.44 Rem Mag vs. .454 Casull

erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

- 357 mag. nie je velkorazny revolver

Ani jedna s tebou popisovanych zbrani sa neda oznacit ako "investicna zbran". Vsetko su to "obycajne revolvery" vyrabane vo velkych seriach. Sanca, ze takato zbran bude mat niekedy mimoriadnu hodnotu je miziva -skor bude problem to predat. Pokial uvazujes tymto smerom tak sa zameraj na limitovane serie, zvlastne vyrobne cisla a pod.

Na to co chces s tym revolverom robit si kup nieco s dlzkou hlavne 4" - max. 6". Puskohlad alebo kolimator ti da puskar na cokolvek, aj na Redhawk. Ramy Superredhawku su predpripravene na "rugerovu" montaz cize ti odpada nutnost upravy ramu puskarom. Pozri sa aj po SW, kde po demontazi cielnika na jeho miesto namontujes original picatinny rail /kupis v SW shope/ a mozes si tam dat co chces.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Vdaka za nazor, ine pohlady ?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

kup standardny stvorpacovy GP100 (357mag) a casom uvidis ci ti vyhovuje. pokial to nechces na mierenku, siluety a pod. tak stvorpalec je na 357mag dostatocny a este stale prijemne nositelny. v nasich koncinach je tiez pestrejsi vyber streliva v 357mag. bud zistis ze revolvery ti nevyhovuju a potom ho predas alebo si ho nechas ako univerzalnu zbran (vtedy bude lepsi stvropalec) alebo zistis ze ti revolvery vyhovuju a potom pri prvom nezostanes a rozhodne zacnes kupovat dalsie. viem o com hovorim ;)
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

erebos napísal:- 357 mag. nie je velkorazny revolver
myslim, ze nemas pravdu, velkorazny neznamena ze robi velku dieru
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

ja zvazujem Ruger KS-47NHNN 0860, kal. .44 Mag, je predpripraveny na montaz, hlaven 7,5 palca - z nej by mal byt vystrel uplne zvladnutelny a neskutocne sa mi (aspon na nete) paci - nema tento niekto?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Myslim, ze mam pravdu. 357 Mag. neni "velkorazny" revolver. Standartne sa do tejto skupiny radia raze od 44 Mag. Ak 357 tak potom 357 Maximum. 357 mag. je v USA spolu s 38 spec. povazovany za standartnu obrannu - sluzobnu raz.
Na druhej strane nikde nie je presne urcene kde je hranica...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

erebos: nemas pravdu

kazdy si sice moze navymyslat kategorie podla seba , ale standardne delenie na malorazove / velkorazove zbrane je do/od cal.22.

Pozri si pravidla sportovych (aj olympijskych ) disciplin. Napr sutazna disciplina "velkorazovy revolver" sa bezne striela kalbrom .32.
Detto sutazna disciplina "velkorazova tercovnica" sa da strielat akoukolvek tridsiatkovou razou atd...

To si samozrejme nebrani vymysliet si vlastne delenie a tvrdit ze mas pravdu, ale to je asi tak vsetko co mozes v tej veci urobit.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

No tak ludia nehanbite sa a piste :)
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

mam Ruger GP100 4palec a da sa aj nosit aj s nim presne strielat. pomer cena vykon naozaj velmi dobry. vyber a cena streliva su ok.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Ten 4" som porovnaval so 6". Subjektivne lepsie drzanie, perfektne vyvazena zbran. Oproti tomu 6" uz padal na cumak a po chvili z neho bolelo zapastie. Prave u revolverov je toto zelana vlastnost kvoli mensiemu zdvihu pri vystrele nie ? Ale to je .357 Mag. Nejake skusenosti s .44 Mag v dlhych hlavniach ?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ked to beres takto tak mas s tym delenim samozrejme pravdu.
Ja povazujem za "velkorazovy" revolver to co sa v USA oznacuje ako "Big Bore" - a tam sa to bere od 44 Mag. Samozrejme niektori tam zaraduju aj rozne Wildcaty. Podstatne je ze neni presne stanovena hranica cize kazdy si to moze vykladat ako chce, ale vecsinou panuje zhoda ze hranica je 44 Mag.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Dnes som vyskusal svoj novy prirastok: Ruger KSRH-7 v razi 44 Rem. Mag. Strielal som naboje Blazer s hlinikovou nabojnicou. Ako mi pisal Dirty Harry - po prvom vystrele sa len usmieval, ja tiez :twisted:
Revolver je mohutny, zaroven vsak neposobi tazkopadne. Vobec by som nepovedal, ze ma 7 a pol palcovu hlaven. Spatny raz a zdvih su vzhladom na raz male. Revolver vazi skoro kilo a pol, tak asi preto. Ustovy tresk menej neprijemny, ako z 9x19. Skor to bolo dunenie, nie stekot Lugera.
Ked som potom strielal zo svojej CZ 75 Compact, tak to bolo ako praskat detskym flusatkom 8)
Ak mate volnych 870€ vrelo odporucam.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Vidim ze si si nechal poradit... Gratulujem.
Zobral si k tomu aj montaz alebo to nechavas na neskor???
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Montazne kruzky su v baleni. V baleni chyba vyterak - neviem, ci sa zvykne pridavat ci nie. Toto je jediny minus ak opomeniem lacny plastovy kufrik, v ktorom je to dodane.
Uvidime sa v stati o prebijani a potom na strelnici :twisted:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ok rad poradim - kludne cez PM
Na cistenie ti doporucujem zohnat BORESNAKE. Pri cisteni velkeho revolveru na to nedam dopustit...
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"