HS-XDM9 alebo Glock 19?

vladis851
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 8 years 2 months

HS-XDM9 alebo Glock 19?

Príspevok od používateľa vladis851 »

Dobrý deň

Viem, že o obidvoch zbraniach je tu popísané dosť, avšak nenašiel som nikde nejakú komplexnú odpovedˇ, či je "lepší" Glock 19, alebo HS-XDM9 (3,8). Som čerstvým držiteľom zbrojného preukazu a zbraň budem nosiť denne pri sebe (skryté nosenie - zbroják skupiny A).
V ruke mi lepšie sedí HSko, avšak ku Glocku sa dá podstatne lahšie zohnať príslušenstvo.. od zásobníkov, cez púzdra, atď. Čítal som, že v HSku "hrkajú" náboje, čo som o Glocku ešte nepočul. Glock mi nesedí až tak príjemne, ale je to taká klasika, že tým podla mňa človek nič nepokazí. Taktiež ma celkom odrádza, že pri strelbe z HSka ste viacerí opisovali, že záchyt záveru naráža do palca pri strelbe. Máte s tým niekto skúsenosti?
Ako poslednú možnosť som zvažoval HK P30, avšak cenovo prístupnejšie sú Glock a HSko.

Vďaka za Vaše rady a odpoveď
vladis851
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa vladis851 »

Ešte som sa chcel opýtať jednu vec.
V predajni som si všimol, že zásobník na HSku "nesedí na milimeter" ako napriklad na HK alebo na GLOCKU.. je to problem? resp môže to byť problém?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

To je taka otazka, ktoru si musis zodpovedat sam. Tu to akurat spusti flame zastancov jednotlivych znaciek a konstrukcnych rieseni. Najrozumnejsie urobis ked si vsetky 3 zbrane vyskusas na strelnici.

Glock je pojem a neni treba ho predstavovat. jeho klady a zaporty su vseobecne zname.

HS/XDM je pre mna velmi prijemne prekvapenie. Strelba je pre mna pohodlnejsia ako z Glocku. Je menej nachylne na zly uchop a kvalitu streliva. V zakladnom baleni mas o jeden zasobnik viac. Prislusenstva je tiez dostatok.

HK p30 je z uvedenych moznosti pre mna top najme kvoli SA/DA spusti a ergonomii.Rovnako aj kvalita prevedenia. Asi jedina vec proti je fakt, ze na HK je problem zohnat prislusenstvo a je ovela drahsie ako u predoslych dvoch...

Na druhej strane neurobis chybu ked kupis ktorukolvek....
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Odpoved na Tvoju prvu otazku Ti neda nikto.Je to velmi subjektivne
komu čo sedi. Za druhe maš pravdu, prislušenstvo na G je lacnejšie a dostupnejšie ako na HS/XDM.
Otazka je čo všetko budeš ku zbrani dokupovat. Aj na XDM sa da v podstate všetko zohnat,niečo
u nas niečo spoza mora popripade v EU. Hrkanie nabojov sa tu už preberalo niekolkokrat, zaleži ako
sa uložia a ake tam nabiješ. Stači ked s nim mierne udrieš do dlane a je to OK.(mne hrkali najviacej v K100
tušim od CZ). :D . Zachyt zaveru nemože naražat do palca pretože palec aj zachyt pri strelbe nemenia polohu :)
Občas sa može stat že si ho tym palcom pridržiš čim Ti nezostane po vystr. nabojov zaver v zadnej polohe.
To sa jednoducho odstrani spravnym uchopom.
vladis851
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa vladis851 »

Dakujem za rady a nazory :)
jednoznacne najlepsie sa mi drzi HK P30, ale najhorucejsim kandidatom je HSko.. v ruke mi sedi omnoho lepsie ako G19, len ma trochu odraza to, ze som nenasiel nejake extra mnozstvo doplnkov k tomu.. resp. ludia zvykli pisat, ze je tazko k tomu zohnat normalne puzdro na skryte nosenie (vraj to od znacky Falco nie je moc pohodlne na kazdodenne skryte nosenie), ale to nejako hadam doladim :)

Urcite dam vediet, ako som sa rozhodol, popripade prve dojmy zo strelby atd :)
Vidime sa na strelnici niekedy :P
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak chceš HS-ko, zober HS-ko.
Ak chceš niečo iné z tej trojice, zober to.

Ak sa stále nevieš rozhodnúť, zober G19.
Získaš výbornú univerzálnu zbraň s bezproblémovým prístupom k príslušenstvu. Ponosíš, postrieľaš a časom sa lepšie zorientuješ v tom, čo ti sedí a čo vlastne chceš. A ak to nebude Glock, bez problémov ho predáš alebo necháš v trezore ako zálohu. Lebo zálohu treba mať :wink:
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Tak ako ti píše yarco.

Ešte k tomu G19. O akej generácii uvažuješ? Ja keď som ho kupoval tak som vôbec neváhal a bral som gen 4, lebo novšie, musí byť lepšie. Nebola zlá, žiadne poruchy, fungovalo spolahlivo, ale neskôr ako som si zastrielal aj z iných G19 v gen 3, tak som zistil, že sa mi drží možno príjemnejšie, lebo nemá také zdrsnenie. Jedine ten vypúšťač zásobnika je horší.

Prečo máš vo výbere P30 (ako jediná s kladivom, mal som ju tiež, super zbraň) keď sa logicky núka na porovnanie (vzhľadom na spúšťový mechanizmus) s XDM a G19 od HK ich SFP9? Tá sa drží ešte o málo lepšie ako P30, treba skúsiť.
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa raduz »

Ahoj tu istú dilemu som riešil aj ja pred časom. Skúsil som obidve. Na Glocku sa mi páčila spúšť zdala sa mi plynulejšia. Potom som ale skúsil XDM, páčil sa mi dizajn, ako laik som ju hodnotil že vylepšený glock. Náboje hrkocú a spúšť je síce tvrdšia, avšak mám ju ako moju prvú. Pri nosení je pre mňa bezpečnosť prvoradá, oba indikátory nabitia a vloženého náboja v hlavni ma tešia. Subjektívne lepšie sa mi xdm drží, a keď sa človek naučí strieľať tak zistí že tie zbrane sú aj presné ;-). Ak by som vyberal znovu, znovu idem do XDM. Nemal som ani jednu poruchu či zádržku a zožrala všetko čo som do nej dal vrátane prebíjaných nábojov.
Ja som spokojný a to som si bol istý, že ak budem mať raz zbroják, že idem len do Glocka. Je to presne ako píšu ostatní vyššie, treba vyskúšať a ani jedným nič nepokazíš. Toľko moja skúsenosť. Pekný večer!
vladis851
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa vladis851 »

Dobre ranko :)

Vcera som ucinil vazne rozhodnutie, nabehol do Hermesu a kupil som XDM :)
Zajtra ju pojdem odniest na zaevidovanie a sup strielat :) inak.. nahodou neviete niekto o nejakom eshope, kde dostat puzdra na nu? lebo slovensky trh je biedny :-/

Dakujem za rady aj odpovede :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Debatu o puzdrách som presunul do vhodnejšej témy.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "