HS9 - vlákno ku recenzii na www.e-zbrane.sk

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

no v prvom rade je ten indikator taky titerny a nevyrazny, ze spolahnut sa nan urcite neda
eager_kirch

Príspevok od používateľa eager_kirch »

roman

chapem ze sebe veris. ale veris vsetkym okolo? ja som uz streleny bol a neurobil som si to sam :). A ani on to neurobil schvalne.
Preferujem veci co su absolutne jednoznacne. Teda co sa tyka zbrani. V ostatnych veciech mam rad ked veci bezia aspon v dvoch troch planoch naraz :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

duffnyus:
Veď práve preto Roman a mnoho iných nepoužíva výstražník, max. ho berie len ako doplnok k bežnej kontrole.

(Takmer) absolútne jednoznačné je, keď človek vedľa teba vyhodí zásobník, stiahne záver, vopchá prst do šachty a komory a príp. aj cvakne spúšťou bezpečným smerom. A ty potom znova pozrieš do komory :wink:

Spoliehať sa na indikátor, ktorý je na každej zbrani iný príp. žiadny, to imho nie je cesta vpred.
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

Ja som si uz automaticky zvykol kontrolovat stav tejto zbrane hmatom. Dlan druhej ruky polozim na zaver, palec na vystraznik natiahnutia spuste vzadu a ukazovak na vystraznik naboja v komore hore. Je to moment a clovek moze sledovat okolie, nie zbran...

Oba vystrazniky su robene, aby sa dali lahko rozpoznat hmatom.

Napriklad po tme sa clovek tak lahko do komory nepozrie.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

nedajbože vystreliť keď ohmatávaš ten tým palcom :D
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

Myslim, ze by to ten palec v pohode prezil...ale skusat to nebudem, takze prst mimo spuste :-)

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Sú fajn tie indikátory ale v skutočnosti viem v akom stave mám zbraň - vždy. Keď som išiel HS kupovať tak ma ovplyvnilo aj toto ale teraz nejako na to nehľadím.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ricinr napísal:...v skutočnosti viem v akom stave mám zbraň - vždy...
presne tak, VŽDY je nabita, aj keby zrovna nebola :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

brano_p napísal:Dlan druhej ruky polozim na zaver, palec na vystraznik natiahnutia spuste vzadu a ukazovak na vystraznik naboja v komore hore.
Po takejto kontrole uz pokladas zbran za vybitu a tak s nou dalej aj manipulujes :?:
Alebo kedy tuto kontrolu pouzivas?
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

Nie naopak... to je kontrola, ze zbran je nabita. Napriklad predtym, nez dam zbran do puzdra. Alebo po vytiahnuti. Skor uistenie, ze ak by bolo treba, tak urcite je v stave umoznujucom pouzitie.

Ak vybijam, tak je to doma, mam dobre svetelne podmienky...skontrolujem zrakom aj chmatom, ze komora je prazdna...

Ja som chcel iba poznamenat, ze tie vystrazniky umoznuju kontrolu aj v nie uplne idealnych podmienkach. Pri kupe ma tato vec vobec nezaujala, ani by mi to na zbrani nechybalo... ale ked uz tam je, tak to pouzivam.

Myslim, ze nehody sa stavaju zrovna vtedy, ked clovek URCITE vie, v akom stave ma zbran. Ludska mysel je nedokonala a veci ktore robime casto a mechanicky uplne vypusta z pamate. Radsej 2x skontrolujem, v tomto pripade dodatocne aj hmatom.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 06 Dec 2013, 22:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

myslim ze tango to tu napisal velmi pekne - rana istoty = zvysovanie pravdepodobnosti nechceneho vystrelu. Viem si predstavit ranu istoty na strelnici smerom do valu, ale nie skusat ju doma pri rodine (co ak by nahodou vysla).
Zbran povazujem za vybitu iba vtedy, ak je zaver na zachyte, v zasobnikovej sachte vidim svetlo a malickom som skontroloval komoru ze je prazdna. Aj keby som potom iba vypustil zaver, uz je pre mna ako nabita, prst ide na spust iba ked chcem strielat. Vyskusane, osvedcene.
Co sa tyka vystraznika a nabiteho stavu zbrane. Je to skutocne tak titerna vec, ze sa jej moc verit neda. Ak mam zbran nabitu a chcem skontrolovat ci je skutocne naboj v komore (napr. pred odchodom z domu - vonku zostat prekvapeny po jej taseni a cvaknuti naprazdno neni zrovna zdrave), tak mierne stiahnem zaver dozadu a musim vidiet nabojmicu, potom dorazim spat. Neverim veci, ktora bud trci alebo netrci 0,5 mmm nad povrch.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 06 Dec 2013, 22:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

gewehr napísal:Aj keby som potom iba vypustil zaver, uz je pre mna ako nabita.
Vidím že plne dodržuješ zásadu č.1 zbraň je vždy nabitá
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

tycho28 napísal:t...az na tu RI do valu... radsej to robit vzdy rovnako...
Tak to jednoznacne, ale na preteku si nepomozes. Aspon sa snazim kazde jedno taketo stlacenie spuste riadne si uvedomit, podobne ako vystrel, nie je nic horsie ako rutina.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "