Ruger LCR

Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Tiez mam LCR zatial 3 dni a na skusku 30 ran, potom mi brnela ruka taksom dal 100 ran s P22 a siel domov.
Ja som velmi spokojny ale nie je to zbran na caste strelby ale na ochranu a tomu zodpoveda aj zivotnost ci pocet vystrelov. Pri noseni vo vnutornom puzdre netlaci ani pri soferovani.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Lubor bol tak ochotný, že mi dovolil vyskúšať jeho LCR, takže skúsim napísať svoj dojem. Po malom dvojpalcovom revolveri som pozeral už predtým, ideálne 5 ranová .38čka, nie že by som tú zbraň potreboval na niečo konkrétne iba som také niečo chcel. Dopredu som vylúčil ráž .357 magnum, extrémna strata výkonu pri dvojpalci z toho robí kandidáta na najhorší pomer spätného rázu/výkonu ever. LCR sa mi dizajnovo páči, tak som oslovil Lubora (diky Lubor), či by bolo možné oprobovať.

Skúšal som náboje S&B normálne a CCI +P Rukoväť je bohužiaľ na dva prsty a ani ja s malou rukou som tam ten tretí dostať nevedel, obojručné držanie bolo tiež problémom. Zbraň z nejakého záhadného dôvodu nemá nijako farebne zvýraznenú mušku (cieľnik pochopiteľne tiež nie). Jasné nie je to zbraň na mierenku, ale ak je to určené len na pudovú streľbu od boku, mohli to nechať aj bez mieridiel. DAO spúšť mi nejako zvlásť nevadila, triafal som v rámci svojich schopností priemerne. Spätný ráz ma ale prekvapil. Každá rana zabolela aj pri obojručnom aj pri jednoručnom strieľaní. Medzi nábojmi +P a normálnymi som necítil žiadny rozdiel, boleli rovnako. Skutočne z tej zbrane začne brnieť ruka, je to kombinácia krátkej hlavne, plastového rámu a rukoväte na dva prsty.

Nedávno som mal možnosť vyskúšať Taurus 444 (diky Mike75), čo je 4 palcový ultralite (tuším titán), v ráži .44 magnum bez kompenzátoru. Napriek počiatočným obavám musím povedať, že streľba z neho bola oveľa príjemnejšia ako z LCR v .38čke Skúška LCR bola pre mňa poučením, že ak dvojpalcovú .38čku tak nerez a plnú pažbičku. Kúpiť si LCR v .357 magnum (aj v tejto ráži sa vyrába) je čistá samovražda.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ten komfort pri strelbe je danou za male rozmery a hmotnost co je pri noseni vyhoda oproti nerezovemu prevedeniu.
To uchytenie dvoma prstami sa utrasie po cca 100 ranach a clovek ci zvykne, ale viac ako 50 kusov po sebe uz cloveka netesi.
Tiez som bol prekvapeny, ze 357mag. v 4" je ovela prijemnejsi a presnejsi na strelbu aj s mojimi rukami ako LCR .38.
magical_kirch

Príspevok od používateľa magical_kirch »

Zdravim vsetkych diskutujucich. Neviem ci bude nejaka spatna vazba, ale ved skusim :-)

Prosim nenasiel by sa niekto v BA, resp. okoli BA (+/- do 100km) kto:
- vlastni revolver kalibru .357 s 2'' hlavnou (idealne LCR prip. KSP)
- bol by ochotny nechat ma par krat vysrelit si z toho?

Mam kat. A, samozrejme v case a mieste sa prisposobim, naklady (strelnica, municia, nealko pivo :-) uhradim.

Velmi vazne nad tymto typom uvazujem, zatial moja preferencia LCR, ak by sa to ukazalo koli nizkej hmotnosti fakt "neunosne" tak KSP. Alternativne S&W, ale zatial som vela argumentov pre tu cenu navyse nenasiel.

Na temu malych revolverov tejto raze je toho po forach na mraky, ale vysledok vzhladom na roznost nazorov - ak nevyskusam nedozviem sa ako to vlsatne je :-)

Vdaka.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Zatial najlepsi revolver v dvojpalci co som drzal bol Taurus 617ti. Sedemranovy titanovy dvojpalec s kompenzatorom v razi 357Magnum. Skvelo sa drzal,rukovat ribbergrip perfektne tlmila spatny raz a vaha bola cca pol kila. A okrem toho to bola aj krasna zbran na rozdiel od LCRka :-)
Ale som zvedavy na tie plastove Taurusy.zatial som ich videl len v katalogu. Ale rozhodne by som tam prehodil pazbicku na celu ruku,nie tu skratenu.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Chlopi, ma niekto LCR v cal 22 lr / 22 magnum? skusenosti, rozdiely,
eager_dijkstra

Príspevok od používateľa eager_dijkstra »

Je mi jasne ze pisem do davno mrtveho fora.
Ale tak snad moje skusenosti dakomu pomozu tak ako mne pomohlo toto forum.
Som cerstvy majitel revolveru Ruger LCR.
Na uvod musim povedat ze som bol vzdy zasadne fanusik len a len klasickych samonabijacich zbrani.
Pre revolver som sa rozhodol z cisto praktickych dovodov.
Pred tym som mal skusenosti v strelbe s 3 palcovym Holkom a aj nejakym ultralightom uz neviem prezne znacku. Skusenosti to boli vzdy zufale, kopacky do ruk, zufaly nastrel atd.
Preco teda revolver a este k tomu 2 palcovy?
Chcem revolver lebo je jednoduchy, rezistentny proti zlyhaniu a zasekavaniu nabojnic.
Kvoli balistike..nebudem blizsie rozvadzat...ty chytrejsi urcite chapu...
Nechcem kohutik preto aby sa zbran nezachytavala pri strelbe o saty.
Chcem zbran na kazdodenne nosenie.
Vahal som medzi Taurusom, S&W a Rugrom.
Patral som, pytal som sa vela.
Na Taurus niekto neda dopustit, ale od skusenych strelcov som vsade dostal odpoved ze Taurus do ruky by nedali ani nepriatelovy.
Na S&W viacero ludi povedalo ze pri S&W si clovek 40% ceny priplaca len za znacku a aj na inych forach a videach zase nejak S&W nevynikal.
Na Ruger LCR som zistil ze by mal vyzdrzat udajne 3-5 tisic vystrelov. Taurus Ultralight udajne este menej.
Ale vraj su ludia co chodia s odlahcenymi samonabicjacimi Rugrami na strelnicu kazdy tyzden uz roky a secko v poradku.
Rozhodne to ale neni zbran urcena na kazdodenne strielanie ale na prakticke nosenie.
Osobne sa trvacnosti a kvality zbrane neobavam. Posobi solidne a ani na zahranicnych forach som nenasiel nejake zasadne a hromadne reklamacie a staznosti.
Co sa tyka toho hrknania zbrane.
Hrkaju tak secky Rugre LCR do jedneho. Ked som ho rozobral tak tam vidno ze su tam take 2 tiahelka ktore vzdy tukaju o ram bycieho mechanizmu. Neni to ziadna zavada alebo vada je to konstrukcny standart seckych LCR modelov.
Co sa tyka nosenia je to splneny sen. Maly lahky, skladny, kohutik nezavadza..proste 100 bodov.
Co sa tyka chodu spuste je naozaj velmi dobry, nemam ziadnu vyhradu.
Co sa tyka madiel su tiez vyborne, masivne, dobre tvarovane, drzanie super.
Aj ked prve dni je potrebne si trosku zvyknut na to 2 prstove drzanie pazby, je to nezvyk tak drzat zbran.
Co sa tyka strelby.
Podotykam ze mam na muzske pohlavie extremne male ruky, stisk v ruke tiez nic moc.
Ruky a uchop su proste moja velka telesna slabina.
Preto som mal velke obavy z toho ako bude kopat a ci ho vobec zvladnem pri strelbe.
Musim ale povedat ze ma velmi prijemne prekvapil talk ze som nechapal.
Spatny raz samozrejme citit, ale ziadne rezanie luciku do prstov alebo divoke sekanie ruky.
Strelba bola omnoho prijemnejsia ako som cakal a ako predosle skusenosti s revolvermi.
Dokonca som hned pri prvej strelbe aj co to natriafal ak som chcel.
Co sa mi aj pri vacsich revolveroch moc nestavalo.
Po 150 nabojoch som uz musel ruku vytriasat, ale ziadne otlaky, odreniny ci podobne.
Strelba ma jednoducho bavila a nechcelo sa mi koncit.
Toto prijemne spravanie som vo finale prisudil tym prepracovanym madlam.
Okrem toho ze su velke a prijemne, po rozobrati na chrbte madiel zvnutra sa nachadza este tlmiaca pena.
Je pravda ze som mal po prvej strelbe na ruke este asi tyzden svalovicu.
Ruger ma v rucke zabudovany bezpecnostny zamok. Tak isto sa k revolveru dodava klasicky vysiaci zamok.

Finalne musim zhodnotit ze Ruger LCR je velmi prijemny revolver, dobre spracovany, a vyborne sa nosi.
Ja osobne som velmi spokojny s vyberom a tuto zbran som si oblubil a odporucil by som ju aj inym.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

streetfight napísal:Chcem revolver lebo je jednoduchy, rezistentny proti zlyhaniu a zasekavaniu nabojnic.

Upozornujem ze ide o vseobecne rozsireny omyl ktory sa zacal sirit s plosnym nastupom samonabijacich pistoli. Nebolo to len koli zvysenej kapacite a rychlemu prebitiu preco armady na prelome storoci presli od revolverov k pistoliam. Revolver je citlivy na spravne tzv. "casovanie", tj. vzajomnu suhru sucasti spustoveho ustrojenstva, stavaca a zapadky valca, osi valca, pohybu a polohy valca. Je vo svojej podstate delikatnejsi ako pistol (pozn. - odolnejsiu su samozrejme jednocinne revolvery ale aj tie musia mat spravne casovanie). Zlyhanie revolvera nie je vobec zriedkavy jav pricom castokrat su zan prave zodpovedne naboje. Odporucam pri kazdom prebiti davat pozor napriklad na stav zapaliek. Taka povysunuta zapalka vam dokaze totalne zablokovat pohyb valca. Alebo spomeniem riziko prepichnutia zapalky hrotom zapalniku - to spravidla znamena totalnu zadrzku ktoru mimo "dielne" nespravite. Zopar podobnych zadrziek som mal na Rugeri SP101 aj na Uberti Cattleman (SAA). Pri malom a lahkom revolveri dajte pozor na povysuvanie striel pri strelbe nabojmi so silnejsou laboraciou - opat ide o riziko zablokovania pohybu valca. Uz som tu o veci pisal viac krat, ak to zhrniem - zadrzka na pistoli ide zvacsa odstranit pomerne jednoducho, ked sa vsak uz kusne revolver spravidla ide o zadrzku ktorej odstranenie je pomerne narocne na cas a ak nie, vyzaduje si pouzitie hrubej sily (uder na valec ci kladivo) ktore sice revolver spojazdni ale nezriedka ho aj poskodi.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Z toho co som precital o revolveroch ked som si vyberal aku zbran kupit, som si tak nejak zosumarizoval, ze jedina podstatna vyhoda revolveru v dnesnej dobe, je jeho relativne jednoduchsie pouzivanie/obsluhovanie. Nabijes, namieris, vystrelis. Ale kedze ani na obsluhu semi-auto zbrani nepotrebuje nikto diplom z VS…

Co sa tyka spolahlivosti revolverov, z jedneho videa som si zapamatal vetu (verim, ze spravnu, kedze sa vo vseobecnosti tyka asi aj vselicoho ineho, nie len zbrani) - parafrazujem : "legenda o spolahlivosti revolvera sa zacala sirit az po masivnom nastupe semi-automatickych zbrani, ked uz revolvery skoro nikto nepouzival, ale kazdy policajt, ktory roky na pase nosil nejaky revolver by vam vedel rozpravat prihody…".

Osobne som si ani nebol isty vhodnostou revolveru na skryte nosenie, aj ked napriklad prave Ruger LCR v .38 special, si v nejakom zozname top zbrani na nosenie pamatam.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ja som na svojom urobil sidielkom otvor na klucik a teraz je jednoduchsie uzamknutie mechanizmu .
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

mrzo napísal:Z toho co som precital o revolveroch ked som si vyberal aku zbran kupit, som si tak nejak zosumarizoval, ze jedina podstatna vyhoda revolveru v dnesnej dobe, je jeho relativne jednoduchsie pouzivanie/obsluhovanie.
Tak si to študoval povrchne alebo zosumarizoval zle - nič osobné.

Keď budeš učiť obsluhovať zbraň niekoho kto chce zbraň povedzme mať a neplánuje sa tomu nejako zvlásť venovať (skupina B - aby niečo doma bolo pre istotu), človeka ktorý sa ťa bude pýtať či po každom výstrele musíš pištoľ obtiahnuť, tak veľmi rýchlo zistíš že by pre neho revolver bol lepší - aj čo sa týka bezpečného vybitia zbrane.

Revolver je oveľa vhodnejší na výstrel z vrecka, ak niekto považuje tento koncept sebaobrannej streľby za vhodný.

Vyskúšaj učiť 55 kilovú holku obtiahnuť pištol a po jubilejny 78 krát jej ukazovať, že na obtiahnutie pištole je potrebná sila dvoch rúk pôsobiacich proti sebe, nie jednej, pri ktorej nemá dosť sily tú pištoľ obtiahnuť.

Skús začať prebíjať a zistíš ako laborácie (v oboch smeroch) si môžeš dovoliť pri revolveri - bez toho aby bola negatívne ovplyvnená jeho spoľahlivosť oproti výkonovo štandardnému strelivu.

O vhodnosti bežných pištoľových kalibrov na väčšie útočiace zvieratá toho bolo popísaného hodne, ak nerátame šialenosti typu Desert Eagle, tak revolveri v kalibroch .357 magnum a a vyššie hrajú prím.

Vôbec nespochybňujem koncept ktorý si si vybral - mám ho tiež, len je dobré poznať výhody a nevýhody oboch, nie výhody toho druhého zhrnúť do jednej vety a biť sa do pŕs, že ja som sa rozhodol správne.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Zoidberg, veľmi pekne si to vystihol. Najväčšia výhoda revolvera je že ho môžeš uchovať nabitý neobmedzene dlhú dobu a v prípade potreby ho vie obsluhovať aj totálny amatér.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

boris napísal:Odporucam pri kazdom prebiti davat pozor napriklad na stav zapaliek.
Mas na mysli prebitie ako prebijanie streliva a jeho kontrola alebo kontrola pri kazdom nabiti revolvera? Po tom LCR poslednu dobu poskulujem, tak ma zaujimaju mozne nevyhody.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Po prebití náboja treba skontrolovať, či je zápalka dostatočne hlboko osadená. Ak by trčala von z nábojnice, tak by ti mohlo zablokovať otáčanie valca.
Je to všeobecná rada, nie priamo pre LCR.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

2 Zoidberg37 - suhlasim so vsetkym co si napisal, ale… dva z piatich bodov (vyhod) hovoria to co som ja zhrnul v tej jednej vete - jednoduchsie pouzivanie a obsluha. Dva dalsie idu nad ramec toho co bezny uzivatel, ktory si vyberie revolver prave z dovodovov jednoduchosti chce riesit - kto z nich bude prebijat strelivo? Ta 55 kilova holka? :-) Alebo bude zrovna ona chciet strielat z .357 magnum? Nemam vobec nic proti revolverom, ani nahodou, je to krasna zbran, len ta mechanika je super, a ak budu niekedy v buducnosti peniaze navyse, alebo sa vyskytne moznost nejakej vyhodnej kupy, budem sam uvazovat o nom, ale skor na obcasne rekreacne strielanie, nie na nosenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"