Taurus 85 UL - neodpali naboj

friendly_feynman

Taurus 85 UL - neodpali naboj

Príspevok od používateľa friendly_feynman »

Zdravim,
kupil som starsi revolver Taurus 2" Ultra-Lite .38 Special.
Problem je, ze cca. kazdy desiaty neboj neodpali. Na zapalke ostane priehlbinka po ihle a ked opat pretocim bubon, na druhy krat to uz da. Pripadne na treti, uz neviem presne, ale skor ci neskor ten naboj da.
Tak som rozmyslal, ze problem bude:
a. Slaba pruzina
b. Kratky chod ihly

Kedze nahradne diely na Taurus asi nebude len tak lahke zohnat (daju sa vobec niekde na Slovensku ?) a ani ziadneho puskara v okoli nepoznam, skusil som to opravit sam.
Ako prve som trochu obrusil z kladivka na mieste, kde naraza do ramu a ktore urcuje, ako hlboko kladivko zatlaci ihlu. V tej casti, kde kladivko naraza na ihlu, bola pomerne velka vola (medzera). Potom som este dal plastovu podlozku pod vratnu pruzinu, cize som ju urobil tuhsiu.
Na obrazkoch dole to je pekne vidiet, hlavne ten rozdiel, ako hlboko ide ihla do zapalky po uprave.

Mam ale otazku - moze sa nieco stat, ak by ihla isla do zapalky az prilis hlboko ? Co ak by do nej spravila dieru pocas vystrelu ? Pripadne ak by niekto s revolverom bol ochotny odfotit, ako hlboko mu ide ihla, ked stlaci spust - u mna teraz az takmer po hranu bubna.
Dik
Prílohy
Picture5.jpg
Picture6.jpg
Picture7.jpg
Picture8.jpg
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Môžeš si vyrobiť závadu. Ak ihla prerazí (mäkšiu) zápalku, môže v nej uviaznuť a nebude sa dať pohnúť valcom. Ale tento Taurus nemá skryté kladivo, takže možno by to ťahom za kladivo išlo relatívne bezbolestne vytiahnuť.
Zažil som takúto závadu párkrát pri Glockoch a bolo na ňu treba hrubú silu.

Možno aj zvýšiš namáhanie ihly a skrátiš jej životnosť, neviem to posúdiť.
friendly_feynman

Príspevok od používateľa friendly_feynman »

Cez vikend postrielam a uvidim. Zatial som vyskusal uz pouzite nabojnice a ziadna dierka sa nekonala.
friendly_feynman

Príspevok od používateľa friendly_feynman »

Tak som vystrielal cca. 50 ran. Z toho ja 40, vsetko Double Action a bez problemu. Kamarat dal 10 a jeden naboj mu nedal, ale skusal natahovat kladivo a neviem co robil, lebo na zapalke ziadna znacka nebola. V kazdom pripade revolveru po mojom zasahu teraz viac doverujem :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"