ŽENA a Zbraň- aká?

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

No ja tiež neviem, či nebude ultraľahká tridsaťosmička s kratučkou hlavňou na začiatok trochu veľké rodeo. Zvlášť pre ženu, ktorá o sebe píše, že má problém obtiahnuť záver pištole.
Pre mňa skúšanie .38 od SW nebolo zrovna najpozitívnejšou skúsenosťou. Zbraň mi v ruke tancovala vďaka malým pažbičkám a po pár výstreloch som si musel upraviť úchop. Navyše po výstrele sa predo mnou vždy zahmlilo - dym z hlavne mi išiel rovno do tváre. Nefím, nefím... na sebaobranu by ten SW určite stačil, ale asi len na sebaobranu a nič iné.
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

Chlapci, všetko čítam, všetko vnímam, nuž Jack veď si ma vystrašil, že po strelbe nechcem kričať "nefidím" .... budem musieť asi pozháňať aj ľudkov, čo na strelnici dajú omáknuť a vystreliť- veď toto nie je sranda.
yarco- neskúšala som -skúsim to aj tým iných chmatom. Mne ak sa to podarilo - napriek tomu, že som praváčka, presne opačne o tých slabých a silných rukách. (... :shock: žeby som kvôli tomu lepšie hrala na ľavom krídle? ... :? )
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Ahoj, riesili sme podobne problemy ako ty. Moja polovicka je subtilny krpec. Ak mi to uniklo, ospravedlnujem sa, ale nepostrehol som aky ma byt primarny ucel tvojej zbrane. V pripade obcasneho strielania a trvaleho pobytu v trezore je to viac-menej jedno, co ti sadne a bavi ta. Pri predstave denneho nosenia je to uz ine. Tvrdis, ze neobtiahnes. Nemas na to silu? (Existuju slabsie pruziny zaveru, pojde to lahsie. Resp. posiluj.) Zaver sa ti vysmykne nez obtiahnes? (Tam kde to drzis prstami nalep gripy - zdrsnena samolepiaca paska)
Revolver na denne nosenie je pre zenu trocha problem. Zle sa v kostyme resp len nejakej halenke nosi skryte. Polovicka siahla po Glocku 19. Je troska mensi, ale stale je to plnohodnotna zbran s vybornymi vlastnostami. Ako puzdro pouziva specialne puzdro robene na mieru, ktore sa suchym zipsom zapina okolo tela pod oblecenie. Zbran pod rukou nie je vobec vidno. Samozrejme je k zbrani horsi pristup, pomalsie tasi, ale je to kompromis `kancelarskeho` oblecenia a naplnania zakona...
Asi by si si mala co najviac vyskusat veci v reale. Popros ludi na strelnici, urcite ti pomozu, alebo sa dohodni tu na fore na nejakom stretnuti. Dolezite je aby si bola presvedcena o `pohodli` svojej zbrane, ze ti sadne do ruky aj pred oci, nez za nu zaplatis...
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Takže nakoniec je to tak že Bionda už ten Sig vie obtiahnuť a strieľa na nováčika veľmi dobre. Chýba rýchlosť, ale presnosť je celkom v poriadku. Otázka pre ňu zostáva nákup správnej zbrane a pripadajú do úvahy už aj pištole.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 08:57, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

rob999 napísal:...Bionda už ten Sig vie obtiahnuť...
Ako sa to podarilo? Upravou uchopu pri obtahovani alebo inou fintou?
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

Dakujem chlapci za všetky rady. Yarco, dal si mi veľkú inšpiráciu s inou technikou obťahovania - pomohlo :D aj keď to vypadá u mňa inak :D ale dlaňovým spôsobom.
Nad zbraňou ešte nie som rozhodnutá, ale idem si urobiť prieskup po predajniach- čosi ste mi "dali" ako tip vy, čosi sa pozdáva aj mne, určite dám vedieť aký bol môj výber, event. ešte sa tu s vami poradím ak budem v dileme. Takže zatiaľ ďakujem . :)
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

apropo... strielať ma baví, ale muž :evil: mi povedal, že ma už nezoberie, kým nebudem mať vlastnú zbraň...... :roll: ach ja úúúbohá

:D žeby to bol strach že budem lepšia ako on???? :shock: 8) :lol:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

minule som bol u Frana a jedna pani si tam vyberala vyberala...az odchadzala s Waltrom PPS , vraj jej to do dlane ide tak akurat a pozitivne komentovala aj obtahovanie zaveru. Pani mala asi tak 50kg aj s kabelkou...
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

Chlapci, nejako zbieram info, len ich mám akosi málo. Poraďte: dilema Walter PPS versus Steyr S A1 . Sú nejaké mínusy- spoľahlivosť ...... ?
Už som si dohodla dajú mi z oboch vystreliť , ale ak môžete hoďte nejaké vlastné skúsenosti. Napr. Glock mi vôbec v ruke nesedel. Ďakujem.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Steyra nepoznam.

Z PPS-ka som si pred par dnami vystrelil ,) vdaka Kriznik ! ), a bol som silno prekvapkany..ze z tej tenkej pistolky sa mi podarilo nastrielat o kus lepsie ako z mojho Glocka.

Na nejaku velku prestrelku to kvoli 6 ranovemu zasobniku nie je.. ale na Tvoje ucely je podla mna vyborny. Ak ti sadne pri strelbe, odporucam.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Bionda, presne ako pisal Roman. PPS je kus dobrej zbrane na pohodlne nosenie a je na svoju velkost mimoriadne presna a dobre spracovana buchacka. To ze kapacita je ,,iba,, 6+1 vobec nieje malo. Na obranu to uplne staci spojeni s vykonou municiou. Ta pistolka je velky sympatak a za jej kvality hovori, ze ju prijala nemecka kriminalka do svojej vyzbroje a niektory ju nosia ako svoju hlavnu zbran s predlzenym zasobnikom.
Ak mozem poradit tak chod do toho W PPS.
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

ešte dodám : cenovo sú úplne rovnako, veľkostne je PPS užší, Steyr je taký lepší do ruky- trochu masívnejší. Ale myslím si, že sú rovnaká trieda z tých menších.
Ja rozhodnutá nie som vôbec, budem zvedavá ako sa budú chovať pri strelbe, som veľmi rada, že to budem mať umožnené.

Za ďalšie nejaké užitočné infošky všetkým ďakujem už vopred.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Podľa mňa STEYR MANNLICHER. PPS je pre mňa úzka. STEYR sedí v ruke brutalne. Podsunutim rukoväte viac do stredu záveru pôsobí veľmi vyvážene a príjemne v ruke. Predpoklad malého spätného nárazu, rád si ju vyskúšam.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Predpoklad sa potvrdil. Výborná zbraň. Na jej rozmery a na to že je plasťák - minimálny spätný ráz. Držanie trochu zvláštne (kvôli sklonu), perfektné mieridlá. Aj na 15 - 20 metrov presná - kam namieriš strieľa. Výborná voľba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"