Jedno bojové umenie alebo viacej?

HUNTER
občasný prispievateľ
Príspevky: 48
Registered for: 11 years 9 months

Jedno bojové umenie alebo viacej?

Príspevok od používateľa HUNTER »

Zaujímam sa o bojové umenia a bojové systémy za účelom sebaobrany a zaujímalo by ma aký spôsob trénovania je podla vás najlepší: či trénovať len jedno bojové umenie alebo systém dlhé roky a neustále sa v nom zdokonalovať,alebo robiť niečo na štýl wing tsun a zároven povedzme kick-box alebo muay thai,alebo či je lepšie robiť všetko len tak aby som pochopil základy a potom stále prechádzať a skúšať niečo nové.....
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Neviem ci je moj nazor spravny ale muay thai a kick box je na sebaobranu nic moc. Na druhej strane ta nauci primat a rozdavat udery, ziadne akoze... tot moj skromny mazor :)
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

canis lupus, trénuješ nejaké BU, alebo je to len tvoja domnienka? Lebo myslím, že z každého BU dostaneš niečo, čo ti oproti útočnikovi môže dať výhodu. Trénovaním vidíš ten "stret" úplne inak, iným pohľadom, zdokonaľuješ si reflexy, vieš dopredu predvídať, si rýchlejší ako tvoj protivník, vieš ako a kam správne udrieť. Samozrejme, všetko toto závisí od trénera, pretože nie je najdôležitejšie čo máš v rukách, ale čo máš v hlave...
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

staci ak budes vediet jedno a co najlepsie,ale nieje to zaruka ze sa vzdy ubranis...

to canis lupus : nie nieje tvoj nazor spravny :)
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Nie netrenujem, a ano trenoval som. Asi ste ma nepochopili, lepsie povedane huntera. Chce vediet najlepsie sebaobranne BU. A ak si myslite ze muay thai alebo kick box je o tom tak sa dost mylite. Ano je to o tom byt pripraveny a bla bla ale nie je to obeanny system ale utocny, uz sa chapeme? Samozrejme ze je potrebne vediet spravne udriet k comu su dobre dane styly. Ale bavime sa o bojovom umeni postavenom na obrane... nomed to vystihol, treba ho hlavne ovladat a vediet pouzit pod natlakom a v strese... poznam boxeristu majstra tusim slovenska v rokoch xy, ktory prisiel do krcmy a rypal do kamosa. Vtedy sme mali 17 rokov, on mal okolo 25 (boxerista) . Kamos nic netrenoval, obycajny chalan.vysledok? Boxerista asi nemal svoj den. Sorry za OT ale priklad som chcel uviest.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Stačí jedno, ale poctivo trénované.
HUNTER
občasný prispievateľ
Príspevky: 48
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa HUNTER »

Nie nechcem vediet ake bojove umenie je najlepsie,o tom uz bolo dost nekonecnych debat na celom internete,ja uz jeden sebaobrany system trenujem a som s nim spokojny len som rozmyslal ze ho skombinujem aj s nejakym full kontaktnym sportom ako ten kick box atd a ci si myslite ze je to dobry napad. S tym sebaobranym systemom co trenujem som spokojny ale chyba mi tam full kontakt,a ucenie zakladov: klasicke direkti,haky,kopy atd ale zas full kontaktne sporty maju nevyhodu ze je tam dost technik zakazanych...
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Aha, tak to je ina :) otazka na teba? Mas moznost si zavesit doma box. pytel? To by vec dost menilo a mohol by si sa vyblaznit :twisted: samozrejme nie je nad sparing... a zaklady by si sa aj tak mal naucit pod odbornym dohladom, aby si nemal nespravne navyky...
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

podľa mňa nič nepokazíš tým že sa budeš vzdelávať aj v iných,
my cvičíme napríklad RBSD a UC Leeho MOrissona, výborné veci,
a kombinujeme aj športové sparingy, mali sme na tréningu aj bývalého boxera 1. ligy ČSSR, trenujeme s chalanmi z Kraw maga, kickboxermi, každý ti v niečom pomôže,

aký typ sebaobranného systému trénuješ, ak smiem vedieť :?:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

mam dojem ze trenujes aikido .... ci ?
HUNTER
občasný prispievateľ
Príspevky: 48
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa HUNTER »

Trenujem Wing Tsun sice zatial len dva mesiace ale fakt ma to bavi len skoda ze pri sparingoch neni mozny full kontakt a preto chcem robit aj nejaky bojovy sport,a ano mam v pivnici zavesene boxovacie vrece takze s tym neni problem
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

tak to áno neskúsiš ako "chuti rana" nebudeš na ulicu adekvátne pripravený .... v tom prípade by sa ti zišlo nejaké "doplnkové" BU.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nie že by som sa nejako zvlásť vyznal, ale nemyslím, že je to dobre postavená otázka. Niektoré bojové systémy, sú už postavené na tom, že spájajú viac rôznych štýlov, viď také MMA či Krav Maga, tá spája prvky klasických úderov z boxu, rôznych pák z džuda a ktoviekoľkých inýych systémov a techniky na zemi na spôsob brazílskeho Jiu Jitsu. Ak existuje nejaký tréner, ktorý vie seriózne naučiť všetky techniky Krav Magy, tak je asi niečo ďalšie k tomu zbytočné, pretože už pri nej sa učíš viac systémov naraz (opakujem ak niekto dáva pozor fakt na všetky techniky a neodbije niektoré len preto, že on samotný napríklad neuznáva boj na zemi). Zrejme úplne každý bojový šport, umenie či systém ti dá aspoň niečo, vďaka čomu budeš lepší od niekoho kto nerobil nikdy nič. Ale ak chceš ísť cestou najvyššej efektivity, tak si treba skôr poriadne vybrať ten jeden sebaobranný systém ktorý už spája viac štýlov, kde je nejaký sparing a trénovať ho poriadne. Radšej než ísť v pondelok na karate, v stredu na box a v piatok na taekwon-do ísť radšej tri krát na tú Krav Magu. Je to len môj názor, keďže si sa pýtal, čo je podľa nás najlepšie, rešpektujem, že niekto to vidí inak. :)
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

Chodia k nám 2 dievčatá čo robia WT z rovnakého dôvodu ako tu popisuješ ty

WT je umenie a nie sebaobranný systém z môjho a nie len z môjho pohľadu.
je tam podriadené všetko hlavne dokonalosti prevedenia techniky a je to na roky štúdia
sebaobranný systém je viac o príprave na to že schytáš, zodolňovaní voči úderom, výbušnosti a sile jednoduchých úderov a techník . veci čo ti budú pod stresom fungovať vždy, pretože vtedy zložité veci idú bokom, učíme sa tento pohľad od Leeho, toto je jeden z poslených seminárov v ANL. kde boli chlani z www.rbsd.cz dostali tam priestor v rámci vlastnej prezentácie
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... DGWWoC3LWo
http://www.youtube.com/watch?v=4p7cqLZD57o tu je potom s Leem rozhovor, je to uznávaná kapacita a je vidieť že to o čom hovorí má vyskúšané v praxi, študoval BU asi od 8r a to čo z toho vybral si sám môžeš pozrieť,
sebaobrana rovná sa - jednoduché techniky
HUNTER
občasný prispievateľ
Príspevky: 48
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa HUNTER »

Prave preto som sem nechcel uviest aky sebaobrany system trenujem aby sa nerozbehli diskusie o jeho ucinnosti atd. pretoze diskusie o efektivnosti roznych bojovych umenii podla mojho nazoru nemaju konca a kazdy si aj tak bude stat za svojim. Ja som len chcel vediet ci je podla vas rozumne robit dva krat tyzdenne wing tsun a dva krat povedzme muay thai. Kraw magu som skusal,ale mi holt nevyhovovalo, tym vsak v ziadnom pripade nechcem pochybovat o jej ucinnosti
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"