Tapatalk

Nahlasovanie chýb, odkazy adminom a moderátorom, kontakt na admina etc.
inspiring_dijkstra

Tapatalk

Príspevok od používateľa inspiring_dijkstra »

Zdravim, bude forum aj pre Tapatalk?
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

.Pripajam sa k otazke pre prevadzkovatela fora
Julke
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 9 years

Príspevok od používateľa Julke »

Tiez ma to zaujima, Tapatalk velmi ulahcuje citanie fora
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Toto nedokážem ovplyvniť, obráťte sa na superadmina, nick Admin.
Julke
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 9 years

Príspevok od používateľa Julke »

Dik za info! Podľa všetkého sa musí updatnut engine tohoto fóra na phpbb3, následne sa dá aplikovať Tapatalk, vraj for free. Napíšem hlavnému adminovi.

https://tapatalk.com/faq.php
Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

Pani, Pani.. myslite ze sa tu bude riesit tapatalk (co je kvantum nastavovania s forom) a taku banalnu vec ako je otvaranie odkazov na novej stranke sa tu nedokaze spravit?!

Nechcem nikomu krivdit ani poucovat ani sa stazovat a uz duplom nie urazat, len konstatujem aky mam s toho pocit a velmi by som bol rad keby som sa mylil..
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...ak pri otváraní odkazu stlačíš "Ctrl", máš ho na novej záložke...
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

ctrl+klik, alebo kliknes strednym koleckom na mysi, ale na smartfone to tak nefunguje...
inspiring_chaum

Príspevok od používateľa inspiring_chaum »

Tiez sa pripajam k otazke. Bude tapatalk fungovat?
lubco
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 6 years 8 months

Príspevok od používateľa lubco »

Dobry den, po upgrade fora aj majitela bude fungovat Tapatalk?
Používateľov profilový obrázok
Admin
Administrátor
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 18 years 5 months

Príspevok od používateľa Admin »

Krátka odpoveď je, nie, Tapatalk nebude v dohľadnej dobe podporovaný.

Otvára to ale tému, ktorú často vidím a riešim aj na iných fórach a v iných kruhoch, tak to využijem a spíšem môj postoj k tejto službe celkovo v 3ch rovinách. Je to dlhé, nie je to povinné čítanie. Nie je to ani reakcia na žiadateľov, je Vás viacero a dôvody na to máte. V dnešnom stave internetu by ale mali užívatelia ako aj administrátori vedieť, do čoho pri používaní tejto služby vlastne idú:

Rovina Technická
Tapatalk nie je oficiálne podporované rozšírenie phpbb, keďže je nekompatibilný s jeho licenciou a zároveň neboli za tie roky dodať funkčný kód na audit. Áno, admin fóra si ho môže stiahnuť a „natvrdo“ nainštalovať, ale to so sebou prináša napr. problém s údržbou (ako vyzerá fórum, kde sa údržba zanedbáva vieme), ako aj kompatibilitou – permanentne rozbíja „konkurenčné“ iné doplnky. Extra čas by som tomu venoval (od minulého štvrtka riešim fórum tak 8-10h denne) ale tu sa bavíme o pomerne uzavretom, neauditovateľom komponente, ktorý otvára zadné vrátka do systému – a tieto vrátka boli mnohokrát zneužité. Tapatalk navyše zo svojho dizajnu a spôsobu integrácie obchádza akékoľvek ACLky, takže admin im musí plne veriť že to nepokazia, a s týmto fakt nemajú dobrú históriu (viackrát odkryli svoje API verejne, takže sa dalo čítať nie len súkromné fóra ale aj všetky súkromné správy verejne a pod).

Rovina Licenčná
Tu si dovolím malú elipsu – Verím v to, že najlepší spôsob ako chrániť údaje je ich nemať. Strávil som naozaj veľa času, aby som očistil fórum od všetkého balastu, reklamy, trackingu a pod, a bolo ho tu požehnane (napr cez externé obrázky v avataroch). Vyčistil som užívateľské profily, zmazal všetky osobné údaje čo sa tu válali a nepridali na diskusii. Na analytiku stránok využívam len vlastnú inštanciu služby ktorá nezbiera žiadne info o užívateľoch, postupne anonymizujem aj historické dáta napr o IPadresách užívateľov a pod... Toto nikto nevidí, ale robím to preto, aby som WF dostal na úroveň 21. storočia.

Oproti tomuto stoja podmienky používania služby medzi Tapatalkom a prevádzkovateľom fóra. Licenčné podmienky sú pomerne šalamúnsky napísané, ale v skratke znamenajú toto - Tapatalk a akékoľvek nimi poverené (nešpecifikované) tretie strany v rámci nich dostanú právo bombardovať každého užívatela fóra (nie Tapatalku!) reklamou, ktorej forma je nešpecifikovaná. Okrem toho získavajú prístup k celému obsahu fóra ako takému. Ďalej získavajú právo sledovať všetkých užívateľov fóra (opäť, úžívateľov fóra, nie tapatalku), nastavovať im tracking cookies, mať možnosť tzv. beacons (predpokadám vo forme ephemeral cookie alebo tracking pixelov, polopate - sledujú aj pohyb užívateľa medzi rôznymi stránkami). Toto všetko, cez vyššie spomenutú čiernu skrinku, do ktorej nikto nevidí. Samozrejme, informačné a iné povinnosti plne presúvajú na prevádzkovateľov fór, a stavajú to tak, že ak sa niečo pokafre tak za nič nemôžu (ehm... gdpr)

Rovina vizuálna - UX
Premisu, prečo vlastne Tapatalk existuje chápem. V skorých 00’s keď boli fóra na koni a smartfóny boli novinkou, vyzerali všetky fóra nagrc. Ostatne, príklad toho bolo do posledného víkendu aj toto fórum – tabuľky s fixnými rozmermi, farebnými pozadiami, olepené bannermi a blikajúcimi blbosťami. Tapatalk bol z tohto vyslovene záchrana a to sa im podarilo.

Dnes je situácia ale iná – každé rešpektované fórum má responsive design, máme ho už aj tu – nebudem hovoriť že je na svetovú cenu za UX, ale drtivú väčšinu dňa chodím sledovať WF z mobilu a je to úplne iný zážitok ako predtým. „Mobile first“ budem raziť aj tu, a je to moja priorita. Dokonca máme už aj push správy aj do mobilu... zatiaľ som to nepropagoval verejne, a určite nikdy neplánujem nagscreen ktorý s tým bude užívateľov otravovať ako každý portál čo si myslí že je to najdôležitejšie v živote.

V každom prípade, užívateľ, ktorý si pri prihlásení zapamätá login môže cez tzv service workers dostať push notifikácie do browsera alebo mobilu a funguje to cca všade okrem iOS (viac ako 50% všetkých prístupov na WF je z androidu a 30% je desktop). Možnosť to zapnúť je priamo v notifikáciách hore. Dúram že sa dostaneme do stavu že tí, ktorí chcú notifikácie nebudú musieť mať zaspamovaný mailbox, a v roadmape mám denné/týždenné digesty pre tých, ktorí proste chcú info o tom či je v obľúbenej téme niečo nové, ale nie zrovna 20x denne.

Záver
Je mi jasné, že Tapatalk je vo svete stále relatívne populárny, network effect to má brutálny. Iní prevádzkovatelia fór (vraj 200 tisíc) a predĺžene aj ich užívatelia podmienky Tapatalku akceptovali a asi sú asi spokojný. Za mňa je to služba, ktorú vzhľadom na moje osobné hodnoty, obsah tohto fóra a ohľad na užívateľskú základňu proste nemôžem spustiť.
lubco
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 6 years 8 months

Príspevok od používateľa lubco »

Dakujem za odpoved, akceptujem uvedene dovody. Prajem pekny den.
Napísať odpoveď

Návrat na "Správa fóra"