HS9 - vlákno ku recenzii na www.e-zbrane.sk

inspiring_torvalds

Príspevok od používateľa inspiring_torvalds »

to gewehr: no čo sa tyka možnosti ladenia spušte zbrani glock, si ta dovolim poopravit ak dovolis, v inej debatke si písal že sa nedá odladiť napr. doraz spúšte na glocku. Urcite uz vies ze sa to Dá a veľmi jednoducho a po tejto úprave je pohyb spúšte po výstreletaký, aký si ho nastavíš, ja mám osobne natočený nulový. Mám a maximalna spokonosť. Vid link:

http://www.lonewolfdist.com/Detail.aspx?PROD=1024

čo sa týka"predného mŕtveho chodu" na Gčku skoro to isté bez problémov...

o odpore nehovoriac, stojina 3,5lb /1,6kg/ v kombinácii s predchádzajúcimi "vecičkami" a máš Gčko s bodovou spúštou.
To len na margo že Glock="nemožnosť doladenia"
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

1. neser veci ohladne glocku sem, mal si reagovat v prislusnej teme
2. ak nechces robit povedzme "nestandardne" zasahy do plastoveho tela na glocku tak prepad neodstranis. howgh, viac nemam o com.
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

rikyy, nechcem byť pri tom, keď ti na nejakej súťaži rozhodca preváži spúšť :?: :?: :?: :shock: DQ

ale fakt ako napísal gewehr v tejto sekcii nemáme s G čo hľadať, tož :arrow: Glock prosím...all

...ešte k môjmu predch. príspevku ku testu HS:
pán Mgr. M.J. pracuje cca 10 r. na KEÚ odd. balistiky. čo ho osobne poznám od r. 95 je to strelecký "fanatic positive" s výsledkami, ktoré dosahoval aj pred tým, než prišiel na KEÚ.
tož každý máme možnosť a Nezáviďme si aj tú zlatú žilu v prdeli :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Vcera som ju drzal v paprci a na moj vkus (ziskany z doteraz drzanych zbrani) ma pre mna uchop horsi nez CZ82.
Pazba ma strasne tenky uchop v hornej casti a citil som volu pri jej drzani, cize by som mal pravdepodobne problemy pri dvojvystreloch.
I palec silnej ruky som si nevedel akosi ulozit a to mam priemerne velke ruky :-(
friendly_chandrasekhar

Príspevok od používateľa friendly_chandrasekhar »

Ja som skusal vsetky mozne zbrane pred kupou a posledny dvaja kandidati ostali glock 26 a HS9-SC, najlepsie sa drzal compact K100-P1 na druhom mieste bol prave HS9-SC s 16 ranovym zasobnikom potom HS-9 s mensim a nakoniec glock 26 ktory sa drzi priserne, je to naozaj pre malicku ruku so zakladnym zasobnikom. HS9-SC sa dobre drzi aj s 13 ranovym zasobnikom, malicek nie je v lufte ako u glocka 26. Ale to len moj pocit a moja ruka inemu sa to moze drzat uplne inak.

Na videu nizsie je pekne puzdro na HS9-SC da sa u nas kupit?

http://www.youtube.com/watch?v=NRwtc4KXBFg
inspiring_keller

Príspevok od používateľa inspiring_keller »

jueldo: toto konkrétne púzdro u nás asi nekúpiš ale obdobnú službu by ti mohlo spraviť aj pádlo od Fobus SP11B za nejakých 19€ v Pyra s.r.o. BA. Lacnejšie som ich ešte na slovensku nevidel.
friendly_chandrasekhar

Príspevok od používateľa friendly_chandrasekhar »

Tak som kupil SP11B, no je to uplne nieco ine ako na videu, je vacsie, ale tasenie je fajn rychle, kazdopadne si zozeniem take ako je na videjku, ale i tak dik za radu.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

asi 15-20 min som mal vedľa seba HS-9 a G26 a porovnával. Nejakým spôsobom sa mi viacej páči HS-9.Sedí mi aj poistka na dlani. Trochu mi vadí že je ťažšia ako G26. Uvažujem o kúpe v tmavo zelenom prevedení. Je pekná a netradičná. Takisto proti G26 má lištu na taktické doplnky. No poviem že G ako taký má dobrú povesť no mali by zažať uvažovať o inovácii (signalizátor natiahnutia úderníka a tak). Tak len toľko.
friendly_chandrasekhar

Príspevok od používateľa friendly_chandrasekhar »

HS9 je tazsia preto lebo je kvalitnejsia ma silnejsiu hlaven a vobec konstrukcia je robena na vela vystrelov vravi sa ze cez 200 000 by nemal byt problem. Hmotnost i mne dost vadi no v 9mm a SC si toho moc nevyberies len tieto 2 a tam je HS9 jasny vitaz.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

jueldo napísal:vravi sa ze cez 200 000 by nemal byt problem
Kto a kde to vravi, prosim?

Ked sa nad tym zamyslim len sedliackym rozumom - ktory vyrobca a z akych pohnutok by masovo vyrabal SC so zivotnostou >200k :?:
A zvysena hmotnost zbrane je obzvlast pri SC velmi vitanym parametrom, vsakze... :roll:
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Čítal som o glockoch, čo majú za sebou vyše 300 000 rán, teraz určite ešte viac a neviem či za svoj život by si z neho toľko vystrieľal :-D
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Sa zobudte a ked uberiete jednu nulu, dostanete sa blizsie k realite a budete radi, ked aspon tolko vydrzi!
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Čo sa týka toho počtu výstrelov je mi úplne jedno či vystrelí 200000 alebo 300000 a prežije to. Ja pokiaľ vystrelím počas toho ako ju budem mať čo síce rátam, že bude dlho tak 5000 rán tak mi to stačí. Ide mi skôr o 100% spoľahlivosť a bezpečnosť. Potrebujem ju na denné nosenie. Doteraz mám ATC 6,35 ale idem ju meniť kvôli tej spoľahlivosti a zastavovaciemu účinku. Raz som strelil s ňou do veľkého psa ktorý na mňa útočil a ten ušiel lebo sa zľakol. Predpokladám, že niekde potom zdochol lebo ho hľadali.
friendly_chandrasekhar

Príspevok od používateľa friendly_chandrasekhar »

ano na psa netreba strielat staci do vzduchu hned zdupka :).
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 09 Máj 2014, 11:48, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "