HS H11 /Springfield Hellcat/

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Keby sa s poistkou dovážala aj k nám, jedna by možno skončila u nás doma.
:D
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Bol som ju prevetrat, bosnianske MaxTech a americke Hornady.. Cca 200 ks bez najmensieho problemu. Jedina vec, co ma stvala, bol presnost strelby. Nie je to dane rozmerom zbrane (tym, ze riadne kope) , kedze na jedno miesto to lietalo. Ale vzdy to slo 30 cm do lava. Neviem, ci to je len mojou rukou a chce to stale trenovat (je to moj prvy microcompact), alebo sa treba pohrat s mieridlami...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nechaj z toho streliť aj iného strelca, aspoň priemerného.
Ak to bude mieridlami, posun o 30 cm (tipujem na 10-15m) by sa mal prejaviť. Príp. streliť s oporou na menšiu vzdialenosť.
chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

Moja nová H11ka strieľa rovnako doľava, relatívne pekným sústrelom ale doľava. Ešte som si nenašiel čas na korekciu ale určite k nej dôjde.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Môže byť. Nechcem vás niajko spochybňovať, ale keby sa to dialo mne, buď by som poprosil nejakého lepšieho strelca, ako píše Yarco, a/alebo vzal nastrelovací stojan, nech mám naozaj istotu a išiel by som na nejakých 7-10 m… ak sa to bude ukazovať už tam a potom na 15-20 sa to potvrdí, zrejme nie je o čom…
chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

Stojan znie ako schodný nápad, asi to cez neho skúsim, dik za tip. Myslíš že s inými nábojmi by boli výsledky na 10m rozdielne? Mám nejaké 115gr/124gr/147gr/150gr v FMJ, EPRX a CEPRX. Keď mi budú všetky niesť doľava, mieridla skorigujem. Okrem iného ta ergonómia je proste microcompactová, to nebude ČZ-ta ani Arrow a do zbrane na ktorú sa mi zmestia 2 prsty som kvôli presnosti aj tak nešiel :) Ale ak by sa niekto rozhodoval na základe môjho príspevku či ju vziať, nosí sa to perfektne a na tom asi pri CCW záleží najviac.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Áno, rôzne strelivo ti kľudne môže spraviť rozdiel v nástrele 5-10 cm na 10-15 m. Možno aj viac, ak bude tak rôznorodé ako píšeš (FMJ vs. EPRX, 115gr vs. 150gr.). Ale väčšinou je ten posun primárne vo zvislej rovine, nie horizontálnej.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

V podstate odpovedal už Yarco. Tie rozdiely zrejme najľahšie odhalíš vďaka stojanu, keďže tak najkonzistentnejšie eliminuješ množstvo rôznych malých chybičiek a budeš sa absolútne koncentrovať iba na prácu so spúšťou. Samozrejme, vzhľadom na to, že si vravel, že ti ich nesie vľavo, sa ako prvé ponúka vysvetlenie, že ide o chybičky pri spúšťaní a príčina tkvie v prste na spúšti, čo ti zrejme už povedali iní, lenže vôbec to tak byť nemusí. Držím palec, aby si to odhalil a vyriešil.
:wink:
albukerki
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 4 years 2 months

Príspevok od používateľa albukerki »

Ten sústrel môžem potvrdiť. Moja HS ide presne na cca 10 metrov, ale iba prvý zásobník. Príde mi to že ako sa zohreje hlaveň tak to ťahá doľava cca 15-20 cm. Skúšalo viac strelcov a oveľa lepších ako ja a každému to lietalo skoro rovnako. Skrátka krátka hlaveň. Aspoň ja to tomu pripisujem. Ale môžem sa aj mýliť.
chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

Ja by som to na krátku hlaveň naopak nezhadzoval. Myslím si, že keby jej dĺžka prekážala presnosti, boli by tie rany na terči zhora nadol - zľava doprava. Práveže, jej sústrel mi príde úplne v poriadku, vyriešiť treba už len tú ľavú stranu. Keď sa dostanem na strelnicu, preženiem cez ňu rôzne typy a váhy striel a za pomoci spomínaného stojanu túto záhadu vyriešime. Ale aj tak mám tušák že to bude v zle nastrelených mieridlách, snáď nie sme všetci tak mizerní strelci aby sme netrafili nekryte ležiacu figuru na stred z 10m :D
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

podla mna to bude uchopom, holt je to do ruky ina zbran,nez na co je vacsina z nas zvyknuta, to iste som mal aj pri G43, nez som si zvykol a H11 maaj inac tvarovanu spust...mne pomohlo pohrat sa s polohou ukazovaku na spusti
chamko
občasný prispievateľ
Príspevky: 60
Registered for: 5 years

Príspevok od používateľa chamko »

Ten ukazovák na spúšti je úplná pravda, na prvom tréningu som z nej vystrieľal 100rán a doma som si uvedomil, že mám na prste pľuzgier :D neviem či mi vošlo bruško ukazováku medzi poistku a spúšť alebo som si ho len nejak nešikovne obrúsil ale tá spúšť je naozaj netypická. Proste je to striker-fired microcompact a bolo jasné, že to nebude tak príjemná ani pohodlná streľba ako pri fullsize zbrani, preto jej to ani nevytýkam.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Pluzgier na prste mam este stale od vcera. Ale to nie je problem. Ja mam Hellcat ako pudovku a je neprijemne zistit, ze na 7 metrov netrafim utocnika. Ibaze by sa ku mne priblizoval viac zlavej strany:-) Pojdem buduci tyzden a skusim aj ten stojan. Ak to budu mieridla, aspon budem vediet, kde je problem. Ak bude tym problemom strelec, tak si kupim sachy. Tam strelec nemusi mat dobru musku:-)
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

mne sa pri strelbe z microcompactu osvedcilo posunut ukazovak az na koniec prveho clanku (tak jak Segal vo filmoch),na rozdiel od klasickej pistole
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Cize na spicku?
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "