Jedno bojové umenie alebo viacej?

martinhej
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa martinhej »

Treba sa niekedy ist pozriet na mixed zapasy. Obycajne tam kick/thay/* boxeri vyprasia ostatnych ako male deti. Su samozrejme aj vynimky, ale to az v pripade ak sa postavia proti skutocnemu majstrovi. Samozrejme tie podmienky tam su o dost ine ako na ulici. Na istu ilustraciu to vsak staci.

Dalsie dve veci ktore platia pri bitkach na ulici su ze: 80% stretov skonci na zemi, 90% vyhrava ten ktory da prvy uder. Samozrejme, oficialne statistiky neexistuju, cize niekto moze mat ine skusenosti, ale... Vediet zapasit na zemi je plus, tak isto vediet ustat prvy uder je velke plus.

Uz bolo napisane, ale vyzdvihnem - suboj vyhrava psychika. Tu sa da trenovat jedine sparingom. Pokial clovek nemal zlomeny nos alebo rozbite usta od supera tak moze iba predpokladat ako bude v takej chvili reagovat, kedze v takej chvili bolieva viac ego ako ten rozbity ksicht.

Ku konkretnym bojovym stylom - dobre su tie, ktore trenuju v armadach. Cize krav-maga, systema, ... , kedze tie su site na mieru prave na necisty boj, improvizaciu a rychle osvojenie.

K praktickej aplikacii - skuste si predstavit chlapa, 195cm, 120kg ktory mlati kovovou trubkou okolo seba v totalnom amoku. Napadne vas nejaky sposob ako sa mu branit s holymi rukami? Mna jeden - rychle nohy - to je na co sa spolieham v provm rade ;) Nie je to jednoduche sa postavit surovej sile.

Ohladne sebaobrany pre zenu - moj uplne subjektivny nazor - nic take neexistuje, co by zenskej co ma do 50 kg zabezpecilo ze sa vie obranit po par mesiacoch treningu. Skor jej to da falosny pocit ze sa moze protivnikovi postavit. Ja by som siel cestou kvalitneho treningu s peprakom alebo s taserom. Samozrejme aj BU, ale to je dlhodobejsia zalezitost, pricom ta technicka stranka tam musi kompenzovat fyzicky hendikep.

Tot moj skromny nazor :wink:
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Nezáleží na kg ani na tom čo má medzi nohami, ale čo má v hlave. Ženy majú výhodu, že ich každý podceňuje. Pritom efektívne seknúť do ohryzka dokáže každá bárbina - pokiaľ je na to psychicky nastavená.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ahojte, ma niekto skusenosti s M.S. Academy a ich hlavnym instruktorom p. Milosom Smejkalom? Vraj robil instruktora utvarov MV a PZ, tak ho mozno budu poznat niektori prislusnici. Trenuju v Hunterclube, malo by ist o toto: http://msacademy.sk/

Nechcel som k tomuto jednoduchemu dopytu zakladat osobitne vlakno, ak treba, prosim presunut. Dik za info.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"