osoby.
rozdiel medzi pevnym, a zatvaracim nozom nas zakon uz vobec nepozna a myslim, ze tomu mozme byt velmi velmi radi.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

luke napísal:pokial viem u nas legalita spociva v konani, bez ohladu na vek. ...
Len doplním, že vek je dôležitý najmä z pohľadu priestupkovej zodpovednosti. Z priestupku môže byť uznaný vinným len 15 a viac ročný páchateľ.
zák. č. 372/1990 Zb. o priestupkoch napísal: § 5
Vek a nepríčetnosť

(1) Za priestupok nie je zodpovedný ten, kto v čase jeho spáchania nedovŕšil pätnásty rok svojho veku.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Panzer: a čo to máme od 14 rokov? Lebo o tomto veku som sa učil v otázkach na zbroják a myslel som že išlo o trestnoprávnu zodpovednosť.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Panzer: Aha, takze 14 rocny indiani nas mozu veselo pichat :lol:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Trestnoprávna zodpovednosť od 14 rokov, priestupková od 15. Nepýtajte sa ma prečo. Lebo neviem. :?

turbi:
Čiže 14 ročný ťa pichať nemôže, lebo bude trestne zodpovedný. Rovnako ako ty, keď budeš to isté robiť 14 ročnej. 8)
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

:lol: haha
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

lebo pristupkovy "kodex" nie je rekodifikovany :lol:
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Diky za odpovede no este mam jednu otazku Ak som v podniku kde pokojne pijem kofolu a nabehne tam razia a najdu mi v puzdre na opasku noz ako trebars glock ci uton tak ma zaujima ci som povinny im vysvetlovat preco ho nosim napr na ochranu,mozu ma kvoli vysvetleniu predviest na vysluch, alebo mi ten noz vziat dakujem
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

policajt ma pravo ziadat vysvetlenie, tak mu povies, ze to je na ochranu, alebo proste preto, ze sa ti to paci a ziadny zakon ti to nezakazuje.

odnatie veci sa vztahuje na vec dolezitu pre trestne konanie.
a o jej odnati sa vydava jej majitelovi potvrdenie.

takze pokial ty nie si ten, kvoli ktoremu sa razia kona, tak nevidim dovod, kvoli ktoremu by ti mali odnimat vec.

po konzultacii so zakonom, policajt ma pravo od teba ziadat vysvetlenie ak mozes prispiet k objasneniu skutocnosti dolezitych pre odhalenie priestupku, pachatelov, hladanych osob, etc.
z toho mne vychadza, ze kym ty nie si v ziadnej korelacii s raziou, tak si ty aj s nozom mimo obliga a teda policajt nema pravo od teba ziadat vysvetlenie, lebo zjavne nie si osoba, ktora moze pomoct k odhalovaniu cohokolvek kvoli comu tam oni prisli.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

bohuzial,realita je taka ze ak odpovies pri razii nespravne,dostanes po kotrbe :evil: moja rada....povedz ze to mas na ochranu....
wodnicek
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa wodnicek »

chlapi trosku kreativity...povedz ze to mas na jedenie... rezes s tym klobasu a chlaba na obcerstvenie... :) a najlepsie je jednu stranu toho noza klobasou potriet nech si privonaju zaby zelene... :D
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

ak dostanes po kotrbe,chod na LSPP po lekarsku spravu a ries to cez inspekciu pripadne cez sudy.v krajnom pripade chod aj proti Slovenskej republike na medzinarodne institucie.ja by som siel,nenecham sa mlatit od nejakych zakomplexovanych ppuckarov.btw okrem odnatia veci pre trestne konanie co v tomto pripade neprichadza do uvahy existuje aj zaistenie veci,myslim tak max. na 90 dni,potom Ti ju prislusnik musi vratit
brada7
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa brada7 »

to Akira: Ešte si zabudol na Strasburg a .......... prezidenta galaxie :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"