Colt detektive special 38.spl

Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Colt detektive special 38.spl

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tak dostal sa ku mne jeden krasny kus Coltu detektive special, pravdepodobne s poslednej vyrobenej várky. Bol kupeny v roku 1999 ako nový. Predošly majitel sneho strelil udajne len 100ran. Za mesiac ako ho mam som stihol fuknut okolo 200 ran roznych znaciek nabojov, SB-celoplast, poloplast, Geco, PMC, MFS, prebijance. Coltik zozral vsetko bez naznakov nejakej nechuti. Na vzdialenost 15m striela asi 10cm vlavo, ale zial na pevnych mieridlach nemam sance niečo urobit, jedine preniest. Mal som uz par kusov revolverov ale colt bola vzdy moja srdcovka, krasna povrchovka, prijemne gumene pažbičky-vyborny uchop. Ale najhlavnejsie je krasny spustak či uz DA alebo SA. Zial nikde som sa nedočital ci sa vyskytovali nejake vady, načo si dat pozor, alebo kde v pripade potreby sa daju zohnat ND. Za rozne rady dakujem sem snima :lol:
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa v1911 »

Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Uz tam nejaky pistolnik dotaz hodil :lol:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

BALISTIK napísal:...Coltik zozral vsetko bez naznakov nejakej nechuti...
to vies, revolver nie je pistol, tomu chut len tak nepokazis :wink:
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

len pozor na obecne rozsireny omyl ohladne spolahlivosti revolverov. je pravda ze im chuti jest ale maju aj svoje muchy. dokaze ich pomerne spolahlivo uplne vyradit z cinnosti mnoho veci. pohyb valca vie uplne zablokovat povysunuta strela z hilzne alebo tzv. vysoka zapalka ci akykolvek drobny predmet (casto kus zapalky) ktory zablokuje pohyb rohatky, aretacneho ozubu ci posuvnej paky. ak zapalnik napichne zapalku prilis silno alebo ju prepichne, moze sa v zapalke zaseknut a valcom dalej tiez nepotocite. to nehovorim o zlyhacoch. ak mate zlyhac, pretocite valec aby ste pokracovali v strelbe odpalenim dalsieho naboja a zlyhac vam vystreli v momente ked je komora orientovana mimo hlaven a smeruje napriklad do ramu tak mate riadny kaboom.

kym zadrzky na pistoli sa daju vo vacsine pripadov riesit pomerne rychlo a spolahlivo, ak sa pri ostrej akcii zasekne revolver mate dve moznosti a) bud ho dalej pouzijete ako kamen, b) skusite uplatnit riesenie zadrzky obdobne ako u pistole, ibaze u revolvera to spravidla vyzaduje pouzitie vacsej nez malej sily (napr. uder zo strany na valec) a nezriedka to vedie k destrukcii niektorych sucasti.

revolvery sice znesu vykonne naboje, ale mechanicky su citlivejsie ako pistole. nie nahodou armady zaciatkom 20. storocia po testoch uprednostnili prve modely samonabijacich pistoli pred dvojcinnymi revolvermi. vyvoj konstrukcie revolverov pritom v tom case uz bol v zaklade ukonceny kym pistole este mali co dohanat. napriek tomu si myslim ze revolvery stale maju svoje miesto v zbranovom svete a mam ich rad, najma jednocinne... :)
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Boris : ako tento vycerpavajuci prispevok suvisel s Balistikovou otazkou na skusenosti s revolverom "Colt detective special"????
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

To veru neviem ani ja,dobre je si zopakovat vyhody nevyhody,ale o colte nikto nič nevie?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

erebos - tesi ma ze bdies nad cistotou debaty na tomto fore. reagoval som na predchadzajuci gewehrov prispevok a nejako som v zachvate grafomanie neudrazal myslienku.

teda ku coltu detective special - Colt v devatdesiatych rokoch obnovil vyrobu tohoto modelu. kvalita vyroby vsak bola kolisava a do Europy sa dostalo viac nepodarkov. odporucam dokladnejsie preverit najma casovanie, pevnost fixacie natiahnuteho kladiva, axialnu volu valca a ci je velkost spary konstantna pre vsetky komory. inak gratulujem ku kupe klasiky!
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"