Revolver .357 magnum a pouzivanie streliva .38 special

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Vanto: ľudia na strelniciach, puškárskych dieľňach či predajniach zbraní veľmi často operujú s úplne vymyslenými pojmami. Často sú opití vlastnou "mocou" a pocitom dokonalého ovládania zákona, podporeným "argumentami"

1) Robím s tým už X rokov
2) Často radím ľuďom čo vedia menej ako ja
...
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ano stava sa to, len teraz nastala situacia, ze clovek, ktory ma u mma kredit povedal tu svoju hlaku a zdroj, ktory u mna nema velky kredit povedal, tu verziu podla azkona, tak preto mi to nedalo a dal som to sem ...
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Zoidberk

Sorry, moja chyba.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Jediný výrobca revolverov ráže .357 Mag, o ktorom viem, že neodporúča z nich strieľať .38 Spec je Freedom Arms (modely 83 a 97). Dôvodom je tesnosť komôr. Má to svoju logiku: odpálenie vyššieho počtu .38 Spec (kratšia nábojnica) nechá v komore karbónový krúžok. Časom môžu usadeniny zabrániť roztiahnutiu krčka nábojnice .357 (ktorá je o cca 3,4 mm dlhšia ako .38 Spec). Kto zbraň pravidelne čistí, nemôže s tým mať problém, čo je potvrdené aj praxou.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Ešte jedna poznámka: Makarov s priemerom 9.22 by som v hlavni pre Luger neskúšal. Aspoň určite nie pri navážke so štandardným luger-tlakom. Asi netreba vysvetľovať prečo.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Vanto: už som ti to napísal, ale asi si to prehliadol. Ty sa nemáš spoliehať na svojho kamaráta s vyšším kreditom ani na známeho s nižším kreditom ani na toto fórum. Ja som ti ju napísal nejaký paragraf, ale tipujem, že si si ani neskontroloval, či ešte platí a či je podľa súčasného znenia zákona. Ak sa nechceš ako sám hovoriť dostať do prúseru, tak si ten zákon máš študovať sám a prípadne sem písať iba nejaké konzultácie a výklad, nie nevedieť nič a pýtať sa.

Fijet: v pohode

Shot: tiež som počul o mnohých čo to robia a nemajú problém a takisto som čítal na strelectvi a US fórach prípady ľudí čo s tým problémy mali, tak vyber si.

To s tým lugrom a makarovom som písal, že je iba teoretický príklad, presne rozmery neviem.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Zoidberg klidek ja ten paragraf, poznam, uviedol som tu dovod, preco som to sem dal. Ono sa mi uz viackrat stalo, ze jdnozncna vec nebola az taka jednoznacna, islo mi len o to vyvratit pochybnost, ze existuje nejaka okluka, ktora to umonzuje.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Zoidberg37 napísal:vanto: sám si si odpovedal. Stačí ako stačí, určite lepšie ako nič, lepšie ako 6,35 alebo .22LR, ale stále imho slabé, najmä pri nízkej kapacite revolvera. Pochopím nosenie 9 Browningu (plus mínus rovnaký výkon) v mikropištolkách ale .38 vo full size revolveri na niečo iné ako mierenku? Nič pre mňa. Z krátkej hlavne kompaktného revolveru zas ešte horší výkon.
Porovnávať hmotnosť olova 9br ku 38špecial je dosť zaujímave. A prirovnávať ku 22lr :lol:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

bum: prirovnanie s .22 LR tam nebolo, bolo tam "lepšie ako 22LR" a 9 Browning máš pravdu, išiel som čisto na podobné jouly, nie na hmotnosť olova no :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

vanto:
Neviem, mne sa to zdá celé dosť jasné.
Zákon v tomto prípade je veľmi zrozumiteľný. Strieľať a držať by si mal len kaliber, ktorý máš na kartičke, takisto zákona dbalý predajca by ti mal predať len to, čo máš na karte.

Celá pointa sa teda točí okolo toho, aký kaliber máš zapísaný v kartičke.
A ako to už v tomto biznise chodí - iný kraj (rozumej OO PZ), iný mrav.
Čo si uhádaš, to budeš mať.

Ak kaliber .38Sp nemáš uvedený nikde v papieroch ku zbrani, imho len hlúpy policajt ti ho do kartičky zapíše.
Ak ho tam ale uvedený máš (viď. Jeanov príklad s R8-čkou), príp. máš dokonca aj na hlavni vyrazené dva kalibre, nemá myslím policajt šancu ti odmietnuť zapísať aj 38-čku. Samozrejme, netreba sa dať odbiť prvým slovom a treba trvať na svojom, v prípade potreby vec potlačiť na vyššie inštancie.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Ono Yarco aj keď máš na úseku dobré vzťahy, len tak ti tam hocičo nezapíšu. V technických veciach sa (aspoň u mňa) držia striktne databázy KEU a keď tá povie že na tento kaliber máš nárok a na tento nie, tak sú neoblomní.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Kto má tak ohromný problém, tak nech si k hlavnému revolveru kúpi Arminiusa za 50 eur a môže kupovať oba kalibre :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Agger:
Veď ja ani nevravím, že ti zapíšu, čo si kto zaželá. A to ani keď tam má človek dobré vzťahy.

Databáza KEU nie je biblia, bežne sa stáva, že strelec príde zapísať zbraň a tá v DB nie je. Potom riešia jej pridanie do DB alebo kreatívne použijú niektorú z 'podobných' položiek, občas tak vznikne celkom pekný kartičkový humor :twisted:

Snažil som sa Vantovi len naznačiť, že ak má kal. .38Sp uvedený v papieroch od výrobcu a predajcu, imho by sa to malo dať zapísať, ak bude ochotný sa za to aj trocha pobiť. Obrazne, samozrejme.
Ak ten kaliber nikde uvedený nemá, tiež sa môže skúsiť pobiť za svoju vec, ale výsledok je myslím veľmi neistý...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Zda sa mi že aj Astra mala označenie 357mag/38 špecial

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p= ... ht=#123182
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Dobre si pamätáš :wink: , na ASTRA 960 mám vyznačené oba kalibre ale na kartičke si teraz nie som istý. Strelivo .38Sp som kupoval, ale neviem či na základe zbrane alebo ZP sk. F
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"