Jedno bojové umenie alebo viacej?

polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

ja som ani o WT účinnosti nikdy nepochybobal, ale je rozdiel a to podstatný čo je reálna sebaobrana a štýl bojového umenie, to je nutné si uvedomiť,

na tvoju otázku som už odpovedal, ja to tak robím a môžem len odporučiť
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Polucias: ty píšeš, že to tak robíš, ale aj tak mi príde, že robíš niečo iné. Ty chodíš s nejakou svojou skupinou pravidelnou, robíte svoj systém v stanovený čas na stanovenom mieste a z času na čas spárujete s inými systémami? Lebo to všetko je fajn, nepochybujem o účinnosti, ale nepríde mi to ako odpoveď na to čo sa pýtal on. On chce navštevovať dve úplne nezávislé miesta, rôznych ľudí, trénerov, rôzny čas.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

máš pravdu, nie je to celkom rovnaký prípad,
na nešťastie ja nemám toľko času ako on :shock:
len som chcel poukázať na to že to nie je problém, z môjho pohľadu

veľa trénerov ti povie nikam inam, len ku mne , prípad aj spomenutých ľudí od WT čo chodia k nám

konkrátne jena osoba unas chodí na WT, jitsu, MMA, a ešte k nám, aj na 2 tréningy za deň, rozdielne
a prečo nie..
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

canis lupus napísal:Neviem ci je moj nazor spravny ale muay thai a kick box je na sebaobranu nic moc. Na druhej strane ta nauci primat a rozdavat udery, ziadne akoze... tot moj skromny mazor :)
zoidberg napísal:Ak existuje nejaký tréner, ktorý vie seriózne naučiť všetky techniky Krav Magy, tak je asi niečo ďalšie k tomu zbytočné, pretože už pri nej sa učíš viac systémov naraz (opakujem ak niekto dáva pozor fakt na všetky techniky a neodbije niektoré len preto, že on samotný napríklad neuznáva boj na zemi). Zrejme úplne každý bojový šport, umenie či systém ti dá aspoň niečo, vďaka čomu budeš lepší od niekoho kto nerobil nikdy nič.
Chlapi, sorry, ale neviem sa ubrániť pocitu, že tak celkom neviete, o čom presne píšete. A budem vám oponovať. Niektoré veci by som rád uviedol na pravú mieru. Hneď na úvod hovorím, že hoci som v živote fušoval do troch BU (do jedného istý čas aj súťažne) a ďalšie som si omakal v rámci cross-trainingu, v žiadnom nie som expert. O bojových umeniach som kedysi aj písal, takže mám našprtanú i trošku teórie. To píšem z dvoch dôvodov. Ani nie tak preto, aby som robil formu, že niečo (málo) som si vyskúšal na vlastnej koži, ale hlavne preto, že nie som žiadny guru a nepíšem žiadne veľké pravdy, ktoré by som objavil sám a ktoré by ste sa nemohli dozvedieť aj inde.
:D
Najprv ku KM. V čase, keď sa ešte KM nedala nikde v okolí robiť pod vedením certifikovaného trénera, kúpil som si knižku Krav Maga od Imiho Lichtenfelda a Eyala Yanilova. Dobrý zdroj info a tiež návod, podľa ktorého sme si skúšali niektoré techniky, ktoré som predtým nepoznal, keďže som sa dovtedy sústredil len stand-upové štýly. Nikdy som nikde nepostrehol, že Imi by učil čosi také, že KM ueber alles. Naopak! On sám skúšal a skúšal. KM je úžasné vo svojej relatívnej jednoduchosti, v inštinktívnosti. Ale zároveň je výberom tých najefektívnejších techník a taktiky. Také optimum nutné na zvládnutie väčšiny situácií. Vôbec nechcem tvrdiť, že KM je povrchné, ale prihliadnuc aj na Imiho cestu, myslím si, že je vonkoncom žiaduce - ak má niekto seriózny záujem a má na to čas - prehlbovať svoje znalosti aj praktikovaním iných umení.
:wink:
Tvrdiť, že muay-thai a kick-box sú na sebaobranu nič moc je velikánsky omyl. A to práve preto, lebo ako Martin/Lupus správne podotkol v druhej časti svojej myšlienky, človeka naučia ranu dať aj dostať. Dokonca aj prostý box je v tomto výborný. Šanca vyriešiť konflikt jedinou ranou (punch/kick) alebo jedným kombom je určite lákavá a v praxi nejde o nič výnimočné. Schválne, kto dá tú ranu alebo kombo efektívnejšie? Majsterko, čo furt drilluje shadow fighting, alebo maník, ktorý má odfightované a odsparované v ringu?
:lol:
Keďže kedysi som sám preferoval stand-upové štýly, tak viem, že thai alebo kick-boxer bude mať vždy nevýhodu v parteri. Ide o to, že tam sebaobranná situácia nikdy nemusí dospieť, ak je obranca schopný efektívne ju vyriešiť v stand-upe. Netvrdím, že to ide vždy, ale vo veľkej väčšine prípadov áno. Takisto sa môže zdať, že napríklad proti nožu chýbajú thai a kick-boxerovi efektívne techniky. Aj to je však veľmi relatívne. Viem aj o prípadoch z praxe, kedy frajer s nožom pochodil veľmi zle po strete s karaťákom/kick-boxerom.
:P
Lenže zďaleka nejde len o arzenál kopov a úderov. Thaiboxeri aj kickboxeri získavajú komparatívne výhody každým odsparovaným súbojom, o fightoch ani nehovorím. Nijako inak sa človek nenaučí správne dýchať. Nie, nejde o to dýchať jak pri tai-chi, ale o to dýchať tak, aby telo aj po niekoľkých minútach rozdávania kopov a úderom malo prísun kritického množstva kyslíka pre svoju činnosť. Takisto sa nijako inak nedá naučiť, ako sa telo vyrovná s tým, že mu niekto ten kyslík uberá (napr. údermi na spodok). Nedáí sa naučiť, čo urobiť, aby človek mohol predýchať nejaký blbý inkasovaný úder alebo kombo. Nedá sa naučiť, ako pri fighte povoliť, atď. Toto sú všetko veci na nezaplatenie, ktoré sa pri reálnom strete môžu zúročiť. Jasne, všetci veľkí bojovníci, ktorí poctivo cvičia napríklad wing-tsun, kde im majstrík vtĺka do hlavy, že poriadne sparovať nemôžu, lebo sú takí killeri, že by si pri full contacte navzájom ublížili, môžu aj naďalej žiť v ilúzii, ako sú bohovsky pripravení. A samozrejme, môžu sa tu triafať do mňa, aké kacírske názory tu prezentujem.
:twisted:
Lenže takto by sa dalo pokračovať. Chcete ešte iný príklad? OK. Kopnete high-kick do výšky svojej hlavy? Gratulujem. Ale kto z vás ho tam vie poslať s dostatočnou dynamikou a razanciou? A kto to dokáže aj bez toho, aby to mal namerané, resp. odkrokované? Teda prakticky z ničho, okamžite len z postoja, ktorý v reále spravidla nie je taký ako základný/východiskový postoj na tréningu. Lebo každý druhý priemerný thai a kickboxer áno.
:lol:
Bez toho, aby som chcel silou-mocou pretláčať do popredia sám seba a moje názory, dovolím si odbočku k môjmu rozhodovaniu. Ak som sa bil - čo bolo v detstve a v puberte občas aj dvakrát denne, vždy som chcel využiť moje prednosti. Teda dlhé končatiny, dobrú stabilitu, silné nohy a chrbát a zároveň eliminovať moje slabšie stránky - v tom čase nízka hmotnosť (v porovnaní s rovesníkmi), slabšie ruky. A aj preto, keď som si vyberal bojové umenie, ktoré by som chcel robiť, vybral som si celkom úmyselne také, v ktorom moje silné stránky vyniknú a stanú sa ešte silnejšími. Na TKD sa zo mňa stal solídny "kopáč", ktorým som zostal v zostate dodnes. Keďže mi na TKD tak nejako chýbali ruky, ktoré mi medzičasom začali silnieť, zišli sa základy boxu. Vďaka tomu som sa napríklad naučil silným chrbtom kompenzovať pri punchovaní tie slabšie ruky, zároveň som popracoval na klasických zlozvykoch, ako je napríklad "sklenená" brada, ponáranie sa do úderov, padajúci gard pri únave, atď. No a nakoniec, keď som nabral na sile aj na kilách (na tých až moc), tak mi už ani nejaké tie páky a techniky v parteri neprišli ako úlet a keď sa dalo, začal som fušovať do KM. A bola to skvelá cesta!
8)
Netvrdím, že sa zo mňa stal nejaký killer, od toho mám ozaj ďaleko. Ale určite to je lepšie, ako keby som sa v puberte s postavou hajzlového pavúka napríkald vrhol na zápasenie, alebo dnes s panderom sa snažil robiť capoeiru. A práve preto, čo píšem v predchádzajúcom odstavci, mi najviac v tomto vlákne imponujú názory, ktoré tu prezentuje Polucias. Ak dobre ovláda základy (aspoň minimálny arzenál kopov a úderov) a má aj niečo odsparované/odfightované, všetky ostatné bojové umenia, ku ktorým počas cross-trainingu pričuchne, mu dávajú dobrú nadstavbu a ak sa niečo zomelie, bude môcť využiť oveľa širší arzenál úderov, kopov, chvatov a hmatov práve preto, že je taký "open-minded". To je, napokon presne tá cesta, ktorou Imi došiel až k tomu, že IDF mohol ponúknuť vlastný systém - KM!
8)

P.S.: Ak máte pocit, že ste tu niekto čítali môj príspevok, kratší, no podobný tomuto, tak sa nenechajte zmýliť. Bol tu, ale keď som chcel editovať chyby, tak som ho dokázal omylom vymazať.
:oops:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Jack: to všetko beriem, ale nie je pravda, že v dobre učenej KM by mali byť techniky z oboch ďalších bojových športov ktoré si robil ty? Aj z TKD aj z Boxu? Pochopím keby si radil pridať niečo čo napríklad KM neobsahuje (neviem teda čo), ale takto mi to príde zvláštne, ale nechám sa kľudne poučiť. S tým čo písal canis lupus o boxe tiež nesúhlasím, tipol by som že to bude veľmi efektívne.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

Jack,
to je makačka aj prečítať toľko potebe :D
ďakujem za uznanie v prvom rade
v druhom tu mám v súvislosti s tebou spomínaným Rafim takú malú pozvánku, na jeho seminár v Nitre ktorý organizuje partia za BA, ktorý osobne Rafiho poznajú veľmi dobre, počul som zaujímavé príbehy o tom čo všetko zažil, vidalo by to na zaujímavú knižku
dúfam že moderátor ma za to nezlinčuje , v prípade že to tu byť nemá, tak zmažem alebo presuniem inam
http://www.sebaobranaba.sk/news/self-de ... o-livena-/

ešte jena vec, páčilo sa mi ako si označil nekonečné tieňovanie a nebezpečné fullcontakt sparovanie v určitých štýloch, s tým sa absolutne stotožňujem,
je to cesta do prúseru chodiť s nosom hore aký som dobrý keď som nikdy poriadne nevyfasoval a neviem ako sa moje telo s tým vyrovná
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

martin /lupus :lol: jack, nemam taky dar reci,niekedy musim dumat nad odbornymi nazvami. Ale k veci. Velmi dobre ze si sa tak rozpisal. Ale ja som to samizrejme nemyslel ze je to zle na obranu ale proste to na to nie je stvorene. Uz ma chapes? :D samozrejme vo vsetkom suhlasim, a priznavam ze som to blbo napisal... najlepsia obrana je utok :wink: takze si ma presvedcil ze je to dobre obranne BU :P
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Polucias, huh... Nemať 2. marca zabíjačku, silno by som uvažoval. Aj keď ja som Rafiho nespomínal, ale to je jedno. Síce by som išiel s malou dušičkou, že vzhľadom na sračkovú kodničku vypľujem dušu, ale je to výzva. A R. L. je obrovská legenda.
:lol:
No jo, možno sa občas vyskytnú momenty, keď s tebou nesúhlasím, ale v tejto veci mi je tvoj prístup veľmi blízky a preto sympatický. Verím, že vďaka nemu a vďaka tomu, že čo sa týka riešenia konfliktov, máš mnohé veci v hlave dobre zrovnané (čo som si všimol inde), musíš byť dobre pripravený. Zrejme podstatne lepšie ako väčšina tvojich kolegov. Čo ma ako osobu riadne platiacu dane (z ktorých je financovaná aj tvoja "firma") skutočne teší. To len tak btw, keď už ti dnes večer skladám komplimenty.
:oops:
K tej poctivosti všelijaký shadow blbostí asi toľko, že raz sa mi jeden ex-kamoš snažil vysvetliť, jak na tréningoch drillujú punche. Pýtam sa so záujmom, koľko toho natlčú do mecha. Vraj trochu. Teda dosť. A koľko do dreva alebo iného tvrdého povrchu? Čo? Do dreva? Načo? A koľko toho odsparujú v semi a koľko vo full-kontakte? Čo semi? Full? Vraj nerozumiem jeho bojovému umeniu (schváľne nepíšem, o ktoré ide), lebo to je také superextramegavražedné umenie, že to oni nemôžu, lebo by si mohli vážne ublížiť, aj sa zabiť. Som si chvíľu naivne myslel, že si robí prdel. Nerobil!
:twisted:
O čo väčšie bolo moje prekvapenie, keď si o pár rokov na to otvoril vlastnú "školu" (v jazyku môjho kmeňa veľmi pofidérny kurz). Blbý vtip! Ešte blbší, že mu za to ľudia platia. Za totálnu ilúziu! Chlapcovi, ktorý je hrozný mazlák, jakživ sa (ani ako malý) nepobil na ulici, v živote poriadne neokúsil, aké to je fightovať v ringu. A tento srandista dnes učí iných, ako čeliť extrémnemu fyzickému násiliu, ako sa ubrániť, ako dať ranu... Huh, Polucias, v tomto momente už môžeš prestať čítať, zvyšok adresujem Zoidbergovi.
:lol:
Zoid, nejde o to, čo KM obsahuje alebo neobsahuje. Skúsim to na mojom príklade. O boxe radšej nebudem hovoriť, lebo o ten som sa len obtrel. Radšej teda to TKD, ktorému som obetoval pár rokov. A aby som moc nešpekuloval, dám do placu príklad, ktorý mi napadne ako prvý.
:wink:
Rád kopem. V princípe platí, že na KM kopeš hlavne low-kick, je tam tiež kopa pushiek, nejaké koleno, ale tým končíš. Hoci v KM to má význam práve takto. Lebo malý žltý mužík niekde v trópoch možno z fleku hocikedy strihne high-kick, ale ten, pre koho je (civilné) KM určené - veľký biely muž - povedzme commuter v obleku a lakovečkách, alebo hoci aj oblečený casual ale premrznutý na kosť stojaci niekde na zastávke - s tým zrejme bude mať problém.
:?
Preto na KM pravdepodobne nikdy nebudeš drillovať high-kick a určite nie nejaký flying-side kick alebo podobnú lahôdku. Zato budeš furt dokola drillovať napríklad tie pushky. Lenže, keď príde na lámanie chleba, prečo sa obmedzovať? Zoid, poznáš ma, vieš, aký som vysoký. Ak teda uvidím možnosť poslať round-kick niekde na pečeň, prečo by som to neskúsil? Prečo by som nesiahol po niečom, čo sa v KM moc nenosí, ale (v mojom prípade) zrejme zafunguje? Zvlášť, ak ju mám nadrillovanú a viem, že je veľká šanca, že sa ujme. Na ilustráciu: zažil som (nie iba videl v TV) chlapa, jak padne, keď to naplno chytí tesne pod pravý okraj rebier.
8)
Ja viem, že to kopnem vždy, aj keď som premrznutý na kosť a samozrejme, s obrovskou silou a solídnou dynamikou. Ak mi tam tú nohu ale náhodou chytí, zrejme pôjde do takého klinča, ktorý lepšie riešia techniky z muay-thai. Zdôrazňujem, že KM má kopu techník v klinči, ale práve takýto stuck vždy lepšie nadrilluješ na MT, lebo tam sa to robí furt dokola a je to základ. Čiže to je to, o čom hovorím, keď odporúčam každému, kto má záujem, aby skúšal, čo mu sadne a ak hľadá praktické prvky, ktoré môže jedného dňa zužitkovať, aby sa zbytočne neobmedzoval. A takých príkladov ti viem uviesť kopu. Pár dokonca aj z vlastnej skúsenosti.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

canis lupus napísal:martin /lupus :lol: jack, nemam taky dar reci,niekedy musim dumat nad odbornymi nazvami. Ale k veci. Velmi dobre ze si sa tak rozpisal. Ale ja som to samizrejme nemyslel ze je to zle na obranu ale proste to na to nie je stvorene. Uz ma chapes? :D samozrejme vo vsetkom suhlasim, a priznavam ze som to blbo napisal... najlepsia obrana je utok :wink: takze si ma presvedcil ze je to dobre obranne BU :P
Jasan. Chápem. To máš recht, lebo jedno aj druhé sú primárne športové disciplíny/bojové športy. Mne sa aj zdalo trochu divné, že si trochu protirečíš. :D Som to proste pochopil inak. Stáva sa občas...
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

HUNTER napísal:Zaujímam sa o bojové umenia a bojové systémy za účelom sebaobrany a zaujímalo by ma aký spôsob trénovania je podla vás najlepší: či trénovať len jedno bojové umenie alebo systém dlhé roky a neustále sa v nom zdokonalovať,alebo robiť niečo na štýl wing tsun a zároven povedzme kick-box alebo muay thai,alebo či je lepšie robiť všetko len tak aby som pochopil základy a potom stále prechádzať a skúšať niečo nové.....
Napriek všetkému tu doteraz napísanému si dovolím povedať, že tak ako vo všetkých ostatných oblastiach ľudskej činnosti, tak aj v tomto platí staré známe, že najprv si treba vybrať systém, ktorému sa chcem venovať a potom si v ňom hľadať svoju cestu. Hľadanie cesty však predpokladá úplné zvládnutie toho, čo systém ponúka. V praxi to znamená vybrať si jedno umenie a venovať sa mu až kým ho neovládnem. Odtiaľ plynie odporúčanie skutočných majstrov, že ak sa na niečo dáš, tak vytrvaj a nerozptyľuj sa porovnávaním s niečim iným. Objektívne môžeš porovnať len ak to skutočne ovládaš. Najhoršia je cesta "eklekticizmu", vyberať si z každého druhu to, čo sa mi páči a miešať to. To je cesta večného amatérizmu a fušérstva. Koľko je takých majstrov, ktorí dokázali vytvoriť nový systém? Existuje aj také príslovie, ktoré je presne o tom: Človek by mal vedieť niečo o všetkom a všetko o niečom.
Trochu také filozofické, môžte to kľudne zmazať, ale nedalo mi 8).
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Jack: v pohode, bez ďalších otázok. A áno tvoju výšku poznám, máš určite aspoň 1,6 metra :lol:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ja by som sa prihováral za viac BU, ale max. tak 2, ďalšie až keď máš jedno zvládnuté aspoň v bežných technikách. O úplnom zvládnutí BU môže civilne zamestnaný človek s rodinou atď skôr len snívať, ak nie je extra talent. Rôzne BU dávajú rozhľad a rôzne riešenia. A na sparingu dáš súpera dole niečím o čom ani netuší, že vôbec existuje, aj keď možno má vyšší technický stupeň :wink: . Trénovať ale každú chvíľu niečo iné nemá zmysel.

Pri výbere BU na sebaobranné účely by som sa zameral na to, aké riešenia ponúka pre rôzne situácie, ako je napr. spôsob útoku, priestor, počet účastníkov stretu, použité zbrane, potrebná intenzita zásahu a pod. BU na sebaobranu by malo ponúkať odpoveď na väčšinu z nich a keď sa skombinuje s nejakým ringovým športom, može to byť dobré combo.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Pri mnozstve volneho casu co povacsinou mozu a su ochotni ludia u nas venovat treningu a pri zivotosprave co mame je zbytocne trenovat na zaciatku viacero bojovych sportov. Potrenuj niekolko rokov intenzivne jeden. Zvladni box,karate,thai box,aikido,zapasenie. Potom po niekolkych rokoch ked budes mat natrenovane,kludne skus nieco ine. Nemaj obavu ze nieco zmeskas. Ked som si po rokoch treningu karate siel zatrenovat s policajtami ju-jitsu,potreboval som na zvladnutie technik vyrazne menej casu ako netrenovani borci. Zbytocne by si sa treningom viacerich BU zahltil mnozstvom technik ktore by si aj tak nemal vydrilovane.
Najprv sa nauc jedno a ak neskor zistis ze k tomu este nieco chyba,zvladnes prechod ovela lepsie.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Blue, prečo si myslíš, že ak niekto dokáže venovať dostatok času dvom bojovým umeniam, nedokáže sa dostatočne nadrillovať techniky z oboch? Všetko je len otázkou chcenia a času. Ak má niekto dostatok času a energie trénovať aj dve bojové umenia naraz a obom sa venovať poriadne, prečo nie? Zatiaľ som nepočul jediný racionálny argument proti.
:shock:
Hoci faktom je, čo hovoríš, že spravidla sa ľahšie trénuje iné umenie niekomu, kto už má solídne zvládnuté základy z jedného než niekomu, kto naraz začne babrať do viacerých. Navyše človek si skôr ujasní, čo chce a potrebuje, ak už má nejaké základy a je teda schopný uvedomovať si limity jednak vlastné a jednak školy, kde trénuje, prípadne umenia, ktorému sa venuje. To je jasné.
:)
Tango, zamysli sa, prečo väčšina schopných klavíristov nemá problém zahrať na harmonike, keď už si použil toto nešťastné prirovnanie, ktoré poukazuje akurát tak na to, že si asi ešte nikdy nepočul o rôznych renomovaných multiinštrumentalistoch, ktorý excelujú v hre na viacero nástrojov. Čo už?
:lol:
No jo, k tejto téme som toho napísal už viac ako som pôvodne plánoval a viac sa mi nechce. Ale nepovyšoval by som vlastný názor ani vlastnú skúsenosť na všeobecne platnú pravdu. Zvlášť nie, ak ide o to nájsť si vlastnú cestu. Na toto nemám školy, ale dovolím si tvrdiť, že svalová pamäť získaná pri drille povedzme kickboxu a džuda môže len veľmi ťažko nejakým spôsobom interferovať. A preto, ak sa niekto pýta, či robiť jedno alebo dve bojové umenia, hovorím, že radšej jedno a poriadne. Ale ak sa medzi nami nájde niekto, kto nie je limitovaný časom, peniazmi a fyzičkou a má dostatok vôle a energie, nech sa vrhne aj na dve. Sotva mu to bude niekedy na škodu.
8)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tango, ak ti vadia moje A4 príspevky, vôbec ich nemusíš čítať. Nik ťa nenúti. Ak ich čítaš a odpovedáš na ne, tak buď pripravený, že niekedy s tebou môžem aj nesúhlasiť. Zvlášť ak tresneš taký nepodarený príklad ako bolo to porovnanie fightera s hudobníkom. Hudbu asi moc nepočúvaš a ja tu nebudem šaškovať, aby som ti tu začal vypisovať mená slávnych multiinštrumentalistov. Jednak mi to v kontexte tejto témy príde smiešne a jednak by z toho bola ďalšia A4. V každom prípade, práve od teba by som čakal viac.
:roll:
Pozri Tango, neviem, kto sa tu hrá na premúdreho, či ja, ktorý stále dokola opakujem, že ide o môj názor, o moju vlastnú (niekedy aj ťažko prenosnú) skúsenosť a neustále pripúšťam, že ani opačný názor nemusí byť od veci, alebo ty, ktorý vlastný názor zakaždým prezentuješ v lepšom prípade ako fakt, v horšom prípade ako všeobecne platnú a nemennú pravdu. Možno to bude naozaj mojou krátkozrakosťou, že som nevidel, že by si uviedol nejaký skutočný argument a možno je to preto, že okrem nejakých rečí o svalovej pamäti, si sa o žiadny ani nepokúsil. A že teraz na mňa prskáš? Nie je to prvýkrát, čo voči niektorému z diskutérov zaúradovala tvoja urazená ješitnosť. Rád ti ale ustúpim. Nepotrebujem si totiž kaziť sobotné popoludnie dohadovaním sa o blbostiach a nepotrebujem dokazovať nič sebe ani tebe.
:wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"