Výber revolveru

Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Ja som sa o Alfe informoval v NR aj PE, doba dodania je teoreticky pol roka, prakticky nikto nevie, či fakt príde. Na mierenku napr. .38 spec alebo 32 SW long
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Buď sú tak ukrutne dobré že sa míňajú ako rožky alebo majú v Alfe iné priority.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ja som na svoju Alfu 3863 cakal tusim cca 4 mesiace - tie tercove modely (Alfa Steel Sport) nevyrabaju na sklad, ale len niekolkokrat do roka. Vsetky ostatne modely by mali byt dostupne bez cakacej doby.
- neviem aky typ Scandium v NR dopytoval.

Alfa 3863 Steel Sport bol moj prvy revolver a mam ho dodnes. Ak by som si prvy revolver kupoval znovu, kupil by som si tu istu alfu. Ano, SW je SW, mat doma rovnaky kusok ako ma Jerry Mickulek ma svoje caro, ale Alfa ponuka VELA muziky za MALO penazi.
- je ukrutne presna (nepokrivkava ani za ZKR)
- ma ocelovy ram (alfa robi aj revolvery so zliatinovym ramom, ale ak alfu tak ocelovu)
- od vyroby je osadena kvalitnym mikrometrickymi mieridlami LPA
- k revolveru vyrobca dava nastavitelnu sportovu rukovat (+ firma Klinsky robi na alfy tusim cca 7 typov pazbiciek)
- fy HKS robi pre alfu rychlonabijace (nieje to ziadny atyp)
- je to cesky revolver, ak by bol nejaky problem, za 2h som v Brne a do vecera doma aj s opravenym revolverom (ja osobne som so svojou Alfou doteraz ziadny zadrhel nemal)
- revolver v 32ke vyuzije len sportovy strelec so zodpovedajucou vykonnostou - pre ostatnych tento kaliber bude bez realneho prinosu, naopak budu mat problem dostat sa ku komponentom (najma strely a nabojnice)
- na strielanie pre radost by som volil 38 micku

Ja som si bol pre revolver priamo v Brne, ale ako sa tu uz pisalo na SVK ich vozi napriklad Frano z Nitry (mozno este niekto iny, neviem).
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Riesilo sa nedavno na ceskom fore - znamy po 3/4 roku marneho cakania rusil objednavku. Posledne info na dotieravu otazku bolo ze udajne maju nejake problemy s dodavkami ramov a vraj sa to za 2-3 mesiace ma zlepsit. Osobne by som to skor videl na ine priority nez zasobovanie maleho trhu.
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

áno su problemy u subdodávatela. rámy im odlieva česká zbrojovka ale tá teraz navyšuje svoju vlastnú výrobu tak kooperácie odkladá na vedlajšiu koľaj.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Vďaka, ale čo tá hlavná otázka.
Mierenkársky revolver od SW.

Nerez? Čiernený? 38/357 alebo 4 palcový Miculek.

Po to 625 Jerry Miculek pokukujem len zato že mám zásoby striel 45 SWC, plus nábojníc za igelitku a prebíjacie nádobíčko na 45.

Kôli 38/357 by som musel všetko od gruntu nakúpiť.

Len neviem či 45 ACP a 4 palec je vhodný na mierenku. Držal som ho v ruke, u Fraňa v NR a musím povedať že je nádherný. Aj sa dobre drží.

Zase 586 a 686 ( tiež som ich stískal v dlani u Fraňa) to je zase niečo celkom iné.
Zase nechcem podľahnúť tlaku že mám matrice, strely, hilzne a potom sa budem trápiť s presnosťou. Toho Miculeka skôr používajú na dynamické revolverové disciplíny ako na mierenku, ako som si mal možnosť všimnúť na Youtube.

Asi smerujem k tým 586-686
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Tak za jeden z najlepsich je pokladany stary S&W Model 14. Pokial sa ti chce riesit papiere a skocit si do Plzne - jeden este maju ;). Na mierenku ho proste neustrielas.
http://www.panzer.cz/cs/revolvery/1719- ... ecial.html.

A vala sa im tam aj nieco fakt pre fajnsmekrov, pokial ti nevadi prebijat .32 :
http://www.panzer.cz/cs/revolvery/1729- ... agnum.html

EDIT: Inak je to fakt o tom co ti sadne do ruky ... aj Kcko aj Lko S&W su super, osobne neviem ci by som siel do .45ACP - to skor na nieco dynamicke. Skus este porovnat nieco s tazkou hlavnou (full underlug) a nieco s lahsou - ine vyvazenie.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ak to chces na mierenku ako pises, chod urcite do 6 palcovej hlavne - tu dodatocnu dlzku zamernej urcite zuzitkujes.
Uhlikova ocel by mala byt udajne oproti nerezu tvarovo stalejsia - viac Ti k tomu nepoviem, mozno tu niekto vie viac.
Co sa tyka raze, nepoznam nikoho kto by strielal mierenku s 45acp - netvrdim ze sa to neda, ale ak vsetci uprednostnuju 38/32 tak na tom asi nieco bude..
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

theplaky napísal:
Ja som si bol pre revolver priamo v Brne, ale ako sa tu uz pisalo na SVK ich vozi napriklad Frano z Nitry (mozno este niekto iny, neviem).
Ešte aj AFG Partizánske...
.
.
Pokiaľ ide o "nedostatkovosť" revolverov od Alfy u nás, ja som počul u Fraňa aj v AFG verziu, že Alfa vyrába pre zahraničie a trh ČR/SR je jej ukradnutý....
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Dnes som sa zasa trocha dostal k meraniu ustovej rychlosti. K dispozicii boli .38Spl celoplast od SB, .38Spl poloplast od Fiocchi a od kamosa som mal krabku .357 Mag. FMS od Prveho Partizana :D . Vsetko 158Grs. strely.
Priemerna rychlost u SB bola 226 m/s. Fiocchi mali rychlosti velmi podobne. Priemerna rychlost 230m/s. Prekvapil ma zasa PP. Jeho 158Grs. FMS strely mali ustovu rychlost v priemere 344m/s. V porovnani s vyssie spominanymi .38 Specialkami je ta rana silnejsia, ale ako som uz pred casom spominal, stale absolutne v pohode zvladnutelna aj pri rychlej strelbe. Ked budu dostupne naboje .357Mag od Hornady FTX, tak este pomeram aj tie.
Revolver inak funguje absolutne spolahlivo a strelba s nim je aj s tou drevenou pazbickou max. prijemna. O to viac ma mrzi, ze ak sa mi do kratkeho casu nepodari vyriesit jeden financny problem, tak asi budem nuteny ho predat :cry: .
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Jooooj to by Ta veeeelmi mrzelo.
Ak to pojde, nepredavaj bo peniaze ake si to dielo zasluzi za to nikdy nedostanes, a po case budes zhanat opat to iste a za iny peniaz.
Takze PPecka opat nesklamali. :D
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

To hej, na tomto predaji mozem len prerobit. Tak ale este neni nic rozhodnute. No PPcka nesklamali. Tak neviem ci su fakt nejak presypane alebo je to normalna ustovka. Po vystrielani celeho valca t.j. 7 ran som cakal, ze vzhladom na taku energiu budem musiet nabojniciam pomoct von z valca trocha vacsou silou, ale na moje prekvapenie vypadli tak lahko ako aj .38mickove nabojnice. Tak si myslim, ze nejak presvihnute tlaky tam asi nebudu. Ale aj komory vo valci su da sa povedat zrkadlovo vylestene, tak to lahkemu vyhodeniu nabojnic velmi pomaha. Este som zvedavy na vlastne laboracie. Snad k nim dojde. Uvidim zaciatkom buduceho roka, ze co a ako.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

V podvedomi som si nejak isty ze v 158 gr strele su asi PPecka najsilnejsie, aspon moje ruky to tak stale citia. Kamarat si fukol z mojho valec Geco streliva a potom ked som mu dal valec PPeciek, tak sa po druhej rane na mna s tazavym pohladom otocil dozadu, ze co sa akoze deje? :D a nechapal preco lietaju o 8 - 10 cm nizsie, tak som mu precistil obzory.
Používateľov profilový obrázok
Hindenburg III
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 8 years

Príspevok od používateľa Hindenburg III »

theplaky napísal: Ja som si bol pre revolver priamo v Brne, ale ako sa tu uz pisalo na SVK ich vozi napriklad Frano z Nitry (mozno este niekto iny, neviem).
aparapi napísal: Ešte aj AFG Partizánske...
Niekedy v lete 2016 som jednu Alfu videl v bratislavskom Hermese, model si už nepamätám. Ale povedali mi, že ich vedia doviezť. Podrobnosti som sa nedozvedel.
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Dnes som premeral rychlosti nabojov Hornady .357 Mag. 125 gr FTX. Z 10tich nabojov priemerna rychlost 2m od ustia hlavne bola 391m/s. Myslim, ze na 2,5 palcovu hlaven celkom slusna energia. Tiez boli k dispozicii Hornady .38 Spl. 158 gr XTP. Priemerka 2m od ustia 215m/s. Este ked bude cas, urobim aj nejake vlastne laboracie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"