HS

inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

yarco napísal:Zbraň by síce nevystrelila ani pri stlačení spúšte nejakou prekážkou v puzdre, ale čakala by 'predpätá' na prvé tasenie...
Tak výskúšané to nemám, ale nejako sa mi to nezdá. Veď pružina spúšte by ju vrátila do pôvodnej polohy, takže by neostala predpätá ani posunutá, nie? Zoid oprav ma ak sa mýlim.
Na 90% budem brať HS-ko, tak potom vyskúšam aj ja. :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Počuj Yarco jednoduchšie: proste napíš keď zas pôjdeš do Colt Clubu a ak budem mať čas, tak prídem tiež a môžeš si to vyskúšať, lebo neviem či úplne chápem ako presne to myslíš.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Treba rozlišovať 2 prípady.

1. Zasúvam zbraň do púzdra, spúšť sa dočasne zachytí o nejaký predmet napr na opasku, takže keď už je v púzdre, na spúšti už nie je tlak. V prípade zbrane bez dlaňovky nastane výstrel. V prípade zbrane s dlaňovkou nastane výstrel iba v prípade ak je stlačená aj poistka, ak nie je, výstrel nenastane. :arrow: bod pre zbraň s dlaňovkou

2. Zasúvam zbraň do púzdra, spúšť sa na trvalo zachytí o nejaký predmet napr v púzdre, takže keď už je v púzdre, na spúšti je stále tlak. V prípade zbrane bez dlaňovky nastane výstrel. V prípade zbrane s dlaňovkou nastane výstrel iba v prípade ak je stlačená poistka pred tasením, ak nie je, výstrel nenastane lebo tlak na spúšť skončí pred stlačením poistky. :arrow: bod pre zbraň s dlaňovkou

2:0 pre zbraň s dlaňovkou. :twisted:
Naposledy upravil/-a inspiring_tharp v 31 Mar 2011, 13:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nerád by som tu rozpútal flame ohľadne významu dlaňovky.
Nesnažím sa evanjelizovať pre alebo proti dlaňovke, len hľadám odpoveď na konkrétnu otázku.
Zoidberg37 napísal:Ale keď chytáš zbraň a stláčaš dlaňovku, tak hneď aj posúvaš zbraň smerom hore von z púzdra.
Pri normálnom tasení ruka najprv zbraň zhora zatlačí do puzdra, získa čo najstabilnejší úchop a následne trhá/ťahá zbraň z puzdra. Takže ťahaniu zbrane nahor predchádza stlačenie dlaňovky, alebo aspoň môže.

K veci:
V tom mojom modelovom príklade predpokladajme, že zbraň bola chybne zapuzdrená tak, že spúšť zostala pod stabilným tlakom niečoho pružného. Gumičky z mikiny, kusu pružnej látky odevu, čohokoľvek.

Vyjde v danej situácii rana, ak odistím dlaňovú poistku?
Alebo nevyjde? Napr. z dôvodu, že spúšť po zablokovaní dlaňovkou vyžaduje určitý spätný chod, aby znova fungovala.
Naposledy upravil/-a yarco v 31 Mar 2011, 14:05, upravené celkom 1 krát.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

ach jo, poistku treba mat primontovanu na krku :D
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

yarco, čo opisuješ je prípad č. 2 z môjho predošlého príspevku. :)
Trochu som googlil a vyzerá to tak, že ak stlačíš a podržiš spúšť bez dlaňovej poistky, a potom dlaňovku zatlačíš tak niekomu zbraň vystrelí, druhému nie.
http://www.xdtalk.com/forums/general-sa ... ing-3.html

Čiže je asi lepšie držať dlaňovku pri zapúzdrovaní, keby sa nejakým nedopatrením zachytil spúšť (čo je teda obrovská nedbanlivosť/chyba zo strany strelca), tak nech nastane "náhodný" výstrel pri zapúzdrení keď máš väčšiu kontrolu kam smeruje hlaveň, než pri tasení.

Preto "náhodný" lebo ja na náhodný výstrel neverím, buď je to zlyhanie zbrane alebo človeka.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: áno, vystrelí v takom prípade, teraz som to niekoľkokrát skúšal. Samozrejme nie s ostrým nábojom, ale neviem si predstaviť aký bezpečnostný mechanizmus by tam ešte mohol byť, keďže kladivo spustilo.

To fórum čo postoval Berserker som prečítal, ale ak správne chápem diferenciáciu medzi jednotlivými modelami, tak ten týpek čo tvrdí, že mu to nevystrelí, tak má XDM 45. XDM má trocha inú konštrukciu, minimálne nie je treba stlačiť spúšť pri rozoberaní a možno má aj iné rozdiely.

Nech to skúsi Marek Z, ten má pre zmenu XDM.


Budúci týždeň by som snáď mal obzerať nový XDM compact s 3.8 palcovou hlavňou, tak ak nezabudnem, tak to vyskúšam na ňom.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

pri XDM nemusis pri rozborke nic stlacat, pozriem doma a poreferujem
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Marek Z: som rád, že si umocnil moje slová tým, že si ich zopakoval :D
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

:D , netusim ako to ma XD, ale ked davam dokopy zbran spust stlacam. je to len kvoli tomu, ze tiahlo spuste mierne brani zlozeniu. da sa zlozit bez stlacenia, ale so stlacenim to ide uplne hladko.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "